Yardım Açıköğretim e geçmelimiyim

Bu konuyu okuyanlar

asdfg2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
9. 10.sınıf meslek lisesinde okudum yaz tatilinde başka okula nakil aldırdım nakil aldırdığım okul iyi bir okul %9 dilimle girdim okula eğitimi iyi sayılır ama okulda hiç arkadaşım okula gidesim gelmiyor evden 7:30 da çıkıp 16:30 da geliyorum okul zaman kaybı geliyor okula gitmek istemiyorum okulda bunalıyorum açıköğretim e geçmeyi düşünüyorum ama pişman olursun felan diyolar evde dershanesiz çalışabileceğini düşünüyorum YouTube da birsürü hoca var evde çalışabilirim ve kendime ayıracağım vaktim olur açıköğretim e geçmelimiyim

sharp44

Doçent
Reaksiyon puanı
351
9. 10.sınıf meslek lisesinde okudum yaz tatilinde başka okula nakil aldırdım nakil aldırdığım okul iyi bir okul %9 dilimle girdim okula eğitimi iyi sayılır ama okulda hiç arkadaşım okula gidesim gelmiyor evden 7:30 da çıkıp 16:30 da geliyorum okul zaman kaybı geliyor okula gitmek istemiyorum okulda bunalıyorum açıköğretim e geçmeyi düşünüyorum ama pişman olursun felan diyolar evde dershanesiz çalışabileceğini düşünüyorum YouTube da birsürü hoca var evde çalışabilirim ve kendime ayıracağım vaktim olur açıköğretim e geçmelimiyim
Okulu boş zaman olarak görüp açığa geçtiğinde o boş zamanları yine ders çalışarak harcayacaksan saçma olur. Evde ders çalışmak okuldaki kadar olmuyor. Gerek ortam olsun gerek muhabbetler olsun her türlü okul daha iyi. Eğer bir planın var ise (çalışmak yada girişim fikri falan) onlara ağırlık vermek için geçilebilir belki ama açığa geçip yine aynı okul saati gibi ders çalışmak (belki de daha az) saçma geldi bana. Böyle yaparsan okula gitmeyip daha az verimlilikle evde ders çalışacaksın ki bu üniversite sınavı için büyük bir eksi oluyor. Tabii eğer üniversite düşünüyorsan.
Ayrıca arkadaş olayını bir şekilde çözersin derdin o ise.

asdfg2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Okulu boş zaman olarak görüp açığa geçtiğinde o boş zamanları yine ders çalışarak harcayacaksan saçma olur. Eğer bir planın var ise (çalışmak yada girişim fikri falan) onlara ağırlık vermek için geçilebilir belki ama açığa geçip yine aynı okul saati gibi ders çalışmak (belki de daha az) saçma geldi bana. Ayrıca arkadaş olayını bir şekilde çözersin derdin o ise.
Kastettiğim şey okulda 9 saate öğrendiğim şeyi evde 2-3 saatte öğrenebilirim

sharp44

Doçent
Reaksiyon puanı
351
Kastettiğim şey okulda 9 saate öğrendiğim şeyi evde 2-3 saatte öğrenebilirim
Okuldaki kadar verimli olacağını sanmıyorum. Tabi kendine güveniyorsan geç, aradaki tenefüs, boş ders, yolda geçen süre gibi bir çok zamanı boşa harcamamış olursun. Yol parası veriyorsan bu da dahil edilebilir. Ben açığa geçebilecek kadar kendime güvenmiyorum, evde ders çalışabileceğime inanmıyorum. Sürekli dikkatim dağılıyor odaklanamıyorum. Hele ki bilgisayar başında çalışıyorsam vay halime.

asdfg2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Okuldaki kadar verimli olacağını sanmıyorum. Tabi kendine güveniyorsan geç, aradaki tenefüs, boş ders, yolda geçen süre gibi bir çok zamanı boşa harcamamış olursun. Yol parası veriyorsan bu da dahil edilebilir. Ben açığa geçebilecek kadar kendime güvenmiyorum, evde ders çalışabileceğime inanmıyorum. Sürekli dikkatim dağılıyor odaklanamıyorum. Hele ki bilgisayar başında çalışıyorsam vay halime.
Dürüst olim geçmek istememin asıl sebebi eğlenceye vakit ayırmak

sharp44

Doçent
Reaksiyon puanı
351
Hocam geleceğinizi düşünmüyorsanız geçin açığa. Eğlenceye vakit ayırmak için okulu bırakmanızı önermem. Kaldı ki okul yada iş yapmadığınız sürece eğlenceye vakit ayırsanız ne olacak para kazanamadıktan sonra ?

mustafabvb

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
4
11 de geçmeyi önermiyorum eğer herhangi bir planın yoksa çok erken. Geçeceksen de dersler dışında sürekli vakit ayırıp kendini geliştirebileceğin bir şey olmalı. 2 sene sonra pişman olursun yoksa

asdfg2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
11 de geçmeyi önermiyorum eğer herhangi bir planın yoksa çok erken. Geçeceksen de dersler dışında sürekli vakit ayırıp kendini geliştirebileceğin bir şey olmalı. 2 sene sonra pişman olursun yoksa
Okula gidince huzursuz oluyorum sürekli ağlayasım geliyor evde yazılım da kendimi geliştirebilirim

mustafabvb

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
4
Okula gidince huzursuz oluyorum sürekli ağlayasım geliyor evde yazılım da kendimi geliştirebilirim
Açığa geçersen kendini bu alanda gerçekten geliştirebilecek zamana sahip olacaksın. Ama kolay olmayacağını şimdiden bil. Belli bir disiplin oturtman lazım. Bir yandan da okulda neden huzursuz olduğunu sorgulayıp araştırman lazım(sosyal kaygı, anksiyete olabilir). Mesela vücudundan memnun olmadığın için sosyal ortamlarda rahatsız oluyor olabilirsin, başka bi travman olabilir bilmiyorum. Özelden benimle paylaşırsan elimden geldiğince yardımcı olurum ama bu konuda en iyisinin de bi psikolog yardımı olduğunu belirtmek gerekir.

asdfg2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Açığa geçersen kendini bu alanda gerçekten geliştirebilecek zamana sahip olacaksın. Ama kolay olmayacağını şimdiden bil. Belli bir disiplin oturtman lazım. Bir yandan da okulda neden huzursuz olduğunu sorgulayıp araştırman lazım(sosyal kaygı, anksiyete olabilir). Mesela vücudundan memnun olmadığın için sosyal ortamlarda rahatsız oluyor olabilirsin, başka bi travman olabilir bilmiyorum. Özelden benimle paylaşırsan elimden geldiğince yardımcı olurum ama bu konuda en iyisinin de bi psikolog yardımı olduğunu belirtmek gerekir.
Meslek e geride dönebilirim açığada geçebilirim hangisini yapmalıyım

mustafabvb

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
4
Bence meslek lisesindeysen devam etmek en mantıklısı. Sanırım bu sene bölümünüzü seçiyorsunuz yazılıma yakın bi bölüm (bilişim gibi) seçip 2 sene içerisinde okulunu bitirirsin.