Soru Ailem Ps4 Oyamama Izin Vermiyor

Bu konuyu okuyanlar

3091kjb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar ben 4. Sınıftan beri ps4 almak için uğraşıyorum aslında 4. Sınıfta alabilirdim ama annem internette şu ps4 kıran yaşlı adamı görünce bak üreten amerikanlar bile kırıyor beynine zarar vercek dedi ve almadı bayağı bi uğraştım sonunda 7. Sınıfta taldir alırsan alıcaz dediler bende 84.99 ile yani ciddi ciddi 0.1 puanla kaçırdım yinede almadılar 8. Sınıfta lgsden iyi bi puan alınca sonunda aldılar ama oynatmıyorlar yani yasakladılar izin vermiyolar gibi değil yani bildiğin oynatmıyorlar 2 dakka açam diyom ya dayım geliyo vaaay sıra bendemi ya babam geliyo ver azıcık oynayam sinirleniyom zar zor ellerinden alıyom daha 1 dakka oynamamışım senin dersin yokmu yok diyorum vardır vardır yav yok diyorum o zaman kapat haberleri aç bahaneleride sen yazın oyunu bitirdin (gta 5 için) lan oyunu bitirince oynama hakkım bitiyomu belki ben şehirde boş boş dolaşıcam ama yok ben oyunu bitirdim şehri dolaşma hakkı sadece onlarda hayır cihaz benim sen gel uğraş 4 sene ps4 alcam diye sonra gelsinler SeN oYuNu bİtİrDiN desinler. Bide geliyolar kendi kendilerine cihazı açıp oynuyolar ben kendi ps4ümde oynamak için izin istiyorum 2dk oynayıp vercem diyip akşama kadar oyayıp üstüne bide al ya şurda yarım saat oynadık yemedik zaten en çok sen oynuyon alet senin diyolar ne yapmalıyım?

Robert Grenee

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
972
Arkadaşlar ben 4. Sınıftan beri ps4 almak için uğraşıyorum aslında 4. Sınıfta alabilirdim ama annem internette şu ps4 kıran yaşlı adamı görünce bak üreten amerikanlar bile kırıyor beynine zarar vercek dedi ve almadı bayağı bi uğraştım sonunda 7. Sınıfta taldir alırsan alıcaz dediler bende 84.99 ile yani ciddi ciddi 0.1 puanla kaçırdım yinede almadılar 8. Sınıfta lgsden iyi bi puan alınca sonunda aldılar ama oynatmıyorlar yani yasakladılar izin vermiyolar gibi değil yani bildiğin oynatmıyorlar 2 dakka açam diyom ya dayım geliyo vaaay sıra bendemi ya babam geliyo ver azıcık oynayam sinirleniyom zar zor ellerinden alıyom daha 1 dakka oynamamışım senin dersin yokmu yok diyorum vardır vardır yav yok diyorum o zaman kapat haberleri aç bahaneleride sen yazın oyunu bitirdin (gta 5 için) lan oyunu bitirince oynama hakkım bitiyomu belki ben şehirde boş boş dolaşıcam ama yok ben oyunu bitirdim şehri dolaşma hakkı sadece onlarda hayır cihaz benim sen gel uğraş 4 sene ps4 alcam diye sonra gelsinler SeN oYuNu bİtİrDiN desinler. Bide geliyolar kendi kendilerine cihazı açıp oynuyolar ben kendi ps4ümde oynamak için izin istiyorum 2dk oynayıp vercem diyip akşama kadar oyayıp üstüne bide al ya şurda yarım saat oynadık yemedik zaten en çok sen oynuyon alet senin diyolar ne yapmalıyım?
Bak güzel kardeşim, senin şuan bu yazıyı yazdığın pc/telefon u kim aldı? ailen aldı.. Şuan seni evinde yaşatan yemeğini veren kim? ailen değil mi? Okumanı sağlayan vs. vs. ailen. Senin için endişelenmeleri doğal sonuçta sen onların çocuğusun hiç bir baba/anne gelip sebepsiz yere çocuğunun huzurunu bozmaz abartmış olmayasın?

#Chronic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Sanırım evde ortak tv kullanıyorsunuz bu nedenle mümkünse yazın okullar tatil olunca çalışıp idareten bir tv almanı tavsiye ederim onun dışında benimde daha önce ps4 pro cihazım vardı( ama sattım) annemle babam uyuyunca anca oynuyordum. Annem sıkıntı etmiyordu ama kardeşim habire çizgi film izlediği ve babamda akşam haberleri izlediği için sıkıntı olabiliyordu bazen bu nedenle annem ve babam akşam 11 de uyuduktan sonra gece 01 e kadar bazen 02 ye kadar oynuyordum. Tek çare senin için bu görünüyor. Yüksek notlar alsanda oynatmayacaklarına göre bence dediğimi yap 1 2 ay çalış kendine tv al odanda doya doya oyna

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982
Aslında, bunun yaşla ilgisi yok ama sana aldılarsa senin de oynama hakkın var. Sıkıldığını söyle ve senin de hakkının olduğunu söyle.

3091kjb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bak güzel kardeşim, senin şuan bu yazıyı yazdığın pc/telefon u kim aldı? ailen aldı.. Şuan seni evinde yaşatan yemeğini veren kim? ailen değil mi? Okumanı sağlayan vs. vs. ailen. Senin için endişelenmeleri doğal sonuçta sen onların çocuğusun hiç bir baba/anne gelip sebepsiz yere çocuğunun huzurunu bozmaz abartmış olmayasın?
Yok öyle şikayet olarak algılama herşeyimden memnunum sadece ps4 konusunda bu durum yaşanıyor kendim yalnız kalınca fln oynayabiliyorum ama ailemin yanında ps4ü açarsam o kontrolcü elimde durmuyor hemen biri kapıp oyunyor

3091kjb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Edit: Bütün yaz boyunca cihazı sadece 8 kere açma fırsatı buldum 5'i ailemin (genelde dayılarımın) açıp bana oynatmaması 3'ü benim açıp ailemin (yine genelde dayılarım) benden alıp oynaması suretiyle 20şer dakika oynayabildim ve hala benim ps4'ümde 2-3 saat civarı oynayıp ben oynamadan kapattıkları halde bunu söyleyince bana sacma sapan sanki yedik al nankörsün zaten alet senin biz yokken istedigin kadar oyna diyorlar

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,613
Edit: Bütün yaz boyunca cihazı sadece 8 kere açma fırsatı buldum 5'i ailemin (genelde dayılarımın) açıp bana oynatmaması 3'ü benim açıp ailemin (yine genelde dayılarım) benden alıp oynaması suretiyle 20şer dakika oynayabildim ve hala benim ps4'ümde 2-3 saat civarı oynayıp ben oynamadan kapattıkları halde bunu söyleyince bana sacma sapan sanki yedik al nankörsün zaten alet senin biz yokken istedigin kadar oyna diyorlar
Bu ne saçmalık ya. Aklıma bir fikir geldi ama demekte istemiyorum bişi olursa diye :(

Reaksiyon puanı
1,768
Aga kendine ikinci el oyun oynatacak bir tv ya da monitör alıp odana götürmen dışında çare bulamadım ben

Apple Lover

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Senin bilgisayarın varmı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Olmadı böyle bir monitör al çok kötü olabilir ama hiç oynayamamaktan iyidir

D85D9978-9361-4C0B-83BA-D30CEC7A51A7.jpeg

Son düzenleme:

3091kjb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Aga kendine ikinci el oyun oynatacak bir tv ya da monitör alıp odana götürmen dışında çare bulamadım ben
Yok monitöre baglasam gelip monitörde elimden alırlar daha az önce ps4'ü açtırdılar büyük ihtimalle bi buçuk saat oynayıp bana oynatmadan kapatıcaklar zaten onca oyun var takmışlar bi gta5 bir sürü oyun var ama hep bahaneleri var god of war büyü var fantazi var bebe oyunu CoD hep savaş hep savaş salak saçma gibi gibi oyun gerçekçi değilse her türlü bebe oyunudur oynamam etmem ama mesela mortal kombat "Hiç gerçekte böyle yapabilirmisin peh bebe oyunu" lan adamın beynini ikiye yarıyosun "gerçekte yapabiliyonmu hayır bebe oyunu"

AdigeOguz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
48
Dostum selamlar. Evet bahsettiğin durum hoş değil ancak ailen senin iyiliğini düşünüyordur elbet. Ha ne kadar doğru yanlış tartışılır ama yapacak bir şey yok. Kimi aile daha baskıcı olabilirken kimi daha serbest davranabiliyor. Kendi ayakların üzerinde durabilene kadar bunu kabullenmen lazım.

Apple Lover

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Dostum selamlar. Evet bahsettiğin durum hoş değil ancak ailen senin iyiliğini düşünüyordur elbet. Ha ne kadar doğru yanlış tartışılır ama yapacak bir şey yok. Kimi aile daha baskıcı olabilirken kimi daha serbest davranabiliyor. Kendi ayakların üzerinde durabilene kadar bunu kabullenmen lazım.
Nasıl kötü niyeti yok yaa! Bildiğin çocuğun playstation‘ını ele geçirmişler sırf kendileri oynayacaklar diye yaptıkları terbiyesizliğe bak bu kadarıda olmaz yani