AKK Sizce Kaç Gb Olmalı ?

Sizce AKK Kaç Gb Olmalı ?

• Kullanılan toplam oy
    290

Bu konuyu okuyanlar

yaşli çocuk

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Olmasın olmasın diyoruz burdada sınır koyuyoruz garip,olmasın.

CTRL-SHIFT-DEL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bence günlük 10GB olmalıdır.Sadece seyirlik net kullanıyorsanız(Benim gibi).Dizi/Film için yeter.Günde 1 film (720p bluray=4-5 gb) 2-3 dizi (yabancı dizi 720p'lık için en fazla 2-3 gb) izleseniz nette günlük seyirlik ihtiyaclarinizi rahat ve gerçek ADİL KULLANIM ile günlük seyirlik ihtiyaclarinizi giderirsiniz.(Haaa unutmamak gerekir TiViBu hizmetinden de bu uygulama yuzunden görüntü kalitesinden tam verim alınamamaktir.Bu da demek oluyor ki kendi servislerini kendileri baltalıyorlar) Geri kalan 2-3 gb ile nette video veya sörf ihtyaçlariniz için yeter.Kaldi ki online oyunlarınızı bile rahatlıkla oynarsınız.

Ben anlamıyorum 1-2TB isteyenleri(?) napıyorsunuz siz öyle hani deriz ya başka ulkelerin net hızlarını duyunca "bizde öyle hız olcak neti indiririm" diye siz zaten 1-2TB harcayarak yapıyormussunuz.

Şayet TTnet bu yazılanları okuyorsa (okumalı...) Günlük 10GB kota uygulansın..Herkes aynı saatte internete girmiyor ben akşamları internete girerim bazıları gündüz girer internete herkes farklı zamanlarda girdiği için altyapı yetersizliği gibi bir sorun mazaret gösterilemez.Aylık 50Gb ile kotası dolanlar sayesinde geri kalan günlerde ( bu da en az 3 hafta) 8-16mbps altyapınızın ne kadarını kullanıyor bu müşteriler?

Madem en az 8mbps hızınızı ben en fazla 5 gün kullanıyorsam o zaman 5 günlük hızımın fiyatını 1mbps fiyatlı pakete ekleyın.Kaldı ki 1mbps internet servislerini hizmete sunmuyorlarmiş.Kim bilir kotası aşanları bu alt yapıya yönlendirilip yuksek hızdaki altyapıları eskimesin diye saklıyorlardir.

ADİ değil ADİL uygulamaya en kısa zamanda geçilmesi dileğiyle hala umutla beklemekteyim(Z)...

ciha_n

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Biraz önce ttneti aradım sebebi ise 1 haziran olmasına rağmen hızım 8 yerine 4 mbit e yükseldi neden diye hatun bana cevap veremeyip direk arıza kaydı oluşturdu eyvallah dedim daha önceden 11 mbit kullanıyordum bakalım tekrar yükseltirler heralde.

150 ideal gibi benim için ancak akk o kadar para veriyorken olmamalı.

Chuck88

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
geleceğe bakarak cevaplayın
gelecek yıllarda dosyalar oyunlar ve vidyolar daha kaliteli ve boyutu yüksek olcak
bu nedenle sınırsızz :)

geleceğe bakarak cevaplayın
gelecek yıllarda dosyalar oyunlar ve vidyolar daha kaliteli ve boyutu yüksek olcak
bu nedenle sınırsızz :)

LeaveNhA

Doçent
Reaksiyon puanı
5
bi kaç bin gb olabilir hani, o da "ADİL" olsun diye... :D

Amanda

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
350 olsun bence günlük 10dan hesaplıyoruz birde kendimizi garantiye alıp 50yi yedeğe alalım daha iyi olur

cashpoint

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Modlarımızın çoğu 100 gb da karar kılmış :D

burns206

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
3.5mb akk ve 0.5kb/sn akk sonrasi :p
tasarruf olsun memleketin kaynaklari israf olmasin demi yani :p
hatta 512 kb/sn cok fazla 5 bit neyinize yetmiyo :p
5bitten hatalari dusersen saniyede bir harf download yapabilirsiniz neredeyse. daha ne olsun samlak ayisi mi :p
faturalar da bit basina 0.50 krus olsun ki bitler israf olmasin. halkin kasasi dolsun :p

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
ne 350 si ben bir haftada indirrim 350 gb yi en az 800 gb olmalı hatta mümkünse hiç olmamalı

emre24

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Vallaha akk yi kaç yaparlar bilmem ama hız düşürme işlemini kademeli yapsalar süper olur. 50 yi geçince 800kb 100 ü geçince 700kb 200gb ı geçince 600kb gibi ...

Hafiye

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Yetmez ama evet diyerek bu illetten kurtulunmaz. Sınırsız/limitsiz diye satılan bir ürünün sınırlı olması kadar saçma sapan bir düzenbazlık yok. En adil kota, tnet'in bizzat kendisine uygulanacak kullanmama/iptal etme kotası olur.

k3kin

Asistan
Reaksiyon puanı
1
en mantıklısı 300 gb günlük 10 gb mantığından yola çıkarak...

cold38

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bence kullanicinin Hizi ile orantili olmasi lazim.
Mesela kullanici 10 Mbps kullaniyorsa onun limiti 100Gb olmali , 25 Mbps kullaniyorsa onun limiti 250Gb olmalidir.

muratveb

Müdavim
Reaksiyon puanı
56
En az 200Gb olmali. Hiz dustugundede 4mb olmali. Ancak boyle adil olunabilir :)