Ağ üzerindeki ana bilgisayardan veri indirme

MoNsTeRaZoR

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar üyesi olduğum internet kafede ağ üzerinden film izleyip müzik dinleyebiliyorsunuz.Ancak belirli bir hız limiti konduğundan flash diskime ağ üzerinden kopyalama işlemi gerçekleştiremiyorum.İndirme yöneticisi programların taşınabilir sürümleriyle halledilebilir mi sizce ?

hta1905

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar üyesi olduğum internet kafede ağ üzerinden film izleyip müzik dinleyebiliyorsunuz.Ancak belirli bir hız limiti konduğundan flash diskime ağ üzerinden kopyalama işlemi gerçekleştiremiyorum.İndirme yöneticisi programların taşınabilir sürümleriyle halledilebilir mi sizce ?
Ağ derken yerel ağı kast ediyorsun sanırım.Hız limitinin kopyalamada bir engel olmaması lazım.İsterse 1 KB/s olsun,yine de kopyalama gerçekleşir.Burda sorun,ilgili dosyaları kopyalama hakkın var mı?Sistem yöneticisine(ya da internet kafe sahibine) sordun mu bunu?

EnziM

Doçent
Reaksiyon puanı
17

1. cümleyi anladım. (ağ bağlantısı kullanır internet kullanmaz)
2. cümleye cevap; Ağ üzerinden neden flash diskine kopyalıyorsun önce pc ye pcdende flash diskine yüklesen daha hızlı ve kesintisiz olur boş yere ağ bağlantısınıda kasmamış olursun. (ağ bağlantısı kullanır internet kullanmaz)
3. cümleye cevap; İndirme yöneticisi programlarının taşınabilir sürümü demişsin sorduğun sorularla ne alakası var anlamadım (internet bağlantısı kullanır ağ bağlantısı kullanmaz)

wipex

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yanlış anlamadıysam Arkadaş ana makinada bulunan filmleri flash diskine kopyalamak istiyor fakat kopyalamaya izin verilmiyor oturdugu makinaya cekebiliyor filmi ama taşınabilir disklere kopyalayamıyor.

Yardımcı olmak isterdim ama, ayarlarını bir türlü hatırlayamadım.

PlainLogic

Profesör
Reaksiyon puanı
12
kopyalamak istediğin filmin yolu neresiyse örnek: /paylas/filmler/matrix/3.avi gibi bunun başına ana bilgisayarın ağ ipsini koy büyük ihtimal 192.168.1.2 dir ama farklıda olabilir.

192.168.1.2/paylas/filmler/matrix/3.avi bunu download manager ekle indirmesi lazım. Ama hız farketmez çünkü hız kotası koydularsa ip başına koymuşlardır örnek ağdaki 192.168.1.6 ipsi mak. 2mb/sn. dosya çekebilir gibi.

EnziM

Doçent
Reaksiyon puanı
17
Yanlış anlamadıysam Arkadaş ana makinada bulunan filmleri flash diskine kopyalamak istiyor fakat kopyalamaya izin verilmiyor oturdugu makinaya cekebiliyor filmi ama taşınabilir disklere kopyalayamıyor.

Yardımcı olmak isterdim ama, ayarlarını bir türlü hatırlayamadım.

Eğer arkadaşın demek istediği bu ise cevabıda bu ;

[HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\ControlStorageDevicePolicies]
"WriteProtect"=dword:00000001

Bu komuttaki gibi dword 00000001 ise koruma halindedir sadece okuma olur yazma olmaz. Eğer sonundaki 1 yerine 0 yaparsan okuma ve yazma haklarına sahip olursun.

PlainLogic

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Eğer arkadaşın demek istediği bu ise cevabıda bu ;

[HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\ControlStorageDevicePolicies]
"WriteProtect"=dword:00000001

Bu komuttaki gibi dword 00000001 ise koruma halindedir sadece okuma olur yazma olmaz. Eğer sonundaki 1 yerine 0 yaparsan okuma ve yazma haklarına sahip olursun.

Arkadaşın demek istediği o değil bilgisayarların ana bilgisayardaki dosyaları çekme hızına kota koymuşlar ben flash diske kopyalarken yavaş oluyor yani son hızla kopyalayamıyorum diyor.

ser274

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
peki bende şunu sormak istiyorum. bi kafede de filmleri izleyebiliyorum ancak kopyalayamıyorum.kopyalayınca hiçbirşey olmuyor,bi uyarı filan. kopyalamada olmuyor

oguzhan432

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Ya bende bi aralar flash belleğime oyun felan yüklüyodum internet cafeden zaten tanıdıktı fakat bi zaman sonra virüs bulaşıyo dedi ve hepsini kapadı tam bi şey kopyalarken disk yazmaya karşı korumalı diyordu ve adam akınsoft un cafeplus programöını kullanıyor şimdi bu adam bunu pc nin regedişt inden mi engelledi yoksa o program mı bunu sağlıyor çünkü ben hiç handy cafe li cafelerde böyle bi şey görmedim bilen biri var mı bunun sebebnini