Öneri 8.sınıfım yaşadığımız olay

Bu konuyu okuyanlar

lgsyegirecek60

Doçent
Reaksiyon puanı
235
13yaşımdayım okullar yeni açıldı işte.2tane kuzenim ve bi çocuk daha var geziyoruz. 3'ümüz 8.sınıf bitane kuzenim 7.sınıf. şimdi bizim takıldığımız bitane çocuk biraz cılız diye eziyolar.çocuğu eziyo diye 1haftadır kavga ettiğimiz bi çocuk vardı tabi bu çocuğunda yancıları var bizim olduğumuz gibi fakat onun yancıları değişebiliyolar.bugün gene sınıftan çıktık o çocukla yancısıyla kavga çıkacaktı biz her zaman savaşı değil barışı yeğledik. durun dedim poyrazı (kuzenim 7.sınıf)alıp gelicem çıktım üst kata poyraz çantası almış geliyo işte gel dedim olay var indik aşşağı kata çocuk yok.bahçeye indik yok aradık bunu açtı önce sesiniz gelmiyo fln yaptı sonra bim'in önüne gelin dedi gittik yok aradık aradık apatıyo sonra engel attı.yancısını aradık sktr fln yaptı. okul çıkışında poyrazın tekeri hafif inikti daha kilidi sökmemiştik.orda iyice indi çevirdik çevirdik tekeri toplu iğne girmiş (%90 insan sokması) poyrazın babasını aradık çocuğun evine gittik babası geldi.5dakika sonra o çocuk geldi dedi ben sokmadım alakam yok neyse büyükler konuştu anlaştı.babası ikindi namazını kılıp gelicem dedi çocukta geldi. biz dedik değissin çocuk diyor yama yapılsın.babasıda poyrazın babası gidince kameralara bakıcam milli eğitime gidicem bisikletle okula gelmeyi yasaklatıcam fln yaptı. dedik bakın kameraya başkası yaptıysa vericez biz buranın çocuğuyuz dedik. sınıf hocalarımızı sınıfımızı fln sordu.eve gittim babam dedi geç geldin fln anlattım dedi milleti çağırdı heryere gitme seni döverler dedi fln.babam okuldan şikayet istemiyorum dedi.durum bu.okulda bulaşmaya devam edicekmi bakıcaz bu sefer direk müdüre gitmeyi planlıyoruz. durum bu

1-Sizin zamanınızda böylemiydi?
2-sizce kocaman bakanlık 1 tane adamın sözüne bakarmı ve adam okula sokmassak bisikleti bizim gelişimize karışabilirmi?
3-bi abi tavsiyesi atın yani

Emnn

Jet Sesi, Özgürlüğün Sesidir!
Emektar
Reaksiyon puanı
1,842
her zaman böyle insanlar vardır tavsiyem fazla muhaddap olmamanız ciddiye almasanız daha iyidir .

bakanlık bir adamın sözüne bakmaz ancak okul müdürü bakabilir o yüzden müdürle aranızı iyi tutun hocalarlada

emin:)

Profesör
Reaksiyon puanı
1,124
Gereksiz bir olay bence.Muhattap olmassan sorun çıkmaz.