Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü

Bu konuyu okuyanlar

onureser123

Öğrenci
Katılım
22 Ekim 2020
Mesajlar
4
Reaksiyon puanı
2
Puanları
3
Üniversite ve Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümüyle ilgili daha detaylı bilgi için : Düzce Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Web Sitesi

Düzce Üniversitesi | Yönetim Bilişim Sistemleri ( Management Information Systems)

Yönetim Bilişim Sistemleri Biz Kimiz içeriğini açıklayan bir resim


Türkiye’nin girişimci, daima yenilik peşinde, analitik düşünebilen; bilgiye ulaşmayı, paylaşmayı, kullanmayı iyi bilen, değer üreten üniversitesine ve bölümüne hoş geldiniz. 2014 yılında Düzce Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne bağlı olarak açılan bir bölüm olan Yönetim Bilişim Sistemleri, dört yıllık bir lisans programıdır. Ayrıca isteğe bağlı olarak iki dönem boyunca İngilizce dili hazırlık eğitimi verilmektedir. Düzce Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü, Türkiye’nin bu lisans programını veren 13. üniversitesidir. Yönetim Bilişim Sistemleri (YBS) işletme bilimi ve bilişim teknolojilerinin birbirileriyle senkronize bir şekilde çalışmasını sağlayan akademik bir birimdir.

Çağımızın getirisi olan teknolojik gelişmeler, hayatımızın her alanını kaplayıp, toplumun ihtiyaçlarını kolaylıkla karşılamaktadır. Dolayısıyla Yönetim Bilişim Sistemleri, içinde bulunduğumuz bilgi çağına uyum sağlamak için önemli bir araçtır. YBS, alanlarında uzman, güçlü akademik kadrosuyla ve öğrencilere sunduğu teknolojik donanım imkânları ile başarılı öğrenciler yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Teknolojinin her birimizin ceplerine kadar sızdığı bir yaşam alanında, bilişim teknolojilerinin kullanılmadığı bir kurumun hayatta kalması pek de mümkün değildir. Bu sebepten ötürü kurumların, bilişim sistemlerini kendi bünyelerine entegre etmeleri zorunluluk haline gelmiştir. İş dünyasında, bilişim ve teknoloji altyapıları yeni yeni gelişmektedir, dolayısıyla piyasada ciddi bir eleman açığı oluşmaktadır. Eğer bu bölüme ilginiz var fakat gelecek kaygınız mevcut ise dert etmeyin, doğru yerdesiniz.

Düzce Üniversitesi İşletme Fakültesi


Değer Üreten Üniversite

Üniversitemiz, 2006 yılından sonra kurulan üniversiteler arasında en hızlı gelişen kurum olarak kabul görmektedir. Yenilikçiliği kendine ilke edinmiş olan üniversitemizin, bilime ve girişimciliğe olan desteği elbette ki bölümümüze de büyük katkılar sağlamaktadır.

Akademik Kadro

Bölümümüz bünyesinde eğitim vermekte olan alanında uzman, tecrübeli akademisyenler bulunmaktadır. Sadece teorik bilgi anlayışından ziyade özel sektördeki büyük tecrübeleri ve hala devam etmekte olan katkılarını anında öğrencileri ile paylaşıyor olmalarından dolayı öğrencilerimize verilen eğitimin kalitesi bir hayli fazladır. Öğrencilerimizin gelişimi ve olumlu yönde değişimleri için gereken desteği vererek, ihtiyaç duydukları alanlarda gerekli danışmanlığı açık kapı uygulamamız ile kadromuz bünyesinde vermekteyiz.

İngilizce Hazırlık

Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde, isteğe bağlı olarak iki dönem süresince İngilizce hazırlık eğitimi verilmektedir. Verdiğimiz eğitim öğrencilerimize sektörel ve akademik dünyada önemli bir avantaj sağlar. İngilizce bilmek bilişim dünyasının olmazsa olmazlarından biridir gerek derslerde verilen teknik eğitimlerde gerekse global seviyedeki iletişim ihtiyacının karşılanmasının farkında olan kurum olarak yeterli seviyede verilen İngilizce eğitimi sonrasında kendilerini dil konusunda daha fazla geliştirecek bireyler yetiştiriyoruz.

Erasmus ve Diğer Değişim İmkanları

Yönetim Bilişim Sistemleri değişim programlarıDüzce Üniversitesi Dış İlişkiler Koordinatörlüğü tarafından desteklenen Erasmus ve diğer değişim programları bölümümüz için de öğrencilere geniş yelpazeler açan fırsatlardır. Bu değişim programları için gerekli yetkinlikleri taşıyan tüm öğrencilerimiz katılım hakkına sahiptir.

Staj İmkanı

Bölümümüz öğrencilerine, kurumumuz kararı ile verilen 7+1 eğitim sistemi sayesinde sunulan staj imkânı ile öğrencilerimizin yedi dönem boyunca aldıkları tüm eğitimleri, sekizinci dönemde bölümümüz ile bağlantısı olan kurum ve kuruluşlarda uygulamalı olarak gerçekleştirme fırsatı sunuyoruz. Staj uygulamamamızın en büyük avantajı tüm yetkinliklerin kazanıldığı son dönemde olmasıdır. Öğrencilerin iş hayatına atılmadan önceki adaptasyon sorununun farkında olan ve bu sorunu yok etmeyi hedefleyen bir staj imkânına sahibiz. Öğrencilerimizin, stajlarını verim alabilecekleri kurum ve kuruluşlarda yapmasında uzman akademik kadromuz gereken danışmanlığı memnuniyetle vermektedir.

Düzce Teknopark

YDüzce Üniversitesi TeknoparkDüzce Teknopark, 2011 yılında faaliyet göstermeye başlamıştır. İçerisinde Türkiye’nin önde gelen sanayi kuruluşlarını barındırmaktadır. Öğrencilerin fikirlerini özgürce geliştirebileceği bir ortamın yanı sıra, kamu ve özel kuruluşların sağladığı destekler ile bu fikirleri hayata geçirmek için maddi imkanlara ulaşmalarını sağlamaktadır.

Nasıl Bireyler Yetiştirmeyi Hedefliyoruz?

• Verilen eğitimlerle yetinmeyip, sürekli olarak kendini geliştirmeye ve yeniliklere açık olan,
• Piyasanın ihtiyaçlarına ve sektörün eksiklerine göre kendini tamamlayan ve yönlendiren,
• Yaptığı işi zevkle gerçekleştiren uzman ve girişimci,
• Ne yapacağını bilen ve adımlarını sağlam atan,
• Yapacağı işin karşılığından önce, asıl amacı fayda sağlamak olan dürüst ve ahlaklı,
• Gerçekleşecek olay ve olgulara farklı yaklaşımlarla bakabilen proaktif,
YBS ile ilgili her türlü eğitim ve tecrübelerini başkaları ile paylaşıp, Yönetim Bilişim Sistemlerinin gelişimine katkıda bulunan bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Üniversite ve Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümüyle ilgili daha detaylı bilgi için : Düzce Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Web Sitesi
 
Üst