9. Sınıfta Aldığım Uzaklaştırma Cezası Hk.

Bu konuyu okuyanlar

MadResister

Doçent
Reaksiyon puanı
394
Arkadaşlar Lise de 9. Sınıfta 3 günlük uzaklaştırma cezası almıştım o zamanlar ki yaşam tecrübesizliğimden dolayı şuan da 12. Sınıfım Kaynaştırma öğrencisiyim sizce uzaklaştırma cezam silinmiş midir ve sicilime işlenmiş midir bunu nasıl öğrenebilirim yardımcı olabilirseniz eğer çok sevinirim. Olay şu şekilde:

Olay hukuk'a kadar gitti ve Cinsel İstismar suçundan bana iftira atıldı geçmişte E-Devlet hesabımdan dava dosyası sorgulama hizmetine baktığımda İstanbul Anadolu 5. Çocuk mahkemesi, Dosya türü: Ceza Dava Dosyası ve Dosya durumunda Gerekçeli karar yazıldı olarak görünüyordu 2018 de açılmış dosyada 4 adet duruşma mevcuttu 3. duruşmaya gitmiştim hakime ifade vermeye beni dava eden şahsiyet benden şikayetçi oldu 4. Duruşmaya da şahidim gitmişti ama beni dava eden şahsiyetin şahidi gitmemişti Taraflar da da adımın soyadımın yanındaki parantezle işaretli yazıda Suça Sürüklenen Çocuk yazıyor. Ayrıca bu yılda da bir dosya daha açık görünüyordu yeni açılmış olan İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 25. Ceza Dairesi adında dosya durumu açık görünüyordu.

Olay İçeriği:

4 kız grup şeklinde teşkilat olarak takılıyorlar beni son zamanlarda sürekli olarak rahatsız ediyorlardı zihinsel açıdan sınıf temsilcisi bir gün bu kızları şikayet ettikten sonra rehberliğe oturdukları sıralar birbirlerine çok yakınlardı grup/teşkilat şeklinde oturuyorlardı sınıfın içinde derslerde sıraları ayrıldığı zaman o gün bende bunlara sinirlendiğim zaman ayrıldınız ayrıldınız ayrıldınız diye gülüyordum onların arasından kilolu olan bir kız benim üzerime gelmeye başladı bende o an o bana dokunmasın diye itmeye başladım kendimi korumak için istemsizce tecrübesizlikten oda göğsüme elledi diye iftira attı bende hatırlamıyorum öyle birşey yaptığımı o anlık ve annesine de küfür ettiğimi de düşünüp o iftirayı da attı ekstra olarak oysa ki ben onun annesine hiçbir şekilde ve asla küfür etmemiştim okula şikayet etmişlerdi ilk başta olayın üstünden herhalde birkaç gün falan geçince ve ayrıldınız kısmını ayrılacaksınız diye anlatmış okulda beni polise verdi ve soruşturma açıldı adıma. (2018 yılında gerçekleşti olay mart aylarında)

30 Nisan 2019 tarihinde de duruşmam düzenlenmişti İfade verdikten sonra Salondan çıktıktan sonra benden şikayetçi olan kızın annesi ağlıyordu tam olarak nedenini bende anlayamamıştım siz adaletli mi oldunuz diyordu hatırladığım kadarıyla biraz kızın babası annem hakkında eşine o kadınla konuşma yoksa seni camdan aşağı atarım falan diyordu avukatlar ayırdı olay büyümedi hepten. (Bu arada Kızda duruşmada ağlıyordu)

Not:

Okul çevremdeki arkadaşlarım demek istemediğim tiplerde bu olayı öğrendiler ve bana karşı kindarlıkları nefretleri var bunu dalga geçerek ifade ediyorlar bana karşı zihinsel olarak yine.

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,492
Böyle bir şey başıma gelse, kızın ailesine başınız sağolsun diye mesaj atardım. Tecavüzcü gibi siciline işlenmiş resmen. Kusura bakma da gerekeni yapmamışsın hayatın karardı geçmiş olsun.

Ahmet-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,042
geçmiş olsun. hayatın kararmış. resmen oldu bitti derim kimseyle muhattap olmucaksın heleki lise ortamındaysan . şu iftira yüzünden hayatın altı üstü olmuş.

sed67

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Maalesef bu gibi konuların sicilinizden silinmesi çok zor, iftira olsa bile. Hayatınız boyunca sicilinizde kalabilir yukarıdaki arkadaşın dediği gibi hayatın kararmış olabilir

Bu gibi iftiralardan kurtulman için çok iyi kanıtlar lazim ki onlarda yok yani lise ortamında herkesten uzak durman çok iyi olur ama tecrübesizlik işte..

Ahmet-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,042
Maalesef bu gibi konuların sicilinizden silinmesi çok zor, iftira olsa bile. Hayatınız boyunca sicilinizde kalabilir yukarıdaki arkadaşın dediği gibi hayatın kararmış olabilir

Bu gibi iftiralardan kurtulman için çok iyi kanıtlar lazim ki onlarda yok yani lise ortamında herkesten uzak durman çok iyi olur ama tecrübesizlik işte..
Şu lise ortamında kızlarla muhattap falan olmucaksın uğraşıyorsa senle muhattap olmucaksın Sallıyıp geçiceksin. bi ara sigara içerken beni ispiyonladılar içiyordum son anda. içmedim. dost boş lisede.

serious1571

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Kınama harici her ceza sicile işlenir ve asla silinmez ne yazıkki devlet kurumlarında işe girme konusunda da güvenlik soruşturmasında cıktığı için sizi almıyorlar alsalar bile ihraç ediliyorsunuz. Yazık olmuş gerçekten.Kesinlikle temiz sicil isteniyor devlet kurumları için ve temiz sicil isteyen iş yerleri için.

Ahmet-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,042
Kınama harici her ceza sicile işlenir ve asla silinmez ne yazıkki devlet kurumlarında işe girme konusunda da güvenlik soruşturmasında cıktığı için sizi almıyorlar alsalar bile ihraç ediliyorsunuz. Yazık olmuş gerçekten.Kesinlikle temiz sicil isteniyor devlet kurumları için ve temiz sicil isteyen iş yerleri için.
Sicil olayı sıkıntı resmen.

sed67

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Tam olarak nasıl söylemem gerekiyor peki avukata?

Avukata olayları başından itibaren anlatıp dosyaları göstermen yeter zaten avukatla konuşman için bilgin olmasına gerek yok o herşeyi bulur ama önce bir büyüğünle konuş konuyu yani forumda konuşulup halledilecek bir konu değil avukat masrafı da var

MadResister

Doçent
Reaksiyon puanı
394
Bu arada bugünde bir e-devlet imi açıp dava dosyası sorgulama hizmetinden kontrol ettim hata mı veriyor emin değilim ama "Adınıza açılmış ya da müdahil olduğunuz bir dava kaydı bulunamamıştır." yazıyor.

serious1571

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Bu arada bugünde bir e-devlet imi açıp dava dosyası sorgulama hizmetinden kontrol ettim hata mı veriyor emin değilim ama "Adınıza açılmış ya da müdahil olduğunuz dava kaydı bulunamamıştır." yazıyor.
Kesinleşip kapanan davalar e devlette görülmez.Ancak uyap vatandaş portal giriş yaparak bu bölümden kapalı dosya seçeneğini eçenerek bu dosyanın tüm ayrıntılarını görebilirsiniz.

MadResister

Doçent
Reaksiyon puanı
394
Avukata olayları başından itibaren anlatıp dosyaları göstermen yeter zaten avukatla konuşman için bilgin olmasına gerek yok o herşeyi bulur ama önce bir büyüğünle konuş konuyu yani forumda konuşulup halledilecek bir konu değil avukat masrafı da var
Devletin bana verdiği avukat vardı bizde numarasıda var o olur mu bilemiyorum ama benim dosyamla ilgilenen tarafımdaki.

MadResister

Doçent
Reaksiyon puanı
394
Milletvekili tanıdığın falan varsa onla konuş derim.
Yanlış bilmiyorsam alt katımda var kadın milletvekili komşum sizce nasıl anlatabilirim uygunsa eğer?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kesinleşip kapanan davalar e devlette görülmez.Ancak uyap vatandaş portal giriş yaparak bu bölümden kapalı dosya seçeneğini eçenerek bu dosyanın tüm ayrıntılarını görebilirsiniz.
Sistem şuanda hata verdi bende

sed67

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Devletin bana verdiği avukat vardı bizde numarasıda var o olur mu bilemiyorum ama benim dosyamla ilgilenen tarafımdaki.
Konuyla ilgilenen avukatla görüşmen tabiki daha iyi olur. Ama dediğim gibi bu konularda kesinlikle avukata danışmalısın basit bir konu değil gerekirse yüzbinlerce rüşvet veririm yine sicilimden temizlettiririm

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982
Kesin birşey demek istemem ancak yüksek ihtimal ile sicilinize işlenmiştir. Geçmiş olsun..

kayhaniz

Asistan
Reaksiyon puanı
154
Pek bilmiyorum bu konuları ama seçenekler arasında sanırım özel sektör, yurt dışı ya da internet üzerinden olan mesleklerden(Yayıncılık, YouTube içerik üreticiliği, tasarımcılık vs.) var sanırım.

MadResister

Doçent
Reaksiyon puanı
394
Böyle bir şey başıma gelse, kızın ailesine başınız sağolsun diye mesaj atardım. Tecavüzcü gibi siciline işlenmiş resmen. Kusura bakma da gerekeni yapmamışsın hayatın karardı geçmiş olsun.
Hocam E-Devlet üzerinden Adli Sicil Kaydımı kontrol ettim temiz görünüyor hala daha. Ek olarak pandeminin başında genel af çıktı diye biliyorum ondan faydalandığımı düşünüyorum konuda bahsettiğim dosyalarım kapandı ciddi ciddi. :D

Kaynak

resim_2022-09-09_123325003.png

Bayırdır

Asistan
Reaksiyon puanı
30

Son mesajlar