Administrator Klasörü neden kendi kendine açılabilir?

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Bugün pc de bir sorun oluştu durup dururken Administrator klasörü kendiliğinden açılıyor kapatıyorum yine açılıyor .Virüs olabileceğini düşünüp Combofix ile tarattim yine düzelmedi sorun ne olabilir sizce arkadaşlar?:crying:

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
Sorun virüs kaynaklıysa combofix çözmez, onun işlevi farklı. Güncel bir antivirüs programı ile tarama yapılması lazım. Bir de sistemi geri yüklemek sorununuzu çözebilir...

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Mse ile tarattım 2 adet virüs buldu bu klasör yine çıkıyor kaç gündür halledemedim şu işi başka bir çözüm yolu yokmu ?:crying:

Pupilla

Dekan
Reaksiyon puanı
138
Shadowknight sence bu sorun virüs kaynaklımıdır yoksa yanlış bir şeylermi yaptım Pc de?

büyük ihtimal virüs kaynaklıdır yoksa durduk yere bi klasör niye açılsın:9 zaten virüs bulmuşsun bi kere pcde. sonuna kadar temizlemek lazım:)

istersen bu sorun çıkmadan önceki zamana da bi sistem geri yükleme yap:)

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Kaspersky de olmadı arkadaşlar şu mesajı buraya kadar yazarken bile 3 defa açıldı ben kapadım bu klasörü ..!Çalıştırdan bu sorunu halledebilirmiyim? halledebilirsem hangi komutla olabilir?:confused1:

Pupilla

Dekan
Reaksiyon puanı
138
Kaspersky de olmadı arkadaşlar şu mesajı buraya kadar yazarken bile 3 defa açıldı ben kapadım bu klasörü ..!Çalıştırdan bu sorunu halledebilirmiyim? halledebilirsem hangi komutla olabilir?:confused1:

C:\Windows\system32\tasks klasörünü incelesene bi. bana bi kere trojan bulaşmıştı buraya bi iki kayıt bırakmıştı.

bi de sistem geri yükleme yapmayı dene. daha da olmadı çak formatı...

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Sistem geri yükleme yaptım şimdilik sorun yok gibi gözüküyor İlginiz için teşekür ederim shadowknight :flowers:Mod dediğin böyle olmalı sağol:clap: