AcademyTech'den İş Bulan Kurs

The Dark Knight

Profesör
Reaksiyon puanı
77
İşsizlik ve yetiştirilmiş eleman bulmanın zorluğu ülkemizdeki en büyük sorunların başında geliyor. AcademyTech ve çeşitli kurumlar bu sorunu çözecek bir proje başlatıyor. İşte projenin detayları...

Bugün düzenlenen basın toplantısıyla, AcademyTech, valilikler, Cisco, Türkiye Bilişim Derneği ve Türkiye Bilişim Vakfı'nın ortaklaşa düzenlediği bir operasyon tanıtıldı. 360 Derece Bilişim Uzmanlığı adındaki bu proje, bilişim sektöründeki uzman eleman açığını kapatmayı hedefliyor.
Toplantı sırasında konuşma yapan dernek başkanları, yaptıkları araştırmaya göre Türkiye'nin her yıl 70 bin civarında yetişmiş bilişim uzmanına ihtiyaç olduğunu ancak şu anki mevcut sayının 15 bin civarı olduğunu belirtti.
bilisim-danismanlik41262864250.jpg

Proje ülkenin uzman bilişimci açığını kapatmaya çalışıyor
Dernek ve kurumların verdiği bu proje sayesinde, kursu bitiren öğrenciler uluslar arası bilişim sertifikalarına sahip olacak.
360 Derece Bilişim Uzmanlığı adlı programında öğrencilerin seçebileceği üç program bulunuyor. Cisco Certified Networkd Associete sertifikası için öğrencilere 80 saatlik ağ uzmanlığı eğitimi verilecek.
Staj ve iş bulma şansı
Ayrıca başvuranlar 120 saatlik sistem uzmanlığı eğitimi sonucunda Microsoft Certified IT Professional sertifikası alırken, 40 saatlik eğitim bitiminde ise Certified Ethical Hacker uzmanı olduklarına dair bir belgeye sahip olacaklar.
Kursun bir parçası olarak, öğrencilere sektördeki uzman kişilerle workshop yapma ve bilişim sektöründeki firmaları gezme hakkı tanınacak. Programa katılan üniversite öğrencileri, teknoloji şirketlerinin ilgili bölümlerinde 3 aylık staj yapacak, mezun katılımcılar için ise bu süre 1 ay olarak belirlendi.
3 ile 8 ay arasında sürecek olan eğitim programının sonunda ise başarı gösteren öğrenciler projeye destek veren şirketler de çalışmaya başlayacak. Tüm ülke çapında yapılacak olan bu eğitim projesinin plot çalışmaları ise Karabük'te başlatıldı.
:: Bu proje ilginizi çekti mi? Bu tarz organizasyonların artmasını istiyor musunuz?
Yazan: Cem Süer
SDN - http://shiftdelete.net

chemical

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Bende "bilişmiş uzmanı" olmak istiyorum. :D:D:D:D

sansr

Doçent
Reaksiyon puanı
17
bu eğitimin maliyeti kaç tl biliyor musunuz ?...eminim ki çok ucuzdur(!)

gkhn_43

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu eğitim bence hem iş buldurmaz hemde çok pahalı eğer okuduğumu yanlış anlamadıysam bu üç eğitimden yalnız birini seçeceğiz diğer basit eğitimlerden farkı staj olması 80 saatlik eğitimle kim iş bulur veya hangi işveren 80 saat sonucunda iş teslim eder bence bu tarz eğitimler daha kapsamlı olmalı

Miroğlu

Dekan
Reaksiyon puanı
31
Evet ilgimi çekti bu tür organizasyonların artması yararlı olur...

GKHNCKR

Profesör
Reaksiyon puanı
47
Birisi size iş vermek için para istiyorsa uzak durun...

Madem iş verecekler, kurs ücretini 1 yıl sonra alsınlar. Hatta staj için verdikleri firma, çalışanın maaşından kesip kursu veren versin. olmaz mı?

Piyasa zaten Bilge Adam mağduru dolu. Kalanı da bunlar harcayacak sanırım.

gkhn_43

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Madem iş verecekler, kurs ücretini 1 yıl sonra alsınlar. Hatta staj için verdikleri firma, çalışanın maaşından kesip kursu veren versin. olmaz mı?

gerçektende bu dediklerinle herşeyi özetlemişsin doğru söze ne denir
artık iş yerleri ne istiyor belli istedikleri kumaş da belli bizim eğitim kurumlarımız ise klasik micrasoft kursları düzenliyor 80 saatmiş 230 saatmiş falan filan eğer iş arama sitelerine girerlerse şirketlerin nasıl bir çalılşan aradıkları gayet net en az ingilizce sektörde 2- 3 yıl deneyim java , csharp ,
adonet , oracle yapmış oldukları projeler , hangi firmada staj yaptıkları yani işe girmek için kapsamlı bir eğitim sanayi işbirliğine gerek var bize özel sektörün verdiği ise bir kaç küçük projeye yapabilmeye dönük eğitimler bu eğitimle işe bile girseniz işin farklı boyuları çıkmaya başladıkça kazandığınız paraları bu sefer onları yapabilmek için harcarsınız yani bu işler microsoftun yeni sömürü düzeni asıl gerçek bir yazılımcı açık kaynak kodlarını bilen yazılımcıdır bunlarda zaten piyasada sayılıdır özel sektör bunları kapışır

origami__1988

Profesör
Reaksiyon puanı
17

Yorum on numara
+1 bonus

Alex1024

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Bu kurslarda anladığım kadarıyla Cisco nun desteği var. Üniversitelerde de yanılmıyorsam bu tür kurslar mevcut (onlarda ücret karşılığı). Bu alanda uzmanlaşmak isteyenler için olabilir bence, tabi sponsor sıkıntıları yoksa :D