Acer laptop usb yi görmüyor

Bu konuyu okuyanlar

''T6C

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Daha önce konu açmıştım laptop tavsiyesi istemiştim tavsiyeler üzerine benim de çok hoşuma giden Acer Swift 3 SF314-42
adlı laptobu freedos olarak aldım laptoba windows yüklemek için usb yi hazırladım
İlk girişte efi shell çıkıyor,f2 basarak biosa giriyorum usb yi görmüyor,3.0 veya 2.0 girişine taksam bile usb yi görmüyor f12 ile boot sekmesine geliyorum orda da görmüyor
f12 boot:enabled
security boot:disabled
fat32 olan başka bir usb yi taktım onu da görmedi bios dan boot kısmına baktığımda sadece bir tek UEFI_SHELL gözüküyor
teşekkür ederim

Reaksiyon puanı
286
Daha önce konu açmıştım laptop tavsiyesi istemiştim tavsiyeler üzerine benim de çok hoşuma giden Acer Swift 3 SF314-42
adlı laptobu freedos olarak aldım laptoba windows yüklemek için usb yi hazırladım
İlk girişte efi shell çıkıyor,f2 basarak biosa giriyorum usb yi görmüyor,3.0 veya 2.0 girişine taksam bile usb yi görmüyor f12 ile boot sekmesine geliyorum orda da görmüyor
fat32 olan başka bir usb yi taktım onu da görmedi bios dan boot kısmına baktığımda sadece bir tek UEFI_SHELL gözüküyor
teşekkür ederim
Legacy mode a usb ni görüyorsa legacy mode ta boot et

¹ ChamPoinT ¹

Müdavim
Reaksiyon puanı
586
Driverde sıkıntı olabilir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

teşekkür ederim
Kesin Driverde sıkıntı var.

''T6C

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Legacy mode a usb ni görüyorsa legacy mode ta boot et
IMG_20210118_231409.jpg

sadece uefi gözüküyor

Driverde sıkıntı olabilir.

Kesin Driverde sıkıntı var.
nasıl düzeltebilirim

Reaksiyon puanı
286
Rufus ile mi yükledin İSO yu USB ye

Yanlış yazmış olabilirsin yoksa Microsoft un kendi aracıyla mı

Reaksiyon puanı
286
Normalde görmesi lazım

bide Microsoft un kendi aracıyla dene bence

Reaksiyon puanı
286
Rufus u hazırlarken de bir hata yapmış olabilirsin yani farklı bir bilgisayar dan yaptığın için Ayarlar uyuşmuyor olabilir

Reaksiyon puanı
286
anlamadığım şey zaten default ayarları ne ise onu yaptım yani bir şey ayarlamadım
İşte o yüzden farklı bir bilgisayardan yaptığın için o default ayarlar diğer yeni aldığın için uyuşmuyor olabilir (tam emin değilim belki uyuşuyordur) veya USB bellekler bozuk olabilir belki diğer kullanıcılar sorunun çözümünü biliyordur

Rufus ta yaptığın ayarı atabilir misin

Son düzenleme:

''T6C

Asistan
Reaksiyon puanı
16
İşte o yüzden farklı bir bilgisayardan yaptığın için o default ayarlar diğer yeni aldığın için uyuşmuyor olabilir (tam emin değilim belki uyuşuyordur) veya USB bellekler bozuk olabilir belki diğer kullanıcılar sorunun çözümünü biliyordur

Rufus ta yaptığın ayarı atabilir misin
Gerek kalmadı bu işleri flaşa sadece rufus ile yazılıyor zannediyordum ta ki sizden windowsun kendi aracını duyana kadar onun ile denedim şimdi oldu çok teşekkür ediyorum.

Ama yinede atayım

Ekli dosyalar

• image_2021-01-19_003125.png
    image_2021-01-19_003125.png
    22.7 KB · Görüntüleme: 407

Son mesajlar