8mbps hız alıyorum normal mi?

KingWeek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
16 mbps limitsiz yalın internet abonesiyim. Ama alabildiğim max hız 8mbps hat değerlerim bunlar 8mbps normalmidir bu değerlerle? 2 hafta önce internet bağlantım kesildi 1 gün bekledim gelmeyince müşteri hizmetlerini aradım arıza kaydı oluşturdular ertesi gün türk telekomdan geldiler apartmandaki ankastreye baktılar ve bağlantım geldi bağlantı gitmeden önce 13mbps de kullanıyordum müşteri hizmetlerini aradım hat değerleriniz normal diyor. Türk telekomdan gelen adam tesisatta sorun olduğunu söylemişti zaten müşteri hizmetlerini tekrar arasam tesisat sorununu çözebilirler mi?

94n6JZ.png

SeeYouLater

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Sürekli 8mbps alıyorsan sıkıntı var ama ara ara hızlanıyorsa hat yoğunluğundandır, hat rahatlayınca düzelir.

Bepob

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Benim ttnet fiber 24 mps tarifem var 52 tl 22-23 alıyorum kafam rahat.Fakat tesisatta sorun varsa kablolar vs. hız düşüklüğü olabilir.

KingWeek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
8mbps normal değil ozaman dimi daha fazla alabilirim?

Lazzz

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Santrale uzaklığı bahane edip yinede 16 vermeyebilirler.

KingWeek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
önerisi onlan var mı arkadaşlar? 8 den daha hızlı bağlanamıyomuyum sorun nedir?

Lazzz

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
yani sonuç olarak 8 den hızlı bağlanmam gerekiyor dimi?
Normalde 16 ya kadar çıkması lazım ama ttnetin size sattığı pakete göre 16 Mbps ye kadar. Ttnet size bu kadar destekliyor dese ne yapacaksın ki.

wMwMw

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
96
8'e kadar verebiliyorlarsa sende 8M.bitlik tarifeye geç

Starbowl

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
266
Ttnet çok problemli. Geçebiliyorsanız Superonline'a geçin. Paket 50 Mbps olmasına rağmen 55 Mbps aldığım oluyor.

KingWeek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ttnet çok problemli. Geçebiliyorsanız Superonline'a geçin. Paket 50 Mbps olmasına rağmen 55 Mbps aldığım oluyor.
superonline altyapısı yok malesef. Ttnet alalı 3 ay oluyor iptal edersem ücret talep edebilirler

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Normalde 16 ya kadar çıkması lazım ama ttnetin size sattığı pakete göre 16 Mbps ye kadar. Ttnet size bu kadar destekliyor dese ne yapacaksın ki.
büyük ihtimal tesisatla ilgili sorun var müşteri hizmetlerini aramayı düşünüyorum gelsinler yapsınlar sonuçta bağlantım kopmadan önce 13mbps de bağlanıyodu banada 16 ya kadar çıkar gibime geliyor

SmokeXD

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,877
superonline altyapısı yok malesef. Ttnet alalı 3 ay oluyor iptal edersem ücret talep edebilirler

büyük ihtimal tesisatla ilgili sorun var müşteri hizmetlerini aramayı düşünüyorum gelsinler yapsınlar sonuçta bağlantım kopmadan önce 13mbps de bağlanıyodu banada 16 ya kadar çıkar gibime geliyor

2 yıllık taahhüt parasını isteyeckler iptal edersen

Lazzz

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278

Bina içi tesisata karismazlar. O seni bağlar. Yoldan bina dış kutuya kadar gelen yer onları bağlar.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
halinize şükredin. ben telefonla birlikte 69 lira veriyorum sözde 16 mpbs olması gerekiyor lakin santral desteklemediği için modemde görünen hız 12mpbs. ama aldığım hız kaç tahmin edin? 5-6 mbps geçtiğini görmedim. üstüne bir de akk ye takılıyoruz. o yüzden akk ye takılıp hız düşünce hissetmiyorum bile.

kadirirdem

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
708
16 mbps limitsiz yalın internet abonesiyim. Ama alabildiğim max hız 8mbps hat değerlerim bunlar 8mbps normalmidir bu değerlerle? 2 hafta önce internet bağlantım kesildi 1 gün bekledim gelmeyince müşteri hizmetlerini aradım arıza kaydı oluşturdular ertesi gün türk telekomdan geldiler apartmandaki ankastreye baktılar ve bağlantım geldi bağlantı gitmeden önce 13mbps de kullanıyordum müşteri hizmetlerini aradım hat değerleriniz normal diyor. Türk telekomdan gelen adam tesisatta sorun olduğunu söylemişti zaten müşteri hizmetlerini tekrar arasam tesisat sorununu çözebilirler mi?

94n6JZ.png
benimde 16 mps yalın internet bende 8 civarı alıyorum upluadda 1,02 civarı oluyor genelde bi ara net koptu gelmedi 1 gün benimde :) sonra aradım adam geldi apartmandaki panodan kablo kopmuş dedi çıkarıp başka boş hatta taktı bu boş dedi biraz daha hızlanır dedi ara sıra 10 mp leri görüyor ama genelde 8-9 civarı sürekli 8 alıyorsan tesisatı göster bi ama ara sıra artıp iniyorsa normal....

gokhan999

Doçent
Reaksiyon puanı
76
Benimki de 16 mbits eğer idm ile indirme yaparsam 12 mbits görüyorum ama normalde 10 Mbit.