Yardım Ailenin PC'yi yasaklaması

Bu konuyu okuyanlar

tvkwr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar. Bu sene 8. sınıfa gidiyorum. Aslında hikayenin başından anlatsam daha iyi bir yanıt alabilirim belki. 4. sınıfa giderken sınıf öğretmenimiz veli toplantısında çocukların sosyal medya hesabı olmayacak diyordu. Bende o dönemde Roblox falan oynuyordum. YouTuberlerin Discord sunucularına katılıyordum. Sonra babama işte anlattım böyle oyun var falan diye. Sonra Discord sunucusu açmıştım. Babamı da davet etmiştim. Veli toplantısı demiştik ya işte babam 3-4 gün sonra ben Facebook hesabımı kapattım sende Discord hesabını kapat dedi. Ben tabi bırakmak istemiyordum. Devre dışı bıraktım hesabı. Sonra geri aktif ettim. Sonra bilgisayar sınırlamaya başladı. Günlük 20 dakika bakabiliyordum Hafta sonu arkadaşım bize geliyordu. 20 dakika oynadıktan sonra annem hadi süre doldu kapat diyordu. Arkadaşım da tüm sınıfa söylemişti süre limiti var diye. Neyse sonra yaz tatili olunca annem ile babam sabah evde olmuyordu. Bende şarj kablosunu bulup takıp oyun oynuyordum. SonOyuncu oynuyorduk. Arkadaşım beni çok sinir etmişti. Bende çok kötü sövmüştüm. Arkadaşım annesine söylemişti işte. Tabi aynı apartmanda oturuyoruz. Sonra akşam babam bana sen Discord hesabını kapatmsmış mıydın dedi. O gün bana çok kızmışlardı. Bilgisayarı tüm yaz boyunca almışlardı. 2 ay boyunca bakmadım. Sonra 5. sınıfa geçtim. Bu sefer biraz düzgün gibiydi. Bir sorun yoktu. 20 dakika yerine 1 saat olmuştu. Mutlu olmuştum. Ama bu sefer ben Discord'da bot yapmaya başladım. İlgimi baya çekmişti. Sanırım o dönemde bot onaylatma gibi bir şey vardı. Rozeti de almıştım. Neyse işte babamda kodlama öğrenmemi falan istiyordu. Sonra ben telefondan sınav çözerken babam elimden telefonu almıştı. Biraz kurcalayacağım dedi. Bende bir şey diyemedim. Discord'a girdi ben Discord yüzünden baya küfür etmeye başlamıştım. Bırakamıyordum da. Sonra rozetli hesabımı silmişti. Ben yeni hesap açmıştım ve Minecraft sunucusu açmaya karar verdim. Fakat bir anda bilgisayarımı yasakladılar. O günde veli toplantısı vardı. Çocuğunuz bilgisayar ile çok ilgileniyor demişler. Fakat derslerim de çok iyidi. Ortalamam 96'ydı. Neyse sonra online eğitime geçtik babam 1 hafta sabah işe gidiyordu 1 hafta akşam gidiyordu. Annem sadece sabah gidiyordu. Babam akşam evde olduğunda ders bahanesi ile oyun oynuyordum. Babamda kalkmıyordu yerinden bir şey demiyordu. Annem 3 gün izin almıştı. Beni yakalamıştı oyun oynarken. Çok kızmıştı babama da söylemişti. Sonra bilgisayarımdan herşeyi silerken Discord'u gördü. Ben yine herkese küfür ettiğimden dolayı :D. Kızdılar bana çok. Sonra 6 - 7 derken 8. sınıfa geldim. Ortalamalarım yine 96-97'ydi. Bu sefer babam değişmişti. Kodlama öğren diyen babam şimdi ise tüm engelleri koymaya çalışıyordu. Babam telefonunu saklıyordu. Sonra bilgisayar aldı bana. Acer Nitro 5 modelinden almıştı. Babam bazen kodlama öğren diyordu bazen de bırak diyordu. Sonra babam duşa girince telefonunu kurcaladım. Fransız biri ile konuşması vardı. Aşkım falan tarzı. Ben babamdan böyle bir şey beklemiyordum. Sonra bugün eve gelince sinirli bir şekilde geldi. Bana bağırarak sana bilgisayar yok dedi. Ne olduğunu anlamadım. Notlarımda iyidi. Bugün Discord'a bakarken mesajlar hemen okundu olarak gözüküyordu. Ben yazmadan bile mesaj yazıyordu. Bence babam girdi. Sonra bilgisayarı bıraktı. Bir öğretmen ders içi şeyi düşük girdi diye annem bana çok kızdı yine oklava ile dövecektide zor kurtuldum. Matematikçi çok aşağı çekti ortalamamı. 89 yaptı. Bilgisayarı yasakladı. Ortalama n 90'nın aşağısı olursa yasaklarım demiştim dedi. Bende o sıra Minecraft sunucusu kurmak istiyordum. Towny sunucusu kurmak istedim. Tüm herşeyi almıştım fakat annem bilgisayarı yaz tatiline kadar yasakladı. Aslında bir problem değil ama böyle tüm gün oturup bir şey yapmamak çok sıkıcı oluyor. Bilgisayar yasaklaması bir şey değiştirmedi açıkçası. Ama bir destek veren birde destek vermeyen babam çok değişik davranıyordu. Babamıda çok seviyorum fakat annemi başka birisiyle aldatması bana çok batmıştı. Anneme söylemek istiyorum fakat annem bilgisayara çok karşı olduğu için bilgisayara bile bakamayacaktım. Söylemeyi unuttum bilgisayarı açarken babam ikna ediyordu. Bu arada yazım yanlışlarım olabilir özür dilerim. Dikkat etmeye çalıştım. Fikirlerinizi almak istiyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Galiba yanıt gelmeyecek fakat içimi döktüm rahatladım valla.

Son düzenleme:

Ekto02

Profesör
Reaksiyon puanı
1,326
Bilgisayarı Öcü Gibi Gören Ailelerin Genel Hastaligi. Ayni Sorunlar Bende Lise 2'inci Sinifa Kadar Devam Etti Durmadan Bir Yasak Durmadan Bir Engel Koydular Önüme. Bir Gün Bu İlgim İle Roblox Üzerinde Limited Vb... Satmaya Başlayıp Hatrı Sayılır Bir Para Kazanınca Ve Onlarda Bu İşi Paraya Döktüklerimi Gördüklerinde O Gün Bugün Bana Bulaşmadılar Hatta 3 Bilgisayarım Var Ve Hepsini Aynı Anda Bile Calistirabiliyorum Baslangic İle Bitis Noktama Ben Bile Sasiriyorum Bazen.

Tabi Bu Süreç Sadece Benim Ailemde Oldu Çünkü Onlar Bilgisayarların "Vakit Kaybı" Oldugunu Dusunuyorlardi Senin Ailenin Bakis Acisini Bilemem Ama Bundan Kurtulmanin Bariz En İyi Yolu Herhangi Bir Şey Başarmak Ve Bununla Aileni Utandırmak Olucaktır.

Son mesajlar