AKK Çözümü İçeride, Buyrun!

Max2Life

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Her yerde AKK'nin neden olduğu hız düşmesine çözüm olarak MTU değeri değiştirme vs ile ilgili bir sürü çözüm yolu anlatılıyor ama hiç biri de şu ana kadar işe yaramış değil.
Yinede MTU değerini nerden değiştirecem modem arayüzünde bulamıyorum diyenler için kolaylık olarak Ashampoo WinOptimizer 'da bu iş için menü var. Aşağıdaki resimde görebilirsiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 7946
Hatta MTU otomotik ölçümü yaptırıp en uygun MTU değerini de saptayabiliyor. Benim yaptığım test de:
Parçalanmamış en geniş paket büyüklüğü = 1464
Optimal MTU = 1492
çıktı fakat -->> yine de hıza en ufak bir katkısı olmadı malasef. Yinede deneyin belki sizin işinize yarar. :sleep:

MBrv

Profesör
Reaksiyon puanı
23
[MENTION=171270]Max2Life[/MENTION] yarım saat önce film indirdim mtu ayarını değiştirerek. Tamamen salladım ve 900 yaptım. Film indikten sonra ise hız tekrar eski haline geri döndü. Arada tutuyor yani.

Max2Life

Asistan
Reaksiyon puanı
0
@Max2Life yarım saat önce film indirdim mtu ayarını değiştirerek. Tamamen salladım ve 900 yaptım. Film indikten sonra ise hız tekrar eski haline geri döndü. Arada tutuyor yani.
10 gündür AKK ye yakalanmıştım hız yerin dibindeydi ama bugün ögleden sonra ben direk (MTU suz) 4 film indirdim 8mbit hızda ama sonra modem resetleyince hız tekrar düştü. Senin yaptıgın sadece bugün olan bişi ise MTU işe yaramış sayılmaz. Ama yinede umut işte :D denemekte fayda var...

Rauros

Asistan
Reaksiyon puanı
0
10 gündür AKK ye yakalanmıştım hız yerin dibindeydi ama bugün ögleden sonra ben direk (MTU suz) 4 film indirdim 8mbit hızda ama sonra modem resetleyince hız tekrar düştü. Senin yaptıgın sadece bugün olan bişi ise MTU işe yaramış sayılmaz. Ama yinede umut işte :D denemekte fayda var...
Bende de sabah ve öğlen çok hızlıydı film indirdim hemen ama pc yi kapatmak gibi bir hataya düştüm :(

MBrv

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Nasıl mtu değiştirmeden indirebildin ki ? :)

TTNet mi kullanıyorsun ?

Rauros

Asistan
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=79377]MBrv[/MENTION] Bana diyorsan evet TTnet kullanıyorum

Max2Life

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Nasıl mtu değiştirmeden indirebildin ki ? :)

TTNet mi kullanıyorsun ?
Normalde ay 30 günden hesaplanıyor sanrıım bugün ayın 31 i olduğundan hız sızıntı yaptı galiba :D bizde o sızıntıyı yakalayıp indirdik. Ama sonra sızıntıyı kapadı ttnet ;)

MBrv

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Tüh kaçırdık desenize :)

TTNet sistemin çöker inş.

-MuzaffeR-

Adult games: dating for spicy meetups
Reaksiyon puanı
4
Dikkat edin de o sızıntı gelecek ayın kotasına yazılmasın ;) mart'ta bende yapmıştım aynısı nisan'a geçirdiler direk.

-MuzaffeR-

Adult games: dating for spicy meetups
Reaksiyon puanı
4
Müşteri hizmetleri mi? Şaka yapıyorsun herhalde. Ttnet müşteri hizmetlerini internetin gitmesi dışında arayıp kendime eziyet edemem.

Max2Life

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Dikkat edin de o sızıntı gelecek ayın kotasına yazılmasın ;) mart'ta bende yapmıştım aynısı nisan'a geçirdiler direk.

https://www2.ttnet.com.tr/adsl-kota-sorgulama/bilgilendirme.html
"Ayın son günü saat 12:00'den sonra başlatılan ve 12 saatten kısa süren bağlantılar için kota kullanım miktarı o aya ait kota kullanım miktarına dahil edilir . Ayın son günü saat 12:00'den sonra başlatılan ve 12 saatten uzun süren bağlantıların kota kullanım miktarı gelecek ayın kota kullanım miktarına dahil edilir. "

Bağlantıyı çok uzun tutmayacaksın işini bitirdikten sonra ip değiştirki (modem kapa/aç yaparak) kullandığın miktar hemen o ayın kotasına yazılsın. Daha sonra kota sorgulama sayfasından bakabilirsin bu aya yazılıp yazılmadığına ;)

Bide özel bir uyarı kotanız AKK sınırını aştı ama halen ay içinde hızınız kesilmediyse sakın TTnet i herhangi bir şey için aramayın :D hızınız kesilmediyse bile o an bilgilerinizi kontrol edip kesiyorlar :)

Amanda

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Ttnet müşteri şeysi; hım peki efendim biz size dönücez

2 gün sonra

biz sizi kısa mesajla bilgilendiricez

2 months after

adios...

Reaksiyon puanı
2,146
Akk çözümü; 29 gün bekleyin, ayın 1inde 8 mbps hızın tadını çıkarın :D

nohackmove

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
şimdi sonuç olarak bu işlem işe yaradı mı arkadaşlar deneyenler ilk mesaja notlarını bırakabilir mi çok karışık oluyor sohbetler?

NevermoreTR

Asistan
Reaksiyon puanı
59
Bu çözüm yolu da artık bi işe yaramıyor TTnet MTU'ya da çözüm bulmuş

nicknametr

Asistan
Reaksiyon puanı
6
valal burdan ttnet'in açıklarını söylüyoz adamlarda düzeltiyo. Söylemeyin arkadaş, bir iki kişi kullasa da boşverin. toptan iş bozuluyo :D

NevermoreTR

Asistan
Reaksiyon puanı
59
Beyler yeni MTU değeri buldum
321
780 kb/sn ile dosya çekiyorum yalnız facebook yok,google yok :(

fatihcamli

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Hızı 1 mbit'e düşen arkadaşlar, Airties modemi olanlar deneyebilir, ADSL ayarları içerisindeki MTU değerini 392 yapıp, resetleyin, hızınız 3 mbit'e kadar çıkıyor, daha stabil MTU değeri bulanlar deneyip paylaşabilir...

adamlar san 1 mb hız verseler sen istegin ayarı yap aynı hızda kalırsın :) saçma bir ugulama.... benim bunusana yazmam bile saçmaaa.. uyanık sporr seniii

WolfeXtreme

Asistan
Reaksiyon puanı
1
1 Mbit nedir abicim ya? internetin rahat çalışabilmesi için en az 3 mbit lazım. 1 mbitte sayfalar bile bekleye bekleye açılıyor. hele facebookta tam bir izdiham. 1 mbitli dönemler eskide kaldı. o zaman nasıl bağlanıyorduk bilmiyorum.

equivalent

Asistan
Reaksiyon puanı
1
1 Mbit nedir abicim ya? internetin rahat çalışabilmesi için en az 3 mbit lazım. 1 mbitte sayfalar bile bekleye bekleye açılıyor. hele facebookta tam bir izdiham. 1 mbitli dönemler eskide kaldı. o zaman nasıl bağlanıyorduk bilmiyorum.

1mb türkiyede eskide değil o dediğin dünya için geçerli.

burns206

Profesör
Reaksiyon puanı
1
bende tcp mss tcp mtu da var napicaz :p
ne yaptiysam bir bit bile artmadi hiz :p sadece kucuk yazinca ping degerlerinin duzeldigini goruyorum bu guzel bisey tabi ama hizi etkiledigine dagir bi isarete rastlamadim malesef :p

k3kin

Asistan
Reaksiyon puanı
1
asus dsl x11 model modem aldım bugün eskisi emekli oldu. :D nette flan baya bi aramama rağmen bi türlü mtu ayarı nerede bulamıyorum yardımcı olabilecek varmı acaba?

burns206

Profesör
Reaksiyon puanı
1
asus dsl x11 model modem aldım bugün eskisi emekli oldu. :D nette flan baya bi aramama rağmen bi türlü mtu ayarı nerede bulamıyorum yardımcı olabilecek varmı acaba?
bulamadim derken ayarlara mi giremedin yoksa mtu penceresini mi ?