A.R.O.G. yerden yere vuruldu

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Aylardır konuşulan A.R.O.G. beklentileri karşılamadı mı? TV eleştirmeni Aytuğ filmi izledi ve notunu verdi..

Cem Yılmaz'ı A.R.O.G.'u fiyasko mu çıktı. Sabah'ın televizyon eleştirmeni Yüksel Aytuğ filmi topa tuttu. Hedefte ise Cem Yılmaz var.

Film tekniğine laf söyletmeyen Aytuğ, filmi kahkahalar attırmaktan uzak buldu.. İkinci hayal kırıklığım: A.R.O.G dediği film için bakın nasıl eleştirilerde bulunuyor:

(...)Bu kez ortamdan etkilenmemek için Cem Yılmaz'ın filmini basın gösterimi ya da galada değil, normal seansta izlemeye karar verdim. Cumartesi günü, Maçka Cinebonus'a gittim. Barındırdığı sosyal statü olarak Cem Yılmaz'ın izleyici profili için en uygun salonlardan biriydi.

Hava bulutluydu, yağmur atıştırmak üzereydi. Yani sinemaya gitmek için iyi bir gün ve iyi bir saat seçmiştim. Ne olur, ne olmaz diyerek bir gün önceden rezervasyon yaptırmıştım. Ama o da ne? 150 kişilik salonda sadece 15 kişi vardı...

Filmin başından sonuna kadar, şöyle salonda yükselen topluca bir kahkahaya rastlamadım. Film bittikten sonra insanların yüzlerine neredeyse tek tek baktım. Donuk bir ifade takınmışlardı. İçlerinden biri bile gülerek, "Ya şu sahne ne komikti değil mi?" diye ötekine anlatmıyordu, ki komik filmlerin ardından ilk yapılan şey, gülünen sahnelerin geyiği olurdu...

Dünyanın en snob, en ciddi, en müşkülpesent 16 kişisini aynı salona doldurmaları mümkün olmadığına göre, filmde bir "arıza" olmalıydı... Ben G.O.R.A.'da da fazla gülememiştim. A.R.O.G.'da da tebessüm ettiğim bir-iki sahne dışında öyle kahkahalara boğulduğum filan olmadı...

Oysa Cem Yılmaz'ın yıllardır tekrarladığı aynı gösteriyi her izleyişimde salondan kasıklarım ağrıyarak çıkıyordum. Film tekniği neredeyse mükemmel, efektler yerli yerinde, oyunculuklar vasatın üzerinde... Ama ben "film tekniği" görmek istesem, Cem Yılmaz'ın filminde işim ne? Gider, Steven Spielberg'in fantezi filmlerini izlerim...

Benim Cem'den beklediğim, tıpkı sahne gösterisinde olduğu gibi bana kahkahalar attırması, koltuğumdan yerlere düşürmesi... Film, "Turist Ömer Uzayda"nın 10 milyon dolarlık sponsor bulunup, günümüz teknolojisi ile çekilmiş haline benziyor.

Bir de sponsor firmaların resm-i geçidi var ki, filmi uzun bir televizyon reklamına çevirmiş... Cem, "Bu filme decoder'le gelin... Binlerce gizli espri var" demiş. Sanırım araya sıkıştırmaya çalıştığı sosyal ve felsefi mesajlardan söz etmiş.

Bence decoder'e filan gerek yok. Zaten hepsi gözümüzün içine sokuluyor!.. Filmden aklımda kalan tek cümleye gelince: Arif, umutsuz bir şekilde "Maymundan gelip gelmediğimizi bilmiyorum ama maymuna doğru gittiğimiz kesin" diyor... İşte orada sonuna kadar haklısın sevgili Cem...

Kaynak

MegaWolt

Profesör
Reaksiyon puanı
42
Dün gittim, gitmez olaydım rezalet bir filmdi. Gülecek sahne çok azdı, şöyle kahkaha atılacak sahne toplasan 2 taneydi. Bunun yerine Madagaskar 2 ye gidin daha çok gülersiniz.

doesluck

Profesör
Reaksiyon puanı
1
izlemedim aslında bişey diyemem ama cem yılmaz kadar akıllı biinsan tanımadım şu Türkiye'de..en çok da ona güldüm bence bu eleştiren insanoğlu kimse cem yılmaz dan bir darbe yemişe benziyor..

yada bir sonraki gösterisinde iyi darbe yiyecek :D

mnalilarry

Asistan
Reaksiyon puanı
0
yazan oynayan ve yöneten cem yılmaz dışında başka biri olsaydı evet görülecek filimlerden denebilir ama işin içine cem yılmaz girince ve "goradan çok güldüm", " cem yılmaz noktayı koydu ", " ayaklarımı yere vurarak güldüm" gibi söylemlerden ,reklamlardan , sonra olacağı buydu

berckai

Profesör
Reaksiyon puanı
9
adam dakika başı küfür etse ama hepiniz gülerdiniz değil mi recep ivedikzadeler adam o kadar para harcamış ben olsam böyle nalet millete film milm yapmam arkadaş

eray045

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
250
bence güzeldi :D
belki gülmek için gittiğimdendir ama güzeldi :)

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Ben daha gitmedim para yok..:D

kenan_386

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bence Güzel Bir Film.Ben Çıktığı gün gittim.Sinema Salonu yaklaşık 100 kişilikti.2 saat öncesinden son 4 kişilik yer buluduk.Tabi Beklentilerimizin altında bir film çıktı.Ama yine güzeldi :D

IREM

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Aslında Cem Yıılmazı sevdıgım ıcın gitmeyı düşünüyordumm ama yavaş yavaş bu fikrimden de vazgeçmeye başladımm. GORA da o kadar güzel degıldı.. Fragmanlarındandaa AROG pek bişiye benzemıyo gibi görünüyor. yorumlarda kötü oluncaa.... :D bu bayram sinama keyfım olamuycak anlaşılan...

PC MERAKLISI

Dekan
Reaksiyon puanı
2
arkaşlar farkındamısınız GORA nın tersi AROG :D :D

CD si çıksın izlerim ya

cakabuba

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bence çok komik bir filmdi, futbol konulu sahnelere bayıldım. Cumartesi ancak gece 23de yer bulabildim, salon sıkıştıkıştı, iki düzine adam sandalyede izledi filmi. Bütün salon kahkahalarla yıkıldı. Bence Cem Yılmaz arog u bırakıp sırf göndermelerle dolu bi film çekmeli...

Lusnika

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beklentiler yüksek olunca filmin kötü olduğu kanaatine varıyor insan.
07.12.2008 22:30 seansına gittim.Pekde güzel olduğunu sanmıyorum.En azından bazı filimlerle yani rakipleri ile kıyaslayacak kadar bile iyi değil bence.Şubatı bekleyeceğiz kara kara...

cakabuba

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Beklentiler yüksek olunca filmin kötü olduğu kanaatine varıyor insan.
07.12.2008 22:30 seansına gittim.Pekde güzel olduğunu sanmıyorum.En azından bazı filimlerle yani rakipleri ile kıyaslayacak kadar bile iyi değil bence.Şubatı bekleyeceğiz kara kara...

Osmanlı cumhuriyeti ve destere film bile sayılmaz berbat ötesiydi. Recep güzel ve yeri ayrı ama arogdaki göndermeler daha bi hoşuma gitti benim.

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
Eee bir filmin çıkmasına bir yıl kala reklamlarına başlar medyada pohpohlarsan herkes mucize bekler.Ve bu beklentiyle giden herkes yüzü asık çıkar salondan.En iyisi az reklam.Sonuçta cem yılmaz var işin içinde reklama ne gerek vardı.

myefsane

Dekan
Reaksiyon puanı
49
İnsanlar küfürü sevdiklerini bu filmden anlıyorum. 2. filmde azalınca beğenilmedi.

mnalilarry

Asistan
Reaksiyon puanı
0
hacı öyle birşey diyorsun ki " küfürü sevmek "çık bakalım taksim meydanında et küfürü sonuçları ne oluyor söyle bize küfürü cem yılmaz söylesin herkes her yerde söylesin demiyoruz : )

betelguese

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende beğenmedim. harcadığım paraya yanıyorum. Gora daha güzeldi. AROG da ise decoderlerimiz mi bozuktu neydi. hiç bir şeye gülemedik. Gülemedik diyorum çünkü; sinema salonundaki diğer seyircilerde benim gibi drama izler gibi sessiz bir şekilde izledi. Yani decoderi bozuk olan bir tek ben değilim galiba

doesluck

Profesör
Reaksiyon puanı
1
kiiye göre değişir..gala gecesindeki 4 eleştirmenin yorumunu gördüm ilk 1 saat sadece gülmüşler..ağızları düzelmemiş hiç..aynen böyle diyordu..tekrrar söylüuyorum..kişiye göre değişir..

TeArS

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hani varya yarım sakallı sinema eleştirmenleri.
Nasıl olabiliyor ya bir insan nasıl sinema eleştirmeni olur sana göre güzel olan herkese göremi güzel ? Saçma bana güzel film güzeldir kötü film kötüdür yorumlarınız kendinizde kalsın sayın izleyiciler ve yorumcular herkesin bir filme yorumu illaki farklı olamalıdır olacaktır.

eray045

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
250
cem yılmazın dediği gibi
daha iyisini yapabilen varsa yapsın ;)

WaterBoy

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Cumartesi arkadaşla sinemaya gittik.İki film arasında kaldık A.R.O.G ve Madagascar 2.

Madagascar 2 yi seçtik ve çok güldük.arog a girmediğimiz pek üzülmedik ama ben hala merak ediyorum haftaya gideceğim sanırım.

acabuco4

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Bende beğenmedim. harcadığım paraya yanıyorum. Gora daha güzeldi. AROG da ise decoderlerimiz mi bozuktu neydi. hiç bir şeye gülemedik. Gülemedik diyorum çünkü; sinema salonundaki diğer seyircilerde benim gibi drama izler gibi sessiz bir şekilde izledi. Yani decoderi bozuk olan bir tek ben değilim galiba
zaten kahkaha atılıcak bir film değildi kardeşim,ama ne hikmetse bizim salondaki herkez 1sn susmadan güldüler,heralde tek katıla katıla kahkaha atmıyan bendim,sadece tebessümde bulundum :D hatta ara sıra bende problem olduğunu düşünmemeleri için kahkaha atmayı denedim :D hehehehe Nese yinede Cem Yılmaz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu diyorum başkada bişey demiyorum.Güzel bir filmdi,idare eder :)

TBM

Dekan
Reaksiyon puanı
358
Filme gittim,ilk yarı beğenmedim ama ikinci yarı fena değildi,üçüncü filmi gelmesin çünkü dahada saçmalarlar,bu filmde bazı sahneler saçma olmuş ve içindeki müzikler uymamış,5 üzerinden 2 bilemedin 3 diyim

daysleeper

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
valla biz 6 kişi gittik, hepimiz de çok beğendik filmi, sanırım o kadar kötü yorumu okuduktan sonra beklentim düşmüş :D

dragon111

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hayatımda en çok güldüğüm film diyebiliirm..Filmde o kadar cok ince espri varki çoğu ınsanın begenmemesine şasırmıyorum..Film 10 numara