75'lik hamaldan grevcilere: Bir de boş gezeni düşünün

Bu konuyu okuyanlar

N3CAT1

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
144
grevin bayramda yapılmasını aslında mantıgına uyuyor. halk etkilenecek ki halktan destek alabilsinler, devlete baskı yapabilsinler.

halk destek mi verecek küfür mü edecek orası bilinmez. bana biraz zamanlama konusundan ötürü küfür edecek gibi geliyor :)

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Memurlarda devlete sırtımı dayadım nasıl olsa bişiy olmaz düşüncesi var.İstedikleri gibi eylem yaparlar vatandaş madur olur.Ama onlara sorsan en doğal hakları.Tamam haklarınız var ama vatandaşın hakkları yokmu? Ulaşım, doktor vesaire.Kimse vatandaşın çiğnenen haklarından bahsetmiyor.Herkez memur hakları memur maaşları diyor.

KOLORTA_RANGER

Asistan
Reaksiyon puanı
1
yapılan yorumları okumadım ama bu sözüme dikkat verirseniz sevinirim bizim okulda grev yapanların hepsinin altında ya passat var yada land rover jeep var sanırsam jeep kullanan hocalarım lpg ye geçmek zorunda kaldılar ki benzine para yetmiyo diye eyleme gittiler aynı şekilde aöl deki arkadaşlarıma sorduğumda da vaziyetin aynı olduğunu öğrendim yorum sizin ...

gvn

Profesör
Reaksiyon puanı
19
yavf zaten hepsi siyaset yaptı görmediniz haberlerde aşı vuryolar telefonları kapatıyolar vs. sonra ödp vs. partilerin grupların ne işi var orda üniversite öğrencileri polisle niye catışıyolar cok şaçma lokavt şarttı işte hükümet kortugundan oy meselesi bunların hepsi

---------- saat 11:30 eklendi ---------- önceki mesaj saat 11:15 eklenmişti ----------

@cemolokko (alıntı yapmadın destan yazmışsın ama boş destan)

sana şu öenrim var önce şu dediğimi bi yapmaya önce bir kagıt ve kalem al ve oturdugun evin kirasını ,elektrik, su ,telefon, dogalgaz vs. giderleri yaz ve de 1 tane cocugun olsun(Türkiye standartları bayagı ters 1 cocuk) onun için harcamalar bak bakalım elinde ne kalıyor dur daha yemek masrafları yazmadım
cok basitce eleştirmişsin şimdi sen grev yapacan sırf canın istedi diye sonra devlet senin madur etiğin insanlara yardım edecek niye etsin bu bir devlet politikasıdır eger devlet orda yardım etse ki etti zaten bazı yerlerde otobüsler getirildi devlet grevi bir nevi desteklemiş olurdu

şimdi gelelim benim 600 tl alan amcama grev yapanlara nasıl bakıyodur bn onun gözünden acıklamaya calıştım cünkü benim babamda aynı sanayide calışıyor 20 senedir sanayide calışıyor bilmiyorum hiç sanayii ortamını gördünüz mü nekadar yorucu bnde yazları harclığımı kazanamak için calışırım adamın hali kalmıyor 20 senede aldıgı maaş 1000tl evet 20 senede sadece 1000 tl oysa memurlarım daha yüksek maaşlarla başlıyor kıymetini bilmeleri gerekiyor.

diyelimki benim amcam memurlara destek verdi cıktı meydana kazancı nolacak işe gitmediği için yevmiyesini alamayacak belki işten atılacak özel sektör ne demektir görmedin her halde özel sektörde calışan nasıl haklarını arasın eylem yappsın vallahi hiç gülecegim yoktu bişey demiyorum bırakalım bu devrimci ayaklarını realist ollaım bizim ülkemizin durumu ve imkanları cocukca konuşmayalım