Neden Herkes TTnet'i Kötülüyor.? Hiç Düşündünüz mü?

Bu konuyu okuyanlar

helpmert

Doçent
Reaksiyon puanı
31
Merhaba değerli forum üyeleri.

Bu gün sizlere neden "TTnet" firmasının kötülendiğini ve herkesin bir an önce bu firmadan kurtulmaya çalıştığını anlatacağım. Ben TTnet çalışanı değilim tüm firmalara eşit şekilde ilgi gösteriyorum fakat bir yanlış anlaşılmanın düzeltilmesini istiyorum ve buna istinaden bu konuyu açıyorum.

tereterazj8.png

"Konu Sabitlenirse çok sevinirim. Tüm forum üyelerinin görmesini istiyorum."

Türk Telekom tüm Türkiye'ye yıllar önce bir telefon altyapısı döşedi ve 24 Nisan 1995 tarihinde kurulmasıyla birlikte kısa sürede tüm Türkiye'ye telefon altyapısı döşedi. Gerçi 1980 sene'sinde de ev telefonları vardı fakat o zamanki firmayı satın alıp altyapıları birleştirdiler.

Tüm Türkiye'ye ev telefonu hizmeti için bakır kablolu alt yapı döşendi.

İnternet devri başladı...

Yıllar öncesinden de Türkiye'de İnternet vardı fakat üniversiteler ve özel kuruluşlarda ve hatta 64 kbps hızında kiralık hatlar vardı.

İnternet’in Türkiye’de ticari kuruluşlar ve hane halkları gibi geniş kitlelere ulaşması ise 1996 yılında mümkün olmuştur. Türk Telekom’un internetten ticari kuruluşların ve internet servis sağlayıcılarının (ISP) yararlanmasını sağlayacak TURNET projesi 1996 Ağustos ayında hayata geçmiştir.

Bunun üzerine Türkiye'de internet kullanımı yoğunlaştığında ve birazda geç olmasına rağmen Türk Telekom'un bünyesinde ikinci firma olarak TTnet 26 Nisan 2006 tarihinde kurulmuş ve 14 Mayıs 2006 tarihinde 'İnternet Servis Sağlayıcı Lisansı' alarak faaliyetlerine başlamıştır.

Türk telekom'un ev telefonları için kullandığı bakır hat üzerinden internet sinyalleri yollayarak evlere ve kurumlara modem koyarak eve internet getirdi. Her ne kazar bazı bölgelerde kilometrelerce uzaktan internet sinyalinin gelmesi yavaş interne'te sebep olmuştur ama tüm Türkiye'ye yaymaya çalıştılar.

ADSL devri başladığında da tekrar telefon hattı üzerinden sinyal yayılmaya başladı. Kimi yerde 10 km uzunluğunda bakır kablodan internet geçiyordu ve her bölgede hızlar farklıydı. Bende 8 mbps ise arkadaşım 1 mbps hızı zor alıyordu.

Tüm Türkiye'ye Türk Telekom altyapısı ile yayıldığı için her yerde hız farklıydı. Arkadaşının internet'i çok hızlı ama benim internet'im çok yavaş gibi karşılamalarla firmanın ismi kötülenmeye başladı . Altyapı yetersiz olduğu için çeşitli sorunlara yol açıldı . Port, DSL sinyal, hat zayıflaması ve hattı kullanıcı taraflı da hatalar vardı. Bina içi telefon kabllamasında sıkıntı olması veya eski olması gibi gibi.
TTnet yazılımsal olarak destek veriyordu donanım olarak teknik arızalara ise Türk Telekom'a dilekçe yollayarak ve Türk Telekom saha ekipleri gelip hattınızı onarıyorlardı. Prösodor bu şekilde işliyordu fakat firmanın ismi lekelendi .

VDSL2 - Fiber devri başladı. Altyapılar yenilendi fiber kablolar döşendi ve artık telefon hattı üzerinden 100 mbps hızı bile yollayabiliyorlar fakat Türkiye'de o kadarda yaygın değil. Çok para isteyen yatırım isteyen ve zahmetli bir iş bu.

Kısaca Süper Online'nin verdiği hizmeti TTnet'de veriyor.

Değerli üyeler. Sizin bulunduğunuz bölge'de Türk Telekom'un altyapısı var ve her ne kadar farklı bir firmaya geçseniz de yine aynı hizmeti alacaksınız. TTnet , Koçnet , Süper Online gibi gibi hepsi Türk Telekom altyapısı kullanıyor.

Süper Online Nasıl Büyüdü Nasıl Genişledi Ve Neden Seviliyor?

Bunun sebebi akıllıca davranmalarıdır. Süper Online ilk başta tüm Türkiye'ye hizmet vermiyordu.. Sadece kendi fiber altyapısını döşeyerek şirketlere büyük ölçekli yerlere ve TOKİ gibi sitelere hizmet veriyordu . Aaa bunun interneti çok hızlı , Süper Online çok hızlı diyorsunuz. Kendinizde almaya kalkınca Süper Online altyapısının olmadığını öğreniyorsunuz.

Süper Online ilk baş belirli böge'lere hizmet verdi ve bu yüzden dedikodular ile büyüdü sonra tüm Türkiye'ye ADSL vermeye başladı ve 8 ile 16 mbps arası fiber olmayan yerlere ADSL internet veriyordu fakat oda Türk Telekom altyapısını kullanmak zorundaydı ve o altyapıyı kullanarak hizmet veriyor.

Kısaca firmaların halleri ve mantıkları bu şekilde.

Günümüz de siteler , iş yerleri v.b büyük ölçekli yerlerde fiber var ve bu hizmeti sana TTnet'de verebilir Süper Online'de verebilir. Kısaca faturayı ödediğin firma farklı olacaktır.

ADSL'ye gelirsek de şuanda TTnet kullanıyorsunuz ve memnun değilsiniz başka servis sağlayıcısına da geçseniz yine memnun kalamayacaksınız, çünkü her firma Türk Telekom'un altyapısını kullanıyor. Değişen bir şey olmayacak internet fiyatından başka. Kısaca sizlere anlatmak istediğimde buydu.

Uydu'net Nasıldır?
Arkadaşlar uydu net kendi altyapısını kullanıyor Türk Telekom ile bir bağı yok ve bu yüzden uydu net sevilebiliyor. Özelliklede size fiber internet bile sunabiliyor fakat tüm Türkiye'de yaygın değil.

Size bir uydu net macerası anlatayım.
Kuzenim TTnet kullanıyordu ve altyapı yetersizliği yüzünden 4 mbps hızı zar zor alıyordu. Daha sonra Süper Online'ye geçtiler ve mağdur oldular ondada hız 2 mbps'ydi.

Bulundukları binada Uydu net (Türksat Tele dünya) hizmeti ve kutusu vardı. Süper Online taahhüt'ünü fes ederek internet'i kapattırdılar ve uydu net başvurusu yaptılar. O evde 4 mbps'yi altyapı yetersizliği yüzünden zor gören insan 10 mbps hızında uydu net kullandı ve şuan 24 mbps hızı var.
"Komşusu TTnet kullanıyor ve şuanda 5 mbps zor alıyor."

Uydu net'in böyle bir avantajı var.. Kendi altyapısının olması. Amaaa Tüm Türkiye'de yaygın değil yani her evde yok.
TTnet Her evde olmak için her yere hizmet verdi ve her yerde hız farklıydı Türk Telekom'un altyapısı yetersiz olduğu için de ismi lekelendi ve herkes bela okuyor :D

Beni dinlediğiniz ve takip ettiğiniz için teşekkürler.
Help Mert.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Zamanım olmadığınızı yazının tamamını okuyamadım Ama başlığa göre yorum yapıyorum. Ttnet müşteri hizmetleri çok kalitesiz ve sunduğu hizmet bazı yerlerde berbat. Bu yüzden ttnet sevilmiyor.

helpmert

Doçent
Reaksiyon puanı
31
Zamanım olmadığınızı yazının tamamını okuyamadım Ama başlığa göre yorum yapıyorum. Ttnet müşteri hizmetleri çok kalitesiz ve sunduğu hizmet bazı yerlerde berbat. Bu yüzden ttnet sevilmiyor.

Sunduğu hizmet ever berbat çünkü sizlerin arızaları yazılımsal bir arıza değil müşteri hizmetleri sadece arıza kaydı açar hız düşürüp yükseltir paket değiştirir ve paket satın almana yarar başka hiçbir şeye yaramaz.

Arızalar içinde arıza kaydı tük telekom'a iletiliyor sonra müdürlüğe gidiyor oradan onay gelip şefe gidiyor ordanda saha ekibine aktarılıyor ekip eve veya sokağa gelip arızayı onarip gidiyor

bu şekilde işliyor prösodor

Bazı yerlerde berbat olmasının sebebi ise.. Türk telekom altyapısının haalaa eski olması ve onarılmaması ama yakında oda onarılır :)

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
Ttnet'in sevilecek bir yanı yokki sevelim.

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
Deveye sormuşlar boynun neden eğri, o da demiş "Nerem doğru"
Ülkece neremiz doğru ki internetimiz düzgün olsun?

subita

Asistan
Reaksiyon puanı
2
TTNET'e söv diye site vardı orada nedeni yazan olmuştu... kaplumbağa hızında interneti fahiş fiyattan satması... servislerindeki adamların hiç bir şeyden çakmaması...

subita

Asistan
Reaksiyon puanı
2
2000TL faturaya tabi öyle olacak yoksa tüm sülalelerini yakmak farz olur...

subita

Asistan
Reaksiyon puanı
2
konuyu açan kesinlikle TTNET personeli... reklam yapsın diye üye yapılmış...

PrestigeMan

Müdavim
Reaksiyon puanı
157
Kalitesiz hizmet sadece paraya bakıyorlar yurt dışında öyle bi hız kullanıyorlarki adamın aklı uçar ve ucuz

42patriot42

Asistan
Reaksiyon puanı
30
İşte tam benim master alanım :)

2005 yılından beri ttnet kullanıcısıyım şimdiye kadar kendileri ile yaptığım görüşme sayısı abartma yapmıyorum 1000 olmuştur.Yıllardır net hızım 2. önceden akk yoktu şimdi bide o geldi iyice düştü.

Yıllardır hep bi bahane buldular kablolar eski dediler yenilendi modem dediler 3 kere değişti hep en iyi modemleri aldım. Müşteri hizmetlerinde çalışan tüm personelin ismini öğrendim. Zaten yapılan işlemler hep aynı arıza kaydı oluşturuyoruz lütfen modeminizi kapatmayın.

Tüm günah kapasitemi bu ttnet müşreti hizmetlerine küfür ederek harcadım ben.

Artık canıma tak etti tövbe ettim süperonline a geçiyorum. Buda aynı olursa telefonum 6 mb çekiyor onu paylaşıp onu kullancam.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
İşte tam benim master alanım :)

2005 yılından beri ttnet kullanıcısıyım şimdiye kadar kendileri ile yaptığım görüşme sayısı abartma yapmıyorum 1000 olmuştur.Yıllardır net hızım 2. önceden akk yoktu şimdi bide o geldi iyice düştü.

Yıllardır hep bi bahane buldular kablolar eski dediler yenilendi modem dediler 3 kere değişti hep en iyi modemleri aldım. Müşteri hizmetlerinde çalışan tüm personelin ismini öğrendim. Zaten yapılan işlemler hep aynı arıza kaydı oluşturuyoruz lütfen modeminizi kapatmayın.

Tüm günah kapasitemi bu ttnet müşreti hizmetlerine küfür ederek harcadım ben.

Artık canıma tak etti tövbe ettim süperonline a geçiyorum. Buda aynı olursa telefonum 6 mb çekiyor onu paylaşıp onu kullancam.

fiber olursa Tuurkcell Superonline fiber de hızın yüksek olur:
4985883446.png

MR.Anonymous

Müdavim
Reaksiyon puanı
498
Sanki reklam olmuş. Gerçi konuyu açan 1000mbps simetrik TTnet kullanıyor...

42patriot42

Asistan
Reaksiyon puanı
30
Fiber altyapım yokta ben artık ttnet düşmanıyım. Bilgisayarcıyım resmen alay eder gibi konuşuyorlar. Komşum 5 mbps ben 2 mbps bağlanırken bana gelmiş santrale çok uzaksın diyor.Komşum 20 metre santrale yakınlıktan 3 mbps fazladan internete giriyor demek ki.

Arkadaş demiş ki hepsi ttnetin alt yapısını kullanıyor. Bana 2 mbps hızı bile sürekli kopmalarla veren alt yapının ben taaa..
Ben altyapıya şuna buna bakmam benim evime kopma olmadan ne kadar hız geliyor ona bakarım.İsterse 100 tl olsun hizmet versin de.

umut erdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
fiber altyapım yokta ben artık ttnet düşmanıyım.Ben bilgisayarcıyım resmen alay eder gibi konuşuyorlar. Komşum 5 mbps ben 2 mbps bağlanırken bana gelmiş santrale çok uzaksın diyor.Komşum 20 metre santrale yakınlıktan 3 mbps fazladan internete giriyor demek ki.

Arkadaş demiş ki hepsi ttnetin alt yapısını kullanıyor. Bana 2 mbps hızı bile sürekli kopmalarla veren alt yapının ben taaa..
Ben altyapıya şuna buna bakmam benim evime kopma olmadan ne kadar hız geliyor ona bakarım.İsterse 100 tl olsun hizmet versin de.
Bem yerine ben yaziyor herkez dogrusu buymus

Kaya26

Müdavim
Reaksiyon puanı
550
Bir sorununuz olduğunda, evinize geleceğiz dendiğinde 1 haftadan uzun süre sonra geliyorlar. SuperOnline 1-2 gün içerisinde. 2.5 yıl önce Türk Telekom fiber kutusu koydu, dağıtımını TTNET üstleniyor, fiber hala ortalıkta yok, SüperOnline İzmir- Küçükyalı'daki evimize 6 ay bütün işleri halledip fiber bağlamışlardı. Genellikle SuperOnline upload hızı TTNET den yüksek oluyor. İkisi de ADSL de Türk Telekom altyapısı ile veriyor hız konusunda aynı şeyi veriyorlar ama müşteri hizmetleri ve ev içi teknik arıza konularında TTNET in siz iplediği söylenemez. (Hepsini birebir yaşadım.

Parayı verirseniz hepsi güzel. Ama son kullanıcı için verilen hizmette SuperOnline katlarca iyi.)

Kısaca TTNET in övülecek hiç bir yeri yok, zaten çoğu kullanıcı da aynı şeyi söylediğine göre tecrübeyle sabit.

helpmert

Doçent
Reaksiyon puanı
31
Fiber altyapım yokta ben artık ttnet düşmanıyım. Bilgisayarcıyım resmen alay eder gibi konuşuyorlar. Komşum 5 mbps ben 2 mbps bağlanırken bana gelmiş santrale çok uzaksın diyor.Komşum 20 metre santrale yakınlıktan 3 mbps fazladan internete giriyor demek ki.

Eğer komşun ile aynı binadaysan bina girişinden dairene kadar cat6 kablo çek ve modemini airties modem ile değiştir.

Türk telekom altyapısının belirli planı vardır karşı binan baska santrale senin binan baska santrale bağlı olabiliyor bu doğal bir durum fakat dediğim gibi aynı binadaysan bina içi kablolamanı değiştirmen gerekiyor.

akinci.ibrahim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yıllarca ttnet kullandım ve sonunda 1.5 yıl sonra kurtuldum. Superonlinea geçtim kopma yok. 12-13 mbps hızım var kafam rahat. Sözleşmedeki bedelin üstüde gelmiyor ttnet gibi. Ttnet piyasaya ilk giren şirket olduğu için şımarık bir zihniyeti var gibi geliyor bana hep. Telefon operatör sektöründe de Turkcell şımarık ama yayını daha iyi olduğu kesin.

alpacino_34

Müdavim
Reaksiyon puanı
495
TTNET Pişmanlıktır.Süperonline en iyisidir(Tabi altyapı varsa) Akk doldu
hala İndirme hızım Düşmedi 1440p Videoları rahatlıkla izleyebiliyorum

umut erdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Yıllarca ttnet kullandım ve sonunda 1.5 yıl sonra kurtuldum. Superonlinea geçtim kopma yok. 12-13 mbps hızım var kafam rahat. Sözleşmedeki bedelin üstüde gelmiyor ttnet gibi. Ttnet piyasaya ilk giren şirket olduğu için şımarık bir zihniyeti var gibi geliyor bana hep. Telefon operatör sektöründe de Turkcell şımarık ama yayını daha iyi olduğu kesin.
Aynen turkcell paketler cok kazik abi ya geccem baska bir operatore ne onerirsin

akinci.ibrahim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bulunduğun konumda operatör hızlarına bakman ve öyle karar vermen en sağlıklısıdır her zaman. Benim konumumda en hızlı Turkcell mecburen Turkcelliyim. Avea yada vodafone daha iyi olsaydı geçerdim.

umut erdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Bulunduğun konumda operatör hızlarına bakman ve öyle karar vermen en sağlıklısıdır her zaman. Benim konumumda en hızlı Turkcell mecburen Turkcelliyim. Avea yada vodafone daha iyi olsaydı geçerdim.
Cekim gucu falan iyi ama diger operatorlerde o kadar kotu degildir