Ahmet Şık'ın Kitabı İndirme Rekoru Kırıyor

Bu konuyu okuyanlar

rtgrlndr

Profesör
Reaksiyon puanı
4
O olayıda biliyorum hepsini de biliyorum, o dediğin kişilerin yazılarını kitaplarını hepsini takip ediyorum. Kitaplarındaki iddalarını kanıtlayamadıklarını da..Neyse elbet bu dava sonuçlanacak.O zaman da konuşuruz :)

yalnız sana bir öneri cumhuriyet tarihinde kaç defa kitap toplatılmış, bu yüzden kaç kişi ceza evlerinde yatmış, bu kitapları kim toplatmış niye toplatmış bir araştır.

D'Artagnan

Asistan
Reaksiyon puanı
9
....
yalnız sana bir öneri cumhuriyet tarihinde kaç defa kitap toplatılmış, bu yüzden kaç kişi ceza evlerinde yatmış, bu kitapları kim toplatmış niye toplatmış bir araştır.

Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bildiğim kadarıyla Basılmadan toplatılan ilk kitaptır bu, üstelik de "İleri Demokrasi" söylemlerinin arttığı bu günlerde oluyor... :)

---------- Post added at 21:14 ---------- Previous post was at 21:09 ----------

Fırsat buldukça çıkan dergiler kitaplar...

Türkiye’de de cumhuriyet tarihi boyunca pek çok kitap yasaklandı. Yasaklanan kitapların neredeyse tamamı solcu düşünür ve sanatçılara aitti. Nâzım Hikmet’in kitapları senelerce yasaklandı, toplatıldı. Öyle ki komünist şairin dizelerini pek çok insan daktilo ile çoğalttı ve gizlice elden ele dolaşan sayfalardan okudu.

1940’ların sonunda Aziz Nesin’in Sabahattin Ali ile birlikte çıkardığı mizah dergisi Marko Paşa’nın da neredeyse her sayısı yasaklandı, toplatıldı. Öyle ki dergi bir sayısını şu ibare ile çıkardı: “Ne gün fırsat bulursa o gün çıkar, çıktığı gün saat 8 ile 9 arası satılır, 9’da toplamaya başlarlar. Türkiye’deki demokrasinin ve basın hürriyetinin miyarı olan böyle bir acayip mizah gazetesidir”. Aziz Nesin de kitapları nedeniyle sık sık yargılanan yazarlar listesinin başında gelir.

Demokrat Parti döneminde de içlerinde Arif Damar’ın, Melih Cevdet Anday’ın, Şükran Kurdakul’un ve Metin Eloğlu’nun olduğu pek çok şair ve sanatçının kitapları yasaklandı.

Yine de kitaba dönük en büyük saldırı ve kitabın seç aleti sayılmasının en uç örnekleri 12 Eylül darbesi sırasında yaşandı. 12 Eylül sürecinde 39 ton dergi ve gazete imha edildi. Georges Politzer’in Felsefenin Temel İlkeleri çalışması, ilk yasaklanan kitap oldu. Attila İlhan’ın Böyle Bir Sevmek, Nihat Behram’ın Darağacında Üç Fidan, Adalet Ağaoğlu’nun Fikrimin İnce Gülü kitapları yasaklanan yüzlerce kitap arasındaydı. Samed Behrengi’nin Küçük Karabalık adlı çocuk kitabı bile yasaklandı. 12 Eylül döneminde öncesinde de olduğu gibi çıktığı gün toplatılan kitap çok oldu. Ancak yayınlanmadan toplatılan kitap örneğine düne kadar rastlanmamıştı.
kaynak

rtgrlndr

Profesör
Reaksiyon puanı
4
güzel ama eksik bi araştırma, said nursinin bir çok kitabı bastırılmadan toplanmıştır.Hatta mahkemelerin beraat kararı vermesine rağmen toplanmış ve yasaklanmıştır bir sürü kitabı. Okuyanlar ve evinde bulunduranlar hapse atılmış, sürgün edilmiş hatta tecrit uygulanmıştır.

Sol haberden bakmasaydın bunları da bulabilirdin.. http://tr.wikipedia.org/wiki/Said_Nursî

daha fazla bilgi için tarihçe-i hayata bakabilirsin

SARKAT

Profesör
Reaksiyon puanı
68

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Nasıl bir örgüt bu hayali mi yoksa iftiralarla suçlanmış bir örgüt mü? Mesele kitap ve içeriği değil de ne o zaman sayfa düzeni mi?
Kendi ağzıyla demiyor muydu ne manşetlere karıştık ne düşüncelerine? Eeee bu ne o zaman?
Dokunan Yanar....

Ergenekon terör örgütü için "hayali" bir örgüt demek, ele geçirilen onlarca ses kaydından, binlerce sayfalık dosyalara kadar geniş bir yelpazede yer alan bilgi ve belgelere "iftira" demek ideolojik bağnazlık değil de nedir?

Birine özel olarak iftira atmak isterseniz ve bunun için özel bir ekip oluştursanız, hata bu özel ekip gece gündüz çalışsa dahi bu kadar çok belgeyi bir araya getiremez. Bu belgeler ancak ülkenin köklerine inmiş, yıllarca o ülkenin kanını emmiş bir örgütün arkasında bırakabileceği belgelerdir.

rtgrlndr

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Ergenekon terör örgütü için "hayali" bir örgüt demek, ele geçirilen onlarca ses kaydından, binlerce sayfalık dosyalara kadar geniş bir yelpazede yer alan bilgi ve belgelere "iftira" demek ideolojik bağnazlık değil de nedir?

Birine özel olarak iftira atmak isterseniz ve bunun için özel bir ekip oluştursanız, hata bu özel ekip gece gündüz çalışsa dahi bu kadar çok belgeyi bir araya getiremez. Bu belgeler ancak ülkenin köklerine inmiş, yıllarca o ülkenin kanını emmiş bir örgütün arkasında bırakabileceği belgelerdir.

katılıyorum.

D'Artagnan

Asistan
Reaksiyon puanı
9
güzel ama eksik bi araştırma, said nursinin bir çok kitabı bastırılmadan toplanmıştır.Hatta mahkemelerin beraat kararı vermesine rağmen toplanmış ve yasaklanmıştır bir sürü kitabı. Okuyanlar ve evinde bulunduranlar hapse atılmış, sürgün edilmiş hatta tecrit uygulanmıştır.

Sol haberden bakmasaydın bunları da bulabilirdin.. http://tr.wikipedia.org/wiki/Said_Nursî

daha fazla bilgi için tarihçe-i hayata bakabilirsin

Verdiğin linkte basılmadan toplatılmış bir kitaba rastlamadım, yazarsan daha iyi olur. Hangi kitap basılmadan toplatılmış ? Yani kitap ismi ve tarih ver...

---------- Post added at 22:17 ---------- Previous post was at 22:01 ----------

Selamlar,

Teorik olarak burada kitaba erişmiş herkes terör örgütüne yardım ve yataklık etmekten zan altında. Kitapla ilgili yorum yapabilen kişileri buradan tebrik etmek istiyorum, 300 sayfaya yakın, hızlı hızlı okumuşsunuz. Bu bir rekor olabilir. Neyse önemli olan 21. yüzyılda yasakçı Orta Çağ zihniyetinin yaşamayacağı, barınamayacağıydı. Bunu da hep birlikte ispat etmiş olduk. Hah tabii Salman Rüştü'nün bir kitabı olsa yukarıda yorum yazanlardan yayınevi basmaya gidecekler de olabilir elbette ama bizimki gibi iki buçuktan üçüncü dünya ülkelerinde elimizdeki hak ve özgürlüklerle yetinmek durumundayız.

...ama merak etmeyin, Silivri hepimizi almaz. ;)

Güzel günler dilerim.

Katılıyorum :)

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
Oda bişey mi sitesi bile var

http://www.imaminordusu.com/imaminordusu_.pdf

Hatta samanyoluhaber duyurmuş. Twitter da çıkan sahteymiş.

twitterda dağıtılan hangisi bilmiyorum ama burada link paylaşımı yapılan ile imamın ordusu sitesindeki kopya birbirinin aynısı MD5 hashleri tutuyor 128bitle şifreli olarak kilitli PDF.

ek olarak imamın ordusu sitesindeki açıklama düşündürücü:
Herkese Merhaba,

Dun gece itibariyle kitabin ortaya cikmasiyla birlikte Ankara'dan bazi kisilerce twitter, facebook, godaddy ve email adreslerimiz hacklenmistir. Bu sure zarfinda ilgili kisiler sizlere kitabin sahte versiyonunu viruslu olarak ulastirmak istemislerdir.

Su an itibariyle butun hesaplarimizi geri aldik. Facebook ve Twitter acccount larimizi gecici olarak kapattik. Bu isi yapanlar tarafindan su anda tehdit ediliyoruz. Turkiye'de ki ev adresimiz, ailelerimizin isimleri tehdit maillerinin icinde yer almaktadir. Hesabi onlara vermemiz gerektigi, aksi takdirde ailemizin ankara'ya getirilecegi tehditini almaktayiz.

Takdiri Turk halkina birakiyoruz.

Daha detayli bir aciklamayi ilerleyen gunlerde yapacagiz.

Herkesin ulasmaya calistigi dosyanin dogrusu asagidaki adreste yer almaktadir.

Erdem-FB

Dekan
Reaksiyon puanı
28
Selamlar,

Teorik olarak burada kitaba erişmiş herkes terör örgütüne yardım ve yataklık etmekten zan altında. Kitapla ilgili yorum yapabilen kişileri buradan tebrik etmek istiyorum, 300 sayfaya yakın, hızlı hızlı okumuşsunuz. Bu bir rekor olabilir. Neyse önemli olan 21. yüzyılda yasakçı Orta Çağ zihniyetinin yaşamayacağı, barınamayacağıydı. Bunu da hep birlikte ispat etmiş olduk. Hah tabii Salman Rüştü'nün bir kitabı olsa yukarıda yorum yazanlardan yayınevi basmaya gidecekler de olabilir elbette ama bizimki gibi iki buçuktan üçüncü dünya ülkelerinde elimizdeki hak ve özgürlüklerle yetinmek durumundayız.

Güzel günler dilerim.

Silivri kontejyan dolu dedi berkin abi :) yazın yılın yazısı.

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
herkesi tıkarlarmı içeri tırstım bak

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Hepimiz içerideyiz zaten. Daha fazla dört duvar içine tıkarlar.

rtgrlndr

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Verdiğin linkte basılmadan toplatılmış bir kitaba rastlamadım, yazarsan daha iyi olur. Hangi kitap basılmadan toplatılmış ? Yani kitap ismi ve tarih ver...

---------- Post added at 22:17 ---------- Previous post was at 22:01 ----------

Katılıyorum :)

Tarihçe-i hayat adlı eseri açıp okursan görürsün.Risale-i Nur külliyatı daha yazım aşamasında ( ki o zamanlar elle yazılmıştır bu kitaplar ) toplatılmıştır Yazan ve okuyanlar hapishaneye atılmış hatta bunlardan bazıları hapishanede ölmüştür. Erinme aç oku! göreceksin zaten.

mehmet_497

Asistan
Reaksiyon puanı
0
neden gelişmiş bir ülke olmadığımız ve olamayacağız belli oluyor. hangi ülkede bir kitaba devlet bu kadar enerji harcamıştır/harcatmıştır. türkiyenin sorunları bellidir.işsizlik, yoksulluk, gelir dağılımındaki düzensizlikler vs. ama yapay gündemle bunları unutturarak cebini doldurmaya devam, durmak yok.

xismailaydin

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Selamlar,

Güzel günler dilerim.

Uzun zamandır aklımda olan bir manşet bu olaydan sonra gerçekleşebilir;

ERGENEKON'DA MEKSİKA DALGASI!

:D :D :D Ergenekon'daki bilmem kaçıncı dalgadan sonra böyle büyük bir dalgayı anlatmak için daha iyi bir benzetme olabilir miydi bilemiyorum :D :D :D

neden gelişmiş bir ülke olmadığımız ve olamayacağız belli oluyor. hangi ülkede bir kitaba devlet bu kadar enerji harcamıştır/harcatmıştır. türkiyenin sorunları bellidir.işsizlik, yoksulluk, gelir dağılımındaki düzensizlikler vs. ama yapay gündemle bunları unutturarak cebini doldurmaya devam, durmak yok.

Arkadaşım onlar çözülünce herşey düzelecek sanıyorsun ama Libya'yı bi araştır istersen.
Devlet herkese maaş bağlamış, ücretsiz toplu konutlar yapıyor ve dağıtıyor. Elektrik, su, sağlık ve eğitim ücretsizken bile Libya'da ayaklanma çıkması, Türkiye'de de bu tür sorunlar olmasa bile halkın aynı şekilde kandırılırarak kullanılacağını ve şu andan farksız bir hayat yaşamayacağımızı gösteriyor.
Bağımsızmışız gibi konuşmayın. Emperyalizmin kölesi halindeyken hem de...

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
Yemezler bu numaraları, internet devrindeyiz, kaç kitap yayınlanıpta yasak edip indirenleri hapse atıldı he, Gelin hadi bizleride atın, yürüyün gidin işinize, onca Türkiyenin başında dert var, millet bir kitapla uğraşıyor, doğruya, durmak yok yola devam heheheh :D

baaydin

Profesör
Reaksiyon puanı
7
80 lerde ülkede demokrasi vardı kitaplar çıktıktan sonra yasaklanıyor toplatılıyordu. şu an ülkede ileri demokrasi var daha çıkmadan toplatılıyor. böyle giderse direk akıllardan fikirleri yok edecekler.

ayrıca kitapta kimsenin bilmediği çok gizli bilgiler yazmıyorki, herkes tarafından bilinen bir cemaatin ve yine herkes tarafından bilinen neler yaptığı yazıyor. sorun şuki gerçekden bir cemaate bağlı olan bir polis teşkilatının bu cemaate karşı gelen birileri ile eşit şartlarda mücadele etmesi münkünmüdür?
şimdi asıl soruya gelelim.
polis teşkilatının büyük çoğunluğu malum cemaatin üyesi ise ve bu ergenekon terör örgütünün tüm arama ve delil çalışmalarını polis teşkilatı yaptığına göre bulunduğu söylenen delillerin doğruluğu ne kadar tartışılır? çünkü adı geçen terör örgütünün en fazla karşı çıkıp savaştığı şey adı geçen cemaattir.
önce bu sorulara vicdanınızla cevap verin sonra olayın diğer boyutlarını düşünün derim bence.

LaWa

Profesör
Reaksiyon puanı
47
Savcılık açıklama yapmış indiren 3 yıl yiyiyor haberiniz olsun :D

D'Artagnan

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Tarihçe-i hayat adlı eseri açıp okursan görürsün.Risale-i Nur külliyatı daha yazım aşamasında ( ki o zamanlar elle yazılmıştır bu kitaplar ) toplatılmıştır Yazan ve okuyanlar hapishaneye atılmış hatta bunlardan bazıları hapishanede ölmüştür. Erinme aç oku! göreceksin zaten.

Risale-i nur basılmıştır, daha basılmadan toplatılmamıştır, hakkında çeşitli davalar açılmış ve mahkumiyetler verilmiş olmasına rağmen dava süresince de yazılmaya devam etmiştir. Bu konuda çok yanlış bilgilendirme yapıyorsun. Basılmadan toplatılan ilk kitap "İmamın Ordusu" dur.

Said Nursi, Risale-i Nur'un yazımına 1925 yılında başlamıştır. Yazıldığı süre boyunca çeşitli suç isnatları ortaya çıkmış ve davalar açılmıştı.2009 yılı itibariyle Risale-Nurlar hakkında 1000'den fazla beraat kararı verilmiştir[kaynak belirtilmeli]. Yazarın aleyhindeki kovuşturmalar, davalar veya mahkûmiyetler devam ederken Barla, Kastamonu, Emirdağ, Eskişehir, Denizli ve Afyon’da 23 yıllık süre zarfında eserlerini yazmaya devam etmiştir. 1970'lere kadar uzanan davalarda Risale-i Nur'un avukatlığını Avukat Bekir Berk yapmıştır. Uzun süren davalar sonucunda, Avukat Bekir Berk tarafından yapılan savunmaların haklılığına mahkemece onay verilerek Risale-i Nur'ların yasaklanmasına dair kararın hükmü kaldırılmıştır.

kaynak

Verdiğin örnek hiç uymamış. Başka bir kanıt göster...

Alptekin46

Doçent
Reaksiyon puanı
14
bak indiriyorum başıma bişey gelirse hepinizin nickini veririm

demirelemin

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Risale-i nur basılmıştır, daha basılmadan toplatılmamıştır,((KAYNAK)) hakkında çeşitli davalar açılmış ve mahkumiyetler((KAYNAK)) verilmiş olmasına rağmen dava süresince de yazılmaya devam etmiştir((KAYNAK)). Bu konuda çok yanlış bilgilendirme yapıyorsun. Basılmadan toplatılan ilk kitap((KAYNAK)) "İmamın Ordusu" dur.

Araya kaynak yapmayalım değerli forumdaşlar,

Kendi yazdıklarımızın her kelimesi kaynak gerekiyorken başkalarına "kaynağın nedir" diye sorarsak cem yılmaz usulu cevap vermek zorunda kalınabilir,

Verdiğin örnek hiç uymamış. Başka bir kanıt göster...
Hamiş: iyi olduğu internetten yayınladığı bu güzide eserin
hiç olmazsa trilyonluk gelir elde edemeyecek.
her şerde bi hayır....

Reaksiyon puanı
10,325
bu ülkede en fazla prim yapan konu sanırım dine, dindarlara, dini lider ve cemaatlere yapılan saldırı ve iftiralardır. bu cemaat ve gruplar için her zaman masum ve temiz gibi bir iddiam yok. lakin bu imamın ordusu gibi insanların fantezilerini gıdıklayan fantastik ifadelerle kurgulanmış senaryolar da artık gerçekten fazla oluyor. saçmalığı, hangi yardım ve teşviklerle yayınlandığı gün gibi belli bir zırvalar baydı iyice...

D'Artagnan

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Araya kaynak yapmayalım değerli forumdaşlar,

Kendi yazdıklarımızın her kelimesi kaynak gerekiyorken başkalarına "kaynağın nedir" diye sorarsak cem yılmaz usulu cevap vermek zorunda kalınabilir,.

Öncelikle alıntılara ekleme yapmamınız gerekiyor. Çok nezaket dışı...

İkincisi tüm yazılarımda kaynak gösterdim. İyi okursanız görürsünüz.

adoganses

Doçent
Reaksiyon puanı
28
1-'imamın ordusu' kitap mıki basılmadan toplatılsın, örgütün yapılacaklar belgesi.
2-imamın ordusu mu varmış. nerdeymiş!
3-suç işleyen in kılıfı hazır, ' cemaat hakkında kitap! yazıyordum'
4- bu masumiyet karinesi bu bahsi gcen imam ( kimse artık) onu kapsamıyor heralde. ona suç isnat etmek serbest

unattended

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Çifte standart yapıyorsunuz. Bu konuyu normal bir kullanıcı açsa ve olaylar bu aşamaya gelse tavrınız çok daha farklı olurdu.

Son mesajlar