Açılmayan 2.Fan Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

bozkırKurdu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Merhaba HP pavilion 15 cb00nt dizüstü bilgisayarımda bulunan bir sorun hakkında sizden fikir alacaktım. Soruna gelmeden önce size başımdan geçenleri anlatmak istiyorum. Öncelikle bilgisayarımdan öncesinde oynadığım CS GO oyunda 200 FPS alıyorken uzun süredir 100 90 fps almaya başlamıştım, ardından araştırmalarım sonucu işlemcimin çok ısındığı ve tam güç veremediği için böyle olduğunu anladım. Bugün gidip bilgisayarımın yetkili serviste termal macun ve genel fan temizliğini yaptırdım ardından orada ki teknisyen bana bilgisayarınızda 2 adet fan bulunmakta bu fanlardan 2. si güç altında aktif olur ve soğumada çok fayda sağlar dedi ve ekledi ancak yapılan testler sonucu benim bilgisayarımda ki 2. fanın çalışmadığını fark etmişler (ben bu olayı hiç düşünmemiştim çünkü gerçekten öncesinde çalışıyordu güç altında) BIOS güncellemesini yeniden yükledik BIOS ekranında 2.fanın çalıştığını ancak Windows ekranında çalışmadığını sorunun Windowstan kaynaklanabileceğini söyledi ve biz HP nin bu serisine bakmıyoruz siz yarın HP yi arayın onlar test yapsın ardından garantiye gönderirsiniz dediler. Benim sorum ise garantiye gitmeden bu sorunu nasıl çözebilirim ? ve sizce neden böyle bir sorun oluştu? bilgisi olanlardan cevap bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,762
Belki program filan indirmişsindir Fan özelliğini çalıştıran dosyalara zarar veren dosya daha inmiştir.

Başlat - Run - bölmesi varya. Oraya services.msc yaz. Servisler penceresinde Fana ait servis olup olmadığını ara.
Bulursan eğer muhtemelen kapalı olacaktır. Otomatiğe alırsan çalışabilir olacaktır düşünceme göre.

Bu pencere hani.

Безымянный.jpg

bozkırKurdu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Belki program filan indirmişsindir Fan özelliğini çalıştıran dosyalara zarar veren dosya daha inmiştir.

Başlat - Run - bölmesi varya. Oraya services.msc yaz. Servisler penceresinde Fana ait servis olup olmadığını ara.
Bulursan eğer muhtemelen kapalı olacaktır. Otomatiğe alırsan çalışabilir olacaktır düşünceme göre.

Bu pencere hani.

Ekli dosyayı görüntüle 90801
Mantıklıydı dediğiniz kontrol ettim 2 kez ancak fan ile alakalı yada güç ile alakalı mantıklı bir girdi bulamadım. Belki vardır ama bi kaç kez daha bakacağım.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,762
Dizüstü markası ve İşletim sisteminizin ne olduğunuda yazsanız güzel bilgi olur.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,762
Bios ayarlarına baktın mı? Fan bölümü filan olur belki.

bozkırKurdu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Bios ayarlarına baktın mı? Fan bölümü filan olur belki.
yok BIOS ayarlarına hiç bakmadım. Öncesinde açılan fan ne oldu da açılmıyor anlamış değilim internetten de araştıyorum böyle bi sorunla karşılaşan kimseyi göremedim.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,762
Bios ayarlarına bakarsan karıştırma oraları. Sadece fan seçeneklerini ara. :D Başka sorunda çıkartma kendine.

bozkırKurdu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Bios ayarlarına bakarsan karıştırma oraları. Sadece fan seçeneklerini ara. :D Başka sorunda çıkartma kendine.
Yok aman zaten birazdan yeniden başlatıp bıos ekranına bakacağım. belki bulabilirm bi sonuç :)