Advanced System Care kullandıktan sonra neden böyle oldu nasıl düzelir?

Bu konuyu okuyanlar

selim397

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
41584ddd-01e4-4274-a65d-f16effd32bf8.jpg

Advanced System Care kullanıp hataları düzelttikten sonra toplu simge seçmek için fare sol tık basılı tutarak yapılan işlemde artık bu şekilde XP de ki gibi çizgi çiziyor. Win7 , 8 , 10 da içi hafif mavi ve çizgileri koyu mavi bildiğiniz üzere. Bu ciddi bir problem değil ama bilgisayarımda problem olmasını istemiyorum. Küçük veya büyük... Bu sorun nasıl düzeltilir veya sorunun tanımı nedir bilenler yardımcı olabilir mi?

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Üstüne bir pencere sürükleyince pencere onu kapatıyor mu ? Yoksa üstte mi kalıyor ?

Görev yöneticisine girip explorer.exe yi sonlandırmayı dener misin ? Eğer geri açılmazsa görev yöneticisinden çalıştır bölümüne explorer.exe yazsan düzelir.

selim397

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Üstüne bir pencere sürükleyince pencere onu kapatıyor mu ? Yoksa üstte mi kalıyor ?

Görev yöneticisine girip explorer.exe yi sonlandırmayı dener misin ? Eğer geri açılmazsa görev yöneticisinden çalıştır bölümüne explorer.exe yazsan düzelir.
Yok hayır her hangi bir donma ve orada kalma durumu söz konusu değil. Sistemim windows 10 ve windows gezgini açıkken üzerine sol tıkla dığımda yeniden başlat yazıyor. Bunu defalarca denememe rağmen problem olduğu gibi devam ediyor. Her hangi bir klasör içerisinde toplu seçmeye kalktığımda ise normal şekilde seçebiliyor.
NEAkba.png

Masaüstünde de bu şekilde olması gerekiyor.

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Masaüstünde mi sol tıklayınca tek yeniden başlat çıkıyor ? Onun da görüntüsünü atsaydınız biraz daha kafamda canlanırdı.

selim397

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Masaüstünde mi sol tıklayınca tek yeniden başlat çıkıyor ? Onun da görüntüsünü atsaydınız biraz daha kafamda canlanırdı.
Yok hani diyorsunuz ya görev yöneticisinden explorer.exe yi sonlandırıp tekrar başlatın diye... Windows 10 da sonlandır yok yeniden başlat var. Ben de yeniden başlatmama rağmen yine aynı şekilde ilk resimde ki gibi çizgi çizerek seçim yapıyor. Ama klasör içerisinde seçim gayet normal.
upload_2016-6-8_12-40-57.png

M3rTR

Profesör
Reaksiyon puanı
135
Derhal o programı sistemden yokedin. ve sistem geri yükleme yapın

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Paniğe gerek yok aşağıdaki yolu izlemeniz yeterli;

Bilgisayarım sağ tık özellikler > Gelişmiş sistem ayarları > Performans > ayarlar > en iyi görünüm için ayarla > tamam

Ayrıca Advanced System Care dalında en başarılı sistem ince ayar, bakım ve performans yazılımıdır. O ayarı yapmasının sebebi de içi mavi seçili alan saydam veya boş olursa daha az rami tüketir.

selim397

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

Bilgisayarım sağ tık özellikler > Gelişmiş sistem ayarları > Performans > ayarlar > en iyi görünüm için ayarla > tamam

Ayrıca Advanced System Care dalında en başarılı sistem ince ayar, bakım ve performans yazılımıdır. O ayarı yapmasının sebebi de içi mavi seçili alan saydam veya boş olursa daha az rami tüketir.
Hocam çok sağolasın oldu. Sanırım Advanced System Care değiştirdi onun ayarını. Çok teşekkürler :)

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877

ASC gördüğüm en başarısız sistem bakım programı. Bir kere kullandım hızlanma oldu ama daha sonra kasmalar yaşadım.

wMwMw

Profesör
Reaksiyon puanı
96
ASC düzgün çalışan sistemi bozmaktan başka bir işe yaramıyor

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Ben yillardir isletim sistemlerine uyguluyorum 1 kere sikinti yasamadim.

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Bir yazılım farklı donanım ve sistemlerde farklı çalışabilir. Buna etmen kullanıcının kullanım alışkanlığı, donanımın tipi, mimarisi, sistemde yüklü kütüphaneler, sisteme bulaşmış virüsler, verdiğiniz isimler, programları kurarken okumadan işaretlediğiniz o şıklar olabilir. Kısaca sizde sorun çıkarıyor diye herkesde çıkarmak zorunda değil ki eğer çıkarsaydı bu kadar büyük bir isim olamazdı. Kullanıcıların çoğu memnun...