AB parası istemeyruk da...

Bu konuyu okuyanlar

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
47830.jpg

İlginç olay Rize'nin Şimşirli Köyü'nden. AB'nin 350 bin eurosunu reddettiler. Nedeni de...

Rize'de yaşanan bu olayı İkizdere Kaymakamı Emre Çınar aktarıyor... Kaymakamlık AB hibe fonlarından yararlanarak ilçenin Şimşirli köyüne kanalizasyon şebekesi ve arıtma tesisi yapmayı niyetleniyor.

Bu amaçla bir proje hazırlanıp ilgili makamlara sunuluyor. AB projeyi beğenip, kesenin ağzını açıyor ve 350 bin Euro'luk bir fon ayırıyor. Bundan sonrası çok ilginç...

İkizdere Kaymakanı Emre Çınar, projeyi hayata geçirmek için hemen köyün yolunu tutuyor. Yanındaki ekiple birlikte arıtma tesisini yapacak yer arıyor. Uygun bir mekan buluyorlar. Gel gelelim köylüler karşı çıkıyor.

-"Biz AB parası ile arıtma tesisi istemiyoruz" diyorlar...

Kaymakam şaşkın, köylüyü ikna etmeye çalışıyor.
Ancak onlar "Nuh diyor peygamber" demiyorlar...

-"AB bize niye bedava para versin. Bunun altında birşey var'' diye tutturuyorlar.

350 bin euroluk proje şimdilik askıda. Köylüler ise ikna olacak gibi değil.

kaynak

:D yurdum insanı :D

tertunc

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
21
yurdum insanı.... iyi ki de almamışlar.beleşten para mı verilir?

amesfa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
150
Bilmiyorum aranızda Rizeye giden varmı Ben aslen Rizeliyim almamaları gayet normal tamam belki AB fonunan gönderiliyor bu para ama günümüzde kardeş kardeşe borç vermiyo bunun sonucunda kesin birşey istenir , karadenizde ormanlarımızı yavaş yavaş yok ediyorlar taş ocakları madenler derken yakında orman bırakmayacaklar bugün parayı veren yarın belediyeden paşa paşa ormaları madenleri ister bilgilerinize...

muratcanberber

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Ab hükümetinden borç almayacaksın. Sonra sittin sene ödetirler wallahi.

Not: Sittin sene küfür veya argo değildir. sixty den gelemktedir ve 60 yıl anlamındadır

hakan.daburda

Profesör
Reaksiyon puanı
7
amesfa dedi ki:
Bilmiyorum aranızda Rizeye giden varmı Ben aslen Rizeliyim almamaları gayet normal tamam belki AB fonunan gönderiliyor bu para ama günümüzde kardeş kardeşe borç vermiyo bunun sonucunda kesin birşey istenir , karadenizde ormanlarımızı yavaş yavaş yok ediyorlar taş ocakları madenler derken yakında orman bırakmayacaklar bugün parayı veren yarın belediyeden paşa paşa ormaları madenleri ister bilgilerinize...
Aynen Katılıyorum

mavinok.ta

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
muratcanberber dedi ki:

Not: Sittin sene küfür veya argo değildir. sixteen den gelemktedir ve 60 yıl anlamındadır :D

Uyarı almayalım sonra :D
bilioz bilioz :D kasmaya gerenk yok sanırım yetkililerde anlamını biliolardır :D ;)

NecronomicoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
muratcanberber dedi ki:

Not: Sittin sene küfür veya argo değildir. sixteen den gelemktedir ve 60 yıl anlamındadır :D

sixteen 60 değil ki :D 16 :D :D :D :D

munot

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
NecronomicoN dedi ki:
muratcanberber dedi ki:

sixteen 60 değil ki :D 16 :D :D :D :D
Agam sende hemen gorme

BacKDooR

Asistan
Reaksiyon puanı
0
"Sittin" arapça kökenlidir, arapçada 60 manasındadır İngilizce'den gelmemiştir. :)

Jerusalem

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
TV 'de gördüm, hastası oldum bu haberin. Köyün doğal güzellikleri göz önünde bulundurulduğunda, zaten karşılıksız verilmiyo gibi he !

Son mesajlar