Açıklanan gerçek vaka sayıları sonrası sosyal medyadan tepki yağıyor

Bu konuyu okuyanlar

TheTruthHurts

Profesör
Bunun olacağı belliydi. Baştan beri hasta sayısı yerine vaka sayısının açıklanması gerekirdi. Pozitif çıkan biri direkt riskli grubuna girer. Belirti gösterse de,göstermese de. Asemptomatikleri hafife almamalıyız.

Valla konu siyasete açılmış, biraz dolaylı da olsa bu iki tweet'i paylaşmamazlık edemezdim. Kusura bakmazsanız tabii. :)
Forum hayatım boyunca gördüğüm konuyla ilgili en alakasız mesajlardan birisi bu olsa gerek. Onunla ilgili yeni bir konu açamaz mıydın?

adamın bence bir suçu yok bence gayet iyi yönetti ama vaka sayısını bence o ayarlamadı büyük ihtimal cumhur başkanı dedi o kadar vaka var de diye

yedek1000

Asistan
Bizim asalak millete sosyal medyada eğlence lazım zaten.

Sabah akşam instagram da birilerini röntgenleme twitter da bir olay varsa onu kınama falan.

Hasta sayısını eleştiren tip avm'ye gidip kahvesi ile fotoğraf çektiriyor? Virüs bahanesi ile evden çalışmak için on takla atıyorlar bakıyorum yaz gelince aynı kişi tatile otele hiç korkmadan gidiyor. İşyerinde çok bu tiplerden, adam sabah akşam işten kaytarmak için virüs muhabbeti yapıyor. 2 hafta sonra düğüne gidiyor mesela.

Bu illete herkes yakalanacak işte neyin tatavasını yapıyorsunuz bende onu anlamıyorum.

Hem ülkede işler yürüsün, hem yasak çıksın millet evden çıkmasın. Bizim ülke insanı kadar iki yüzlü bir tıoplum var mı merak ediyorum

TheFreaky

Profesör
Halk Tepki gösterir normal. Tatil yerleri açıktı + Almanya dan şeyden Rusya'dan turist geliyordu havalimanında full ses geliyordu gördüm biz maske takmayınca sorun turistler takınca sorun yok anca kendi halkına ceza yazar sacma

morofobik

Profesör
Daha gerçek vakalar açıklanmadan önce kendisine gerçek vakaları soran muhabire cevap vermeyişi zihnimde canlandı

Görkem Say

Ride for Ruin and World's Ending!
Yönetici
Super Moderator
Editor
Ben gerçek vakalar 10-15K arasındadır diye düşünüyordum. Baya iyimsermişim :) Belli gerçi dışarıya çıktığım zaman virüsün değiştirdiği tek şey insanların maske takması oldu. Dışarıdaki insan sayısında azalma yok hiç. Ancak bu durumda Sağlık Bakanının da yapacak pek bir şeyi yok. Üst taraf ne derse o. Daha geçenlerde hafta sonu alınacak tedbirler daha iyi olsun isterdim demişti.

xWhozz

Doçent
iyi oldu böyle olduğu halkımız vaka sayısını az sandığı için böyle rahat rahat dolaşıyorlar.15-16 bin diye söylemeleri iyi oldu ama bizim milletimizin dikkate alacağını yinede pek düşünmüyorum :/

Gerçeği 15-20 bin ise 20-25bin desinler belki biraz daha fazla tedbir alırız.

SinHa

Doçent
Çıkıp vaka sayısı 100 bin densede bir şey değişmez. Bize çoban lazım bize yasak lazım. Bizi kendi başımıza bırakınca olmuyor. Yolda sigarada içiyoruz, rüşvet verip nargile cafeyide açıyoruz, maskeyi yere atıp üzerine tükürüyoruz. Toplu taşıma araçlarının sayısını arttırmaya gerek duymuyoruz. Düğünde partide mevlitte yapıyoruz. Camide mesafe bırakmıyoruz, AVM de yemek kuyruguna girip yerlere oturup yemek yiyoruz. Valla bu nufusa bu vaka sayısı super bir oran bence

ozciceky

Profesör
Şak şak şak... İşte güven böyle erezyona uğruyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Devletin kamu sağlığını ilgilendiren konularda doğru bilgilendirme yapması esastır.

ozciceky

Profesör
Muhalifliklerine lafım yok, sorun terör örgütüne yandaş olmaları.

Terör örgütüne yandaş iseniz ya da terör örgütüne yandaş iseler Cumhuriyet Savcıları muhakkak ki görevini yapar. STK'ların tamamını terör yandaşı göstermek hükümetin işine gelen bir yaklaşım. Çünkü Sayın Hükümetimiz vatandaşının organize olup hak aramasını istemez.

SDN Son Haberler

Son mesajlar