AKK Sizce Kaç Gb Olmalı ?

Sizce AKK Kaç Gb Olmalı ?

• Kullanılan toplam oy
    290

Bu konuyu okuyanlar

vestham

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Akn olmalı ama düşürülen hız kesinlikle 1 olmamalı.En az 3-4 mbit olmalı.

utkuozan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Adil Kullanım Kotası gibi bir saçmalık olmamalı. Ben kotasız bir internet istiyor ve parasını ödüyorsam benim isteğim dışında ikinci bir kota uygulanmamalı.

srtdrk

Asistan
Reaksiyon puanı
3
herkes aynısını diyo ve herkese katılıyorum.
Bence akk diye bişey olmalımı o soruya cevap vermek lazım

Link

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
16
Bence ayda 25 gb rahat rahat yeterli olur. Sizce adil kullanım kotası uygulaması neden var oldu?

oysho

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
akk bas belası bir an önce tedavülden kaldırılmalı

BLacK+

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
50gb kota dolunca 6 saat boyunca hızın %50i kesilir,süre sonrasında normal hızda devam edilebilir..ve her 50gb doldurdukça yine saatlik hız azaltımı olabilirdi..Belli bir limit sonrasında (örn; 200gb) bu saat farkı 12-24 saat gibi sürelere çıkarak hızında daha yüksek oranlarda (%75-80) kesintisi sağlanabilirdi.. ay sonu beklemeye gerek kalmazdı :D

okudumda bilimkurgu filmi gibi olmuş vazgeçiorum fikirden :D

7/24

Müdavim
Reaksiyon puanı
51
Bir sınır kota uygulaması olmaması lazım en azından yurtdışında ki gibi, hangi saatlerde yoğunluk varsa o saatlerde hız düşürülmelidir.

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
bu gece itibariyle hızım yine düştü. kendimi limitlediğim halde 50 gb kota 3 hafta ancak dayandı. yazıklar olsun size ttnet ve yandaşları... :glare:

annttiigs

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24
bu duruma geldik mi yani ?? stockholm sendromu bizimkisi resmen. sonunda tutsağı olduğumuza aşık mı olduk ?

olmasın arkadaş. akk ne ? veremeyeceğin hizmetin reklamını yapma. limitsiz ama akk var. netlimitsiz allah aşkına en düşük kotanın olduğu paketin adı netlimitsiz. ironiye gel.

son günlerin popüler spor gazetesi keşke haber yapsa bunu da paylaşsak !

kara_kutu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar 25 GB diyenler var ne diyosunuz yahu ? 25 GB dediğin nedir? 5 günde yapılır o. AKK koymaları hata ki koyuluyorsa bile bunu acayip istismar edecek kişilere karşı koyulsun. Yani 200 GB gibi bi sayı bildirilsin normal kullanıcı 200 GB yapamaz değil mi ? Yapanların hızı düşsün. Ama 50 GB dersen bunu her kullanıcı rahatlıkla geçer. Bu da demek oluyor ki TTNET kullanıcıları kısıtlayarak alt yapısını rahatlatıyor. Geliştirmek varken.

wolkhy1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
79
100 gb yeter bence cogu kullanıcı bu rakama ulasamaz zaten...

akinov5

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Altyapı yokki AKK yi 50 gb den yukarı çeksinler. Birkaç ay önce baktılar çökmeler oluyor o yüzden AKK yi aktif hale getirdiler. O Fiberleri nereye döşüyolar anlamış değilim. Yoğunluk olduğu zaman hız kesmeleri en mantıklısı gibi.

kara_kutu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ayın 4'ü dün film indirdim bi kaç tane 54 GB oldu hız 3mbps.. Bekle şimdi 26 gün.

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
akk'nin varlığının tek sebebi altyapı yetersizliği. dolayısıyla altyapı geliştirilmedikçe akk de pek değişmeyecektir.
zira network donanımlarının kapasiteleri bellidir. mühendisler bu kapasiteleri abone sayısına bölüp bir aylık sürede oluşacak trafiği hesaplıyorlar.
network donanımları geliştikçe kapasite artacaktır. kapasite arttıkça akk de artacaktır.
internet hızını katladık falan diye reklam yapmalarının sebebi de bu. altyapı çok hızlı gelişmiyor fakat şirketlerin birşeyler pazarlaması gerekiyor.
akk koruyarak hızı arttırıyorlar böylece siz yine aynı kapasiteyi kullanıyorsunuz ama daha hızlı diye daha çok para veriyorsunuz.

konu artık özel şirketlerin insafına kaldığı için büyük altyapı yatırımları da beklemiyorum pek. zira özel firmalar altyapıdan çok pazarlamaya önem verirler.
benim endişem elimizdeki internetten de olmak. çünkü kayda değer bir altyapı çalışması yapılmadan daha çok aboneye hizmet veriliyor.
gün geçtikçe hizmetin kalitesinin düşmesi söz konusu olabilir.

Katates

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
AKK olması baştan saçma. Ancak AKK olmasının sebebi denildiği gibi altyapı yetersizliği değil sadece. Amaç paylaşımı (daha çok korsanı) engellemek.

50 mbit/s yani saniyede yaklaşık 5-6 mb dosya indirebildiğim fiber bağlantım var ancak AKK 100 Gb. Aynı parayı ödeyen yabancı birine falan anlatsam gülerler heralde :)

falcon291

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
Öncelikle şunu kabul etmek lazım. AKK neden değil sonuç. AKK'nin kalktığı ortamda Türkiye'nin yurtdışı hattının yetmemesi gibi bir tablo ile karşılaşma riski var. Bu nedenle AKK 8-24 saatleri arasında uygulanmalı örneğin, yoksa para kazanmanın bir aracı değil, herkesin en uygun şekilde Internet'i kullanması olmalı amaç...

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Adaletsiz kullanım kotası parası olana işlemeyen kota en az 200 gb olmalı bence :)

ss1984

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Akk gündüz saatlerinde olabilir. Örneğin gece 12:00 den sabah 08:00 e kadar akk olmazsa en azından internetten birşeyler indiren benim gibi kişiler rahat eder.

Neutral

Müdavim
Reaksiyon puanı
179
50 GB'ı 2 defa geçtim her zaman artıyor bu ay kotayı geçtim o da 30'dan fazla film yükledim diye daha da bir ay içerisinde bu kadar film yüklemem zaten. 75 bana yeter.

webrettin

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Akk sınırı her zaman olmamalı. Sınırın olmaması veri trafiğine aşırı yükleme yaptığında aylik ortalamada yoğun trafiğe sahip kullanicilarin hızı trafiği rahatlatmak adına belki o an icin sadece trafigi rahatlatacak kadar yapılabilir.3 mbit yaptim hepsini demek kolaycilik.Trafik rahatladiginda yine kota kalkmalı hızını yukseltmeli. Bizde ezber yapılıyor hersey. Bu Akk bakır kabloların 2048 bağlantı yetmediği için uygulaniyordu. 1 mbit'ti mahkeme 3 olsun dedi. Şimdi en azından bağlantılar kötünün iyisi ve fiber bağlantıya sahip kullanıcılara uygulanan Akk yi anlamakta mümkün değil. Bunun sebebi 20 mbit bağlantıya sahip bir kişi 12 saat boyunca indirme yaptığında akk sınırı dolacak ve geri kalan 29 gün 12 saat boyunca 7 kat düşük bağlantıya 3 mbit hıza kanaat edecek. Tam bir saçmalık.

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Tek bilgisayar olunca adil kullanım kotasına katlanılabilir lakin evdeki herkeste akıllı cihaz olunca tam bir işkence oluyor.. Keşke hiç olmasa ama olacaksa da 100 GB olmalı.

ck-xe

Müdavim
Reaksiyon puanı
39
Zamanında ankete 200gb oyu vermişim. Aradan 2 yıl geçmiş ve 200'de kararlıyım :) 200 olursa koleksiyoncu gibi indirenler hariç, herkesin sesi kesilir :D