Af yasasıyla tahliye oldu hemen ardından birini öldürdü

Semih10

Doçent
Reaksiyon puanı
840

Nixc0r

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,844
bunun gibi haberleri göreceğimiz belliydi af yasası gelmesin diyorum bir yandanda cidden dersini alıp tövbe etmiş mahkumlar var onlara üzülüyorum

chadduman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
51

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Genel olarak uygun görmediğimiz bir konuydu af yasası.

Ölen ve öldürülen kişiler hakkında detaylı bilgi sahibi olmadığımız için yorum yapmak istemiyorum.
İnsanlar kendi yargı sistemleri üzerinden adaleti arıyor...

Semih10

Doçent
Reaksiyon puanı
840
Genel olarak uygun görmediğimiz bir konuydu af yasası.

Ölen ve öldürülen kişiler hakkında detaylı bilgi sahibi olmadığımız için yorum yapmak istemiyorum.
İnsanlar kendi yargı sistemleri üzerinden adaleti arıyor...
Ve kendi yargı sistemi üzerinden adalet aradıkları için yanlış yapıyorlar herkes kendi adaletini kendi yöntemiyle ararsa ülkede cinayet işlemeyen insan kalmaz. Bu tutukluların tahliyesi olmamalıydı cezaevleri koronanın ulaşacağı son yer neredeyse.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Böyle haberler daha çok görecez bu aralar. Af ile çıkanların en az yüzde 15-20'si tekrar aynı veya benzer suçlar ile tekrar içeri giderecektir.
Haberin ayrıntısını veya içeriğini tam bilmiyoruz tahliye olan kişinin daha önceki suçu ne bilmiyoruz ama ilerleyen günlerde ifadesi çıkınca herşey belli olacaktır. ( Arkadaşı ile tartışan diyor ama bana göre 21 yaşında birinin 44 yaşında arkadaşı olmaz ayrıca sokağa çıkma yasağı olan bir günde çay bahçesine çağırmalar daha çıktığı günün ertesinde öldürme flan ağır bir kin ve dram çıkacaktır bu işin arkasından. )

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Ve kendi yargı sistemi üzerinden adalet aradıkları için yanlış yapıyorlar herkes kendi adaletini kendi yöntemiyle ararsa ülkede cinayet işlemeyen insan kalmaz. Bu tutukluların tahliyesi olmamalıydı cezaevleri koronanın ulaşacağı son yer neredeyse.

Kesinlikle. Biraz virüs bahane edilmiş gibi geldi. Tüm cezaevleri tıka basa olunca başka çözüm yolu bulamamış olabilirler.

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Taş ile kafa ezmek de nedir? Bu nasıl bir öfkedir?
N'oldu şimdi? Dün cezaevinden tahliye olan bugün yine cezaevine, bir başkası da mezara. Af kim için, ne için?

Görkeem

Profesör
Reaksiyon puanı
3,392
Bunlar daha birşey değil maalesef , daha kötüleri olacak

crow88

Profesör
Reaksiyon puanı
3,167
rahşan affındada çıkanların çoğu geri girmişti,bu adamların çoğu dişarıda iş bulamaz,vermezler,verselerde,bahane bulur çıkartırlar,çıkanlarında bazıları intikam almak isterler

Reaksiyon puanı
10,327
İslam'ın getirdiği bir sistem vardır: Can alırsan can verirsin!
İnsanı yaratan Allah onunla alakalı kanun ve yasayı da elbet en iyi bilendir.
Ve Allahtan insan için gelen herşey rahmettir aslında, merhamettir.

Kısasa kısas hükmünü yıllarca "Vahşet" olarak yaftalayan İslam düşmanları birileri kendi sevdiklerini öldürünce İslam'ın adaletine sığındılar, hak verdiler.

Bu ülke insanını normal insani çizgisine getirecek başka bir yol da yok, hiçbir zaman olacağını da tahmin etmiyorum. Etmiyorum çünkü cezaevlerinden yer kalmadığı halde, yeni cezaevleri yaptığımız halde yine de lebaleb doldu ve yine yer kalmadı. Devlet virüsü bahane edip biraz boşaltmak istedi, gelin görün ki bu hastalıklı ruhlar tekrar geri dönmek için çok erken faaliyete başladılar.

Ezcümle, gerçek adaleti sağlamazsanız herkes kendi adaletini uyguluyor ve bu manzaralar da hiç bitmiyor, bitmeyecek de...

_MusTy_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,310

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Kendi öz çoğunu öldürebilecek tihniyette olan bir adamı ömür boyuda içerde tutsan assanda sövsende dövsende işkencede yapsan adam olmaz... İçerde çürüsün madem bu kadar geri girmek istiyorsa. ( İçerde kim vurduya gitmesi dileği ile )

Adam ceza evinde kasten adam yaralamadan yatışıyormuş ( Eşini bıçaklamış daha önce galiba ) bu şahısı kaç yıl içerde tutabilirsin kafasında bu düşünce olduktan sonra ? 2 yıl 3yıl 5 yıl illaha elinde sonuda salınacaktı.

gollik29

Asistan
Reaksiyon puanı
152
İslam'ın getirdiği bir sistem vardır: Can alırsan can verirsin!
İnsanı yaratan Allah onunla alakalı kanun ve yasayı da elbet en iyi bilendir.
Ve Allahtan insan için gelen herşey rahmettir aslında, merhamettir.

Kısasa kısas hükmünü yıllarca "Vahşet" olarak yaftalayan İslam düşmanları birileri kendi sevdiklerini öldürünce İslam'ın adaletine sığındılar, hak verdiler.

Bu ülke insanını normal insani çizgisine getirecek başka bir yol da yok, hiçbir zaman olacağını da tahmin etmiyorum. Etmiyorum çünkü cezaevlerinden yer kalmadığı halde, yeni cezaevleri yaptığımız halde yine de lebaleb doldu ve yine yer kalmadı. Devlet virüsü bahane edip biraz boşaltmak istedi, gelin görün ki bu hastalıklı ruhlar tekrar geri dönmek için çok erken faaliyete başladılar.

Ezcümle, gerçek adaleti sağlamazsanız herkes kendi adaletini uyguluyor ve bu manzaralar da hiç bitmiyor, bitmeyecek de...
Hüküm sahibi Allahtır. Millete şeriatı şöyle biliyor, suç işlersem hemen idam edilecem, elimi kesecekler falan. Şuan mahkeme var da, şeriat geldiği zaman mahkeme olmayacak mı? Millete yalan yanlış şeyler öğretildi. Üzülüyorum. Lakin elbet birgün şeriat hakim olacak ülkemize.

Dora

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,797
Bir söz vardı, ilk insanı öldürmek çok zordur. Ama onu aştıktan sonra insan öldürmek yemek yemek kadar doğal bir şey oluyor diye...

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Bir söz vardı, ilk insanı öldürmek çok zordur. Ama onu aştıktan sonra insan öldürmek yemek yemek kadar doğal bir şey oluyor diye...

Bu söz bu konular ile biraz alakasız oldu sanki ?
Sonuçta AF yasası kasten adam öldürenleri kapsamadı.
( Ve burada ki iki haberdede şahısların önceki suçları cinayet değil bu olayları ilk )

Dilara Kaya

Profesör
Reaksiyon puanı
3,756
Kendi öz çoğunu öldürebilecek tihniyette olan bir adamı ömür boyuda içerde tutsan assanda sövsende dövsende işkencede yapsan adam olmaz... İçerde çürüsün madem bu kadar geri girmek istiyorsa. ( İçerde kim vurduya gitmesi dileği ile )

Adam ceza evinde kasten adam yaralamadan yatışıyormuş ( Eşini bıçaklamış daha önce galiba ) bu şahısı kaç yıl içerde tutabilirsin kafasında bu düşünce olduktan sonra ? 2 yıl 3yıl 5 yıl illaha elinde sonuda salınacaktı.
Bu yüzden bu düşüncede olanlar affedilmemeli sonuçta yapacaktı mantığıyla kanun da olmasın o zaman her şey boşuna mı yani?

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Bu yüzden bu düşüncede olanlar affedilmemeli sonuçta yapacaktı mantığıyla kanun da olmasın o zaman her şey boşuna mı yani?
Öneriniz nedir ? Bu düşüncede olduğunu nerden anlayacaz ?
Türk Ceza Kanununda her suçun alt ve üst limit cezası bellidir kafamıza göre mi verelim cezaları. En iyi ihtimalle en üst sınırdan versek bile o adam elinde sonunda çıkacak içerden. ( Adam hakimin savcının polisin önünde ip gibi oluyor köpek gibi pişmanım hayatta yapmayacam kulunuz köpeğiniz olam diyor çıkınca gece katil oluyor)
İnsanların Anlında mı yazıyor bu adam kesin çıkınca adam öldürecek veya öldürmeyecek diye.

Dilara Kaya

Profesör
Reaksiyon puanı
3,756
Öneriniz nedir ? Bu düşüncede olduğunu nerden anlayacaz ?
Türk Ceza Kanununda her suçun alt ve üst limit cezası bellidir kafamıza göre mi verelim cezaları. En iyi ihtimalle en üst sınırdan versek bile o adam elinde sonunda çıkacak içerden. ( Adam hakimin savcının polisin önünde ip gibi oluyor köpek gibi pişmanım hayatta yapmayacam kulunuz köpeğiniz olam diyor çıkınca gece katil oluyor)
İnsanların Anlında mı yazıyor bu adam kesin çıkınca adam öldürecek veya öldürmeyecek diye.
Önerim, af yasası yüzünden olan cinayetleri olacağı varmış diyerek normalleştirmemeniz.

023

Profesör
Mod. Adayı
Reaksiyon puanı
4,606
Bu söz bu konular ile biraz alakasız oldu sanki ?
Sonuçta AF yasası kasten adam öldürenleri kapsamadı.
( Ve burada ki iki haberdede şahısların önceki suçları cinayet değil bu olayları ilk )
öldürenleri kapsamamış olabilir bıçakladıysa tekrar bıçaklar?

Reaksiyon puanı
144
Şaşırmadım nedense. O kadar suçsuz gazeteci içeride yatarken bu gereksiz organizmaları çıkarırsan sonuç bu olur

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
öldürenleri kapsamamış olabilir bıçakladıysa tekrar bıçaklar?

Sonuçta adam öldürmeye çalışmış öldürememiş bir farkı yok benim gözümde

Tamam öneriniz ney söyleyin bilelim ? Adam bıçaklayanda mühebbet ile mi yargılanmalı ilerde adam öldürebilir diye ? Hukuk var Kanun var yasa var keşke sana göresi bana göresi olsa bu işlerin. ( O mantıkla bana göre tecavüzcüyü direk ipte sallandırsınlar ama sistem öyle olmuyor işte )

Dilara Kaya

Profesör
Reaksiyon puanı
3,756
Tamam öneriniz ney söyleyin bilelim ? Adam bıçaklayanda mühebbet ile mi yargılanmalı ilerde adam öldürebilir diye ? Hukuk var Kanun var yasa var keşke sana göresi bana göresi olsa bu işlerin. ( O mantıkla bana göre tecavüzcüyü direk ipte sallandırsınlar ama sistem öyle olmuyor işte )
Bana göresi olmuyor diye her hareketi yeni çıkan yasayı eleştirmeyelim alkışlayalım o zaman bu da sizin öneriniz galiba

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Bana göresi olmuyor diye her hareketi yeni çıkan yasayı eleştirmeyelim alkışlayalım o zaman bu da sizin öneriniz galiba

Alkışlayın desem açıkça yazardım. Lütfen yazdığım mesajları iyi okuyunuz ve analiz ediniz. Aramakla uğraşmayın hatta ben kopyalayım şuraya.

1. mesajım.

"Böyle haberler daha çok görecez bu aralar. Af ile çıkanların en az yüzde 15-20'si tekrar aynı veya benzer suçlar ile tekrar içeri giderecektir.
Haberin ayrıntısını veya içeriğini tam bilmiyoruz tahliye olan kişinin daha önceki suçu ne bilmiyoruz ama ilerleyen günlerde ifadesi çıkınca herşey belli olacaktır.

Devamında ikinci yazdığımda 2. mesajım.

Kendi çoçuğunu öldürecek kadar şerefsiz bir adama ne diyecez ? Ne yapabilez. ( Dönüp dolaşıp böyle adamlar serbest bırakılmalı diyonuz düz mantık ile neye göre belirleyecez o kriteri adamın daha önceki suçu hafif cezalık işler öbür boyu mu içerde tutulsun. ? )

Reaksiyon puanı
10,327
Tamam öneriniz ney söyleyin bilelim ?

Sevgili Özkan, hem Dilara'nın, hem diğer birçok arkadaşımızın istediği tek bir şey var: Gerçek adalet!

Daha doğrusu Allah Teala'nın vahyettiği ilahi adalet...

Ne ki, itiraf edemiyorlar, söyleyemiyorlar. :)

Çünkü istediklerinin satır aralarını okuduğunuzda Allah'ın koyduğu yasalarla tetabuk ettiğini görebiliyorsunuz. Ama bunu sen ben söyleyince başka türlü oluyor. :)

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Sevgili Özkan, hem Dilara'nın, hem diğer birçok arkadaşımızın istediği tek bir şey var: Gerçek adalet!

Daha doğrusu Allah Teala'nın vahyettiği ilahi adalet...

Benimde istediğim beklediğim bu gerçek adalet ama olmuyor kaç bin yıldır olmadı bundan sonrada olmayacak gerçek adalet. ( Öbür tarafta hesaplaşacaz artık.)

Burada yorum yazanların çoğu adalete affa veya girene çıkana bakmıyor. AF AKP hükümeti zamanında çıktı ise kötüdür leştir berbattır diyor konuyu kapatıyor. ( Ama bu af kanununa tutuklu 3-5 gazeteciyi ve binlerce Terör suçlusunu PKK'lıyı FETO'cuyu dahil etseler ve Muhalefetin istediği kişiler tahliye olsaydı çok iyi oldu çok güzel bir uygulama oldu denilecekti . )

Normal durumlarda AF çıkmasına bende karşıyım keşke AF olmasada herkes cezasını eşit çekse. ( Ama devlet bir kumar oynadı 100 binlerce insanın içerde Koronadan ölme ihtimali mi yoksa şartlı ceza infaz düzenlemesi yapılması mı diye.
Ve onlar ikinci seçeneği seçti bu kumarda her zaman 6-6 gelmiyor zarlar bazen 4-3'ede sevinmek lazım 1-1 gelmesinden iyidir diyerek. ( Bu kadar insan hapiste korona olsa ve ölse bunun vicdan azabını dışarıdaki ailelerinin ruh sağlığını veya ülkenin dünya basınında ki itibarını düşünmüyor kimse )

Son düzenleme: