Adsl için telefon şart değil

FEDERAL60

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Dünyanın hiçbir yerinde ADSL bağlantısı için telefon hattı almaya gerek yok. Fakat Türk Telekom tüketiciyi telefon hattı almaya zorluyor. Tüketiciler Birliği ayaklandı.
Tüketiciler Birliği Genel Başkan Yardımcısı Kemal Özer, “Dünyanın hiçbir ülkesinde ADSL için telefon hattı gerekmiyor. Ancak Türk Telekom, ADSL’de tüketiciyi telefon hattı almaya zorluyor��? dedi.
Özer, yaptığı açıklamada, Türk Telekom’un kampanyalarının kabul edilemez olduğunu, yeni uygulamaya konulan ücretlendirmelerin tüketiciyi mağdur ettiğini ileri sürdü.
Şehir merkezleri ile kırsal kesim arasında bile görüşme ücretleri arasında farklar bulunduğunu dile getiren Özer, ayrıca hafta sonu indirimlerinin gizlice kaldırıldığını, birçok tüketicinin bundan habersiz olduğunu iddia etti.
Özer, ADSL hatlarında da tüketicinin mağdur edildiğini öne sürerek, şöyle devam etti: “Dünyanın hiçbir ülkesinde ADSL için telefon hattı gerekmiyor. Ancak Türk Telekom, ADSL’de tüketiciyi telefon hattı almaya zorluyor. ADSL için telefon hattı değil data hattı gerekiyor. Ama kimse bunu bilmediği için Türk Telekom tüketiciye zorla sabit ücret aldığı telefon hattı veriyor. Bu durumda en düşük aylık 29 YTL olan ADSL hattının bedeli 41 YTL’ye çıkıyor. Telekom’un 3,5 milyon ADSL abonesi var.��?
Özer, telefon hattı olmadan da ADSL kullanılabileceğini, bu konuyu her ortamda tartışmaya hazır olduğunu belirterek, Türk Telekom’un bu uygulamadan vazgeçmesi gerektiğini bildirdi

:} haberini sizinle paylaşmak istedim

RuNaL

Dekan
Reaksiyon puanı
71
farkımız tarzımız B)

lucifer

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Fazla bi şey söylemeye gerek yok... |)

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,035
Telefon hattı almaya mı zorluyor? muhaha zaten herkesde telefon var ki..

freddy3589

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
pesimist dedi ki:
bn sırf adsl için telefon bağlatanlardanim..telefon hattı olmadan adsl hizmeti alabilseydik telefon hatti bağlatmazdm..
yani telefon hatti almaya zorlandim...

warkortali

Profesör
Reaksiyon puanı
181
freddy3589 dedi ki:
pesimist dedi ki:
bn sırf adsl için telefon bağlatanlardanim..telefon hattı olmadan adsl hizmeti alabilseydik telefon hatti bağlatmazdm..
yani telefon hatti almaya zorlandim...

freddy3589 Senin gibi sorunu olan bir çok kişi biliyorum ..
Haber için sağol FEDERAL

FEDERAL60

Asistan
Reaksiyon puanı
0
inşallah telefon hattı olmadan adsl hizmeti verir telekom

ahmetbaskoylu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
En iyisi turbonet
Ama ankara ya gelmediği için kullanamıyorum... :'( :'(

buhari

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
FEDERAL60 dedi ki:
inşallah telefon hattı olmadan adsl hizmeti verir telekom
katılıyorum, bende 3 tane cep hattı var neden bir de eve telefon alayım hiç ihtiyacım yokken. Ev telefonu olmayana adsl bağlanmaması bir dayatmadır.

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
ahmetbaskoylu dedi ki:
En iyisi turbonet
Ama ankara ya gelmediği için kullanamıyorum... :'( :'(
o turbonet güya marmarada ama kim başvurduysa bölgesinde veremiyormuş! hizmeti en iyisi wimaxi beklemek