Ailemi kedi almaya nasıl ikna edebilirim?

Bu konuyu okuyanlar

Egemen Kaya

Asistan
Reaksiyon puanı
185
Aileme kedi istediğimi söylüyorum fakat hiç sıcak bakmıyorlar. Her yere tüyleri dökülür, pislik olur, biz ona bakamayız tarzı şeyler söylüyorlar. Kedinin yeri ev değil sokaktır, sen onu eve getirip esir tutarsın diyorlar. Belki de sokakta aç kalan bir kedinin karnını doyuracağım ama bunu anlatamıyorum bir türlü. Nasıl ikna edebilirim?

Egemen Kaya

Asistan
Reaksiyon puanı
185
Eve bir kaç fare sok. Yakladıkça sokmaya devam et.
Bu böyle olmuyor kedi besleyelim o yalar yutar pislik bırakmaz dersin.

Köylerde evde kedi besleme bu mantıkla çıkmıştır. İşe yaradığı kesin ?
Yok hocam farelerden korkarım ben.

benefe

8/6 Numara Oyuncusu
Discord Yetkilisi
Reaksiyon puanı
1,613
Aileme kedi istediğimi söylüyorum fakat hiç sıcak bakmıyorlar. Her yere tüyleri dökülür, pislik olur, biz ona bakamayız tarzı şeyler söylüyorlar. Kedinin yeri ev değil sokaktır, sen onu eve getirip esir tutarsın diyorlar. Belki de sokakta aç kalan bir kedinin karnını doyuracağım ama bunu anlatamıyorum bir türlü. Nasıl ikna edebilirim?
Bu arada ailen bahanelerinde haklılar senin gözünden bakmak gerekirse ne derdim ben nasıl ikna ederdim bilemiyorum edemezdim herhalde

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
Ben istiyorum ama. :(
Senin istemenin bir önemi olmuyor işte sonuç olarak orası onların evi ve onların kuralları geçer eğer onlar istemiyorsa yapacak bir şey yok dostum bende yaşadım bunu zamanında. Eğer tüm sorumluluklarını senin üstüne alacağını söylersen belki izin verirler.

Egemen Kaya

Asistan
Reaksiyon puanı
185
Senin istemenin bir önemi olmuyor işte sonuç olarak orası onların evi ve onların kuralları geçer eğer onlar istemiyorsa yapacak bir şey yok dostum bende yaşadım bunu zamanında. Eğer tüm sorumluluklarını senin üstüne alacağını söylersen belki izin verirler.
Tüm sorumlulukları benim alacağımı defalarca söyledim zaten. Hala inatlarından vazgeçmiyorlar, sanki kötü bir şey istiyorum.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Arkadaşının kedisini al bir kaç gün bende kalacak tatile gittiler de. Ara ara çıkar yuvadan alıştır. Yavu bul al ama tıslamasın, pislemesin portatif kaldır kur hesabı.

glossofobhia

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
515
İkna etmen zor duruyor ,sen en iyisi kediyi direk eve getir onlara da sürpriz olsun belki acıyıp bir daha salmazlar dışarı diye düşündüm şimdi :)

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
İkna edemezsin.Etmemen de kedi içinde senin içinde en iyisi.Yaşın küçük olabilir o yüzden anlayışla karşılıyorum ama yaşamış biri olarak söylüyorum bunları.Bizde hep kedi isterdik ama annem sevmesine rağmen apartmanda olmaz derdi.Bak sevmesine rağmen diyorum.Ama sonra kendisi bir kedi getirdi çocukların elinden kurtarmış bakmaya başladık ve gerçekten kolay olmadığını o zaman anladım.Ailen sevmiyorsa o kedi eve yanlışlıkla işese,ishal olsa,hasta olsa,kussa,miyavlasa her şey batıyor.Annem sevmesine rağmen birçok zorluk yaşadık.Ama çoğu aile buna katlanamıyor.Çevremde görüyorum kediyi eve alıştırıp sonra sokağa salıyolar...O kedi eve alışınca ilk arabanın önünde ölüp gidiyor.Aile istemiyorsa zorlamamak lazım.Sokağında birçok kedi vardır.Uygun yerde onlara yemek verebilirsin hergün.Sana alışırlarsa bir sürü kedin olur.Ev içinde beslemek istiyorsan ne kadar onlarında özgürlüğü kısıtlansa da kaplumbağa alabilirsin tabi ki onunda bakımı beslenmesine dikkat etceksin.Evde kaybolabiliyor dikkat etmek lazım.Bir gün kendi evin olduğunda kedi sahiplenebilirsin.Şu an için en iyisi mahallendekileri beslemek.

Egemen Kaya

Asistan
Reaksiyon puanı
185
Arkadaşının kedisini al bir kaç gün bende kalacak tatile gittiler de. Ara ara çıkar yuvadan alıştır. Yavu bul al ama tıslamasın, pislemesin portatif kaldır kur hesabı.
Öyle desem nereden getirdiysen geri götür derler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

parası onlardan çıkacak ama.
Gerekirse parasını ben de veririm, yeter ki izin versinler.

İkna edemezsin.Etmemen de kedi içinde senin içinde en iyisi.Yaşın küçük olabilir o yüzden anlayışla karşılıyorum ama yaşamış biri olarak söylüyorum bunları.Bizde hep kedi isterdik ama annem sevmesine rağmen apartmanda olmaz derdi.Bak sevmesine rağmen diyorum.Ama sonra kendisi bir kedi getirdi çocukların elinden kurtarmış bakmaya başladık ve gerçekten kolay olmadığını o zaman anladım.Ailen sevmiyorsa o kedi eve yanlışlıkla işese,ishal olsa,hasta olsa,kussa,miyavlasa her şey batıyor.Annem sevmesine rağmen birçok zorluk yaşadık.Ama çoğu aile buna katlanamıyor.Çevremde görüyorum kediyi eve alıştırıp sonra sokağa salıyolar...O kedi eve alışınca ilk arabanın önünde ölüp gidiyor.Aile istemiyorsa zorlamamak lazım.Sokağında birçok kedi vardır.Uygun yerde onlara yemek verebilirsin hergün.Sana alışırlarsa bir sürü kedin olur.Ev içinde beslemek istiyorsan ne kadar onlarında özgürlüğü kısıtlansa da kaplumbağa alabilirsin tabi ki onunda bakımı beslenmesine dikkat etceksin.Evde kaybolabiliyor dikkat etmek lazım.Bir gün kendi evin olduğunda kedi sahiplenebilirsin.Şu an için en iyisi mahallendekileri beslemek.
Hocam sitemize giren sadece 1 tane kedi var, onu da ben daha besleyemeden site yönetimi besliyor. Bana gerek kalmıyor yani. Hem sokaktaki kediler pis oluyor, evdekilerle sokaktakileri ellemek aynı değil. Ben elleyip oynamak istiyorum.

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
Her yere tüyleri dökülür, pislik olur, biz ona bakamayız tarzı şeyler söylüyorlar.

Doğru söylüyorlar.

İkna etmek istiyorsan, temizliğini ben yapacağım, halıya pislerse ben pisliği de halıyı da temizlerim de ve dediğini de yap. O zaman ikna olurlar.

Egemen Kaya

Asistan
Reaksiyon puanı
185
Doğru söylüyorlar.

İkna etmek istiyorsan, temizliğini ben yapacağım, halıya pislerse ben pisliği de halıyı da temizlerim de ve dediğini de yap. O zaman ikna olurlar.
Defalarca dedim bunu zaten. İşe yaramıyor.

STB

Müdavim
Reaksiyon puanı
740
kedi beslemek sünnettir.

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Öyle desem nereden getirdiysen geri götür derler.

Gerekirse parasını ben de veririm, yeter ki izin versinler.

Hocam sitemize giren sadece 1 tane kedi var, onu da ben daha besleyemeden site yönetimi besliyor. Bana gerek kalmıyor yani. Hem sokaktaki kediler pis oluyor, evdekilerle sokaktakileri ellemek aynı değil. Ben elleyip oynamak istiyorum.
Yaşın kaç? Sitene girmesine gerek yok sitenin dışındakileri besleyebilirsin.Ayrıca sokak kedileri pis olur tabi senin gibi yemek su veren olmadığı için çöplere girmek zorundalar.Pis dediklerin susuz kaldıkları için o haldeler.Bizim bahçemize gelenler ve şimdiye kadar gördüğüm çoğu sokak kedisi tertemiz oluyor.Sevmekten de hiç gocunmam tozdan korkuyorsan kedi beslemekten vazgeç.İki üç kez elleyip seveceksin diye kedi beslenmez.

sevdelsn1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Aldın mı kediyi ailen nasıl kabul etti?

Cem özgür

Asistan
Reaksiyon puanı
92
İki tane kedim var ve ailen haklı. Söyleyeceklerim bu kadar :)