8 Mbps den 16 Mbps ye Geçişte Hız Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

cbfb1907

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
TTnet 8 Mbps Limitsiz paketi kullanıyordum modemimde ve adsl hız testi sitelerinde sorunsuzca 8 mbps değerini görüyordum yaklaşık 980-990 kb/s ile download yapıyordum.

Ttnetten aradılar 16 Mbps ye geçmek istermisiniz diye.Kabul ettik geçiş yaptık.Ve sonra internet hızında inanılmaz bir yavaşlama görünce modeme baktımki ne göreyim download 1mbps görünüyor :blink:
Hemen ttneti aradım sorunu belirttim.arıza kaydını aldılar ve internetim kesildi.tam bir gün sonra internetim geldi bu defada hızım 2 mbps olarak geldi.yine şoklar içinde kaldım ttneti aradım.arıza kaydı oluşturdular ve yine internetim kesildi 1 gün sonra tekrar geldi.modemden ve ttnet hız testinden kontrolleri yaptım hızımın 4 mbps olduğunu gördüm.
tekrar ttneti aradım yetkilinin bana dediği ifade şu "santralden uzaktasınız heralde,16 mbps yi desteklemiyor,en iyisi sizi eski tarifenize geçirelim" dedi.neyse kabul ettik.en azından 8 mbps den devam edelim dedik.paket değişimini anında yaptılar.sonra modemden hızıma baktım ve ttnet adsl hız testi yaptım.yine şoklarda kaldım.yeni hızım 6 mbps.
tekrar ttneti aradım bu defa yetkili bayan beni azarlar gibi "hızınız iyi bir değerdedir santrala uzaksınız heralde normaldir" deyip geçiştirmeye çalıştı.

Anlamadığım şey şu ki 1 hafta öncesine kadar 8 mbps paketinde sorunsuzca modemime 8 mbps hız geliyordu.bu 1 haftada paket değişirken santralanmı uzaklaştık yani,yada santralmı bizden uzaklaştı.böylesi bir cevap beni çok üzdü.müşteri temsilcisi arıza kaydı oluşturmak bile istemedi.binbirtürlü rica ile ancak arıza kaydı oluşturdum.ancak 4 gün oldu ne geri dönüş oldu ne de internet hızımda bir değişme oldu.

Sonuç olarak 8 Mbps internet kullanırken 16 mbps ye geçelim derken eski hızımdan oldum.eski hızım olan 8 mbps yi geri istiyorum.acaba ttnet bu sorunu çözebilecekmi?
Çözemeyecek ise net bir şekilde söylesinler,ona göre bilelim.olmazsa superonline ye geçmeyi düşünüyorum

enesakan96

Asistan
Reaksiyon puanı
1
mail atmayı dene daha çok dikkata alıyolar bende ilk başta 10 larca kez aramama rağmen sürekli hattınız kaldırmıyor diyip 1mb ten yukarı çıkarmadılar ama bende birinin tavsiyesine göre bi mail attım ertesi gün direk 8mb yaptılar ttnetten ayrılma derim

Caqatayy

Asistan
Reaksiyon puanı
1
valla sorununa bi çözüm değil ama bi tecrübe tavsiyesi ttnetten cayma derim kardeşim bende senin gibi hızdan şikayetçiydim biri ye geçtim hız düzeldi 8e kadar kullanıyordum 300 400 den 813e yükseldi sürekli bu değerde şuanda hızım ama ay sonunda fatura bi geldi 79 lira kota aşım ücreti varmış tüm "e kadar " olan paketlerde diğer 8megabit pakedide uçuk fiyatta 25gb sonrası çok güzel öpüyorlar ttnette yine böyle bişey yok hız düşüyo diyolar o bile düşmüyo kahrolsun biriye geçtiğime 2 senelik taaddüt de imzaladım soğuk su içmekten başka çarem yok.

Ali TEMEL

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Babam geçmiş 8 mbit tarifesine fakat 2 mbit ile sabitlemişler bizimkini de :) Dayımlar 400 metre santrale daha uzak mesafede oturuyor, onlarda 4 mbit var :) Güler misin, ağlar mısın :)

sururi

Asistan
Reaksiyon puanı
1
aza kanaat etmeyen çoğu hiç bulamaz:yes:

AgentForce

Asistan
Reaksiyon puanı
0
aza kanaat etmeyen çoğu hiç bulamaz:yes:
Adam o kadar para veriyor ve 1mbps hız alıyor. Şimdi aza kanaat etmeyen çoğu hiç bulamaz deyip, geçiştirecek mi Allah aşkına?

-

Konuya gelince TTNET'ten sakın ayrılma, benimde hızım çok yavaştı. Mail attım. 1-2 güne cevap geldi, çok güzel bir şekilde ilgilendiler ve hızımı şuan tam alıyorum, hiçbir sorunum yok.

by_xps

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
türkiyede altyapısı en genis olan ttnet olmasa baska birine gec derdm bn 1 mb kullanıyorum santrale 100 mt kdr uzaktaym 50 ile cektigi oluyo 8 mbite gectm uzaklıktan dolayı en fazla 2 mbit performası alablecegm soylendi :K tekrar 1 e gectm 98 civari indiriyo saka gibi ya :K hic bi zmn hd mov izliyemicem nedeni ise tamamen ilgisizlik;(

burns206

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
ustun hizmet diye bisey yok. ayni paraya hemen hemen ayni hizmeti alirsin. daha ucuzsa veya kalitesi dusukse satin aldigin sirketin degistirmek en kolay cozum bence. kotu hizmet veriyolarsa bosever gitsin . ttnet biti smile doping bilmemney dene hepsini

---------- Post added at 14:59 ---------- Previous post was at 14:48 ----------

ayrica galiba farkli dsl sirketleri farkli modemler kullaniyo bazen kablolar ayni ancak bu santraldeki router cihazlarini bazen ttnetininkini kullanmak yerine kendi routerlarini kullaniyolar gibi geliyo bana, gidip santralde kontrol etmedik ama ttnetten baska bi sirkete gecince interneti kapatip aciyolar bu da bu router baglantisi degistirme gerektigi icin yapiliyo olabilir. biri gidip bakarsa yazsin da biz de emin oluruz farkli router mi kullaniyolar ayni mi :p

pcko08

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arıyolar herkezi de 16 çok sakat bi hız bende 16 ya evet dedim netim 8 den 5 e indi aradım ayın 1 inde 8 yapın gene diye 2 gün netimi kestiler şimdi 8 i krallar gibi kullanıyorum:D

yaSinerji

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar TTNET'in şuan için en avantajlı hizmeti veren konumunda olduğu tartışmasız bir gerçek. Üstelik burada da belirtildiği gibi süpriz fatura olayı olmuyor olsa da sorun çözülebiliyor.
TTNET ne kadar büyük bir şirket olsa da her şeye tam anlamıyla cevap verebildiği de şuan için söylenemez, bir taraftan gelişimini sürdürüp bir taraftan altyapı çalışmaları derken bazı şeylerde kopukluklar yaşanacaktır.
Tarife değiştirirken de en dikkat edilmesi gereken şey, eğer VDSL sistemini düşünüyorsanız öncelikle telekomun hattınız üzerinde araştırma yapmasını bekleme süreciniz olacaktır. Bunun haricinde o bölgede kullananların olup olmadığını öğrenip performans miktarını da incelemeniz, hayal kırıklığına uğramamanız adına büyük bir etken olacaktır.

Bir de en önemlisi TTNET'den arıyorum diye sizi arayanlara direk işlem yaptırmamanız, sonuçta bayileri de telefonla arayıp abonelik yapıp bundan para kazandığından, öncelikleri sizin kaliteli hizmet almanızdan çok sizi yeni paketlere geçirerek para kazanmak olacaktır.