700-900 Tl Arası Telefon Tavsiyesi(filtreli)

Bu konuyu okuyanlar

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
Daha yukarı çıkamam kesinlikle.

Aradığım özellikler;
Alacağım telefon öncelikle kesinlikle android.

WP İOS falan hiç sevmem.

Samsung asla olmaz samsunguda sevmem fanlar falan çıkıp konuşmasın kötü işte.

Motorolaları pek bilmiyorum fp bir ürünü varsa olur.Ayrıca lg g2nin bu kadar reklamı olduktan sonra g almak istemiyorum.

Diğer dark evo bilmem ne markalarada hiç güvenmiyorum.

General mobileleri çok denedim. Miui animasyonlar nexus arayüzün makyajlısı falan ortaya karıştırmışlar bişe. Eliteyide denedim baya hiç beğenmedim donanımın hakkını kesinlikle vermiyor nexus 5 daha performanslıdır kullanım olarak bahse girerim.

Ayrıca 4 senelik wildfire simden root rom bir takım patchler sayesinde inanın s4ten eliteden ondan bundan daha kaliteli bir ses alıyorum öyle böyle değil yani müzik önemli.Müzik önemli dedim diyede illa htc sony olmasına gerek yok varsa tecrübeniz bununda var bi kalitesi diye bekliyorum her sene almıcam sonuçta.Ayrıca kocaeli belediyesinin dağıttığı tablet(6.sınıflara) benim telden daha kaliteli bir kulaklık performansı sunuyordu müzik video vsde. Nexus 5 falandamı öyle acaba.

Kamerasıda mükemmel olsun demiyorum ama kötüde olmasın fotoğrafçılık yapmıcam selfie tarzı fotolar.

Ayrıca google playden bişe indirirken onu bunu yaparken kasmasın be abi wildfire simi güncelliyorum google playden uygulamaları bırakıyorum ekran açık şarja 15-20 dk sonra anca bitmiş. Google playden bişe yüklenirken kullanılmıyor telefon. O derece.

Sahibinden.com gibi sitelerde mesela şuan 900 tl falan olan sensation xe sıfır orijinal istanbulda bi mağazada 500 tl. Nexus 5 temizi var 900 tl falan.

Acaba diyorum sensation xe alsam root atsam (ki atarım yüzde yüz garanti pek umrumda değil)sense 5 yüklesem gayet hızlı olurmu. Zamanının amiral gemisiydi sonuçta. 1.5 ghz çift çekirdek işlemci falan. Oyun moyun fazla takılmam grafik işlemci çok önemli değil yani.Ya da nexus 5e mi dayansam. Tek korktuğum yanı bataryası ve acaba müzik kalitesi kötümü düşüncesi. Nexus 4 için kamera ve müzik aşırı kötü diyorlardı ama nexus 5te kamera gayet iyiydi. Müziği bilmiyorum ama.

Kriterlerim hemen hemen bunlar. Ayrıca pek sony seven biri değilim. Sony alırsam anca param olursa z1-z2 alırım aşağısını almam arayüzünü falanda pek sevmiyorum zaten. Htc ve saf androide aşığım.Ama makyajlı saf androidlerden tek sevdiğim cyanogenmod sürümleri ve one plustaki cyanogenmod 11s.

Sahibinden gittigidiyor gibi sitelerden olabilir yeterki içinde dışında bi sıkıntısı olmasın sıfır gibi olsun. Mesela adam aldı telefonu açtı kutuyu hadi telide açtı yarım saat kurcaladı bidaha ellemedi gibi.Yani onu ben konuşur anlarım iyicede böyle gözükenler özellikle olur. Ya da mağazadan satışlar. Onlarda kusur olmaz sanırım. Hepsiburada falan dicemde onlar pahalı oralarda sıfırı olduğu için.. tavsiyelerini bekliyorum fiyata göre en iyisini almak istiyorum en az 3 sene götürsün nexus 5 veya onun gibi. Sensation xede gözüm varda dayanmaz eski diye düşünüyorum one x pluslar falanda sd kartsız. Ama düşünürüm onlarıda.

Şimdiden teşekkürler.

Halkulvad

Profesör
Reaksiyon puanı
53
Büyük ekran seviyorsanız Zenfone 6'ya bir göz atın.

ultraslan027

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
nexus 5 davsiye ederimm tam sana göre diyebilirim ama fiyat biraz yüksek nexus 6 cikacak cikinca nexus 5 in fiyati 1000 altina dusebilirr... beklemek istemiyosan general mobile 2 öneririm :):thumbup1:

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
Mağazadan satışlı 900 tlye htc onede var aslında. Nexus5 batarya ve müzikten sıkıntı yoksa sorun yok batarya ve ses performansını müzik yani merak ediyorum diğer özellikler kral yoksa.

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
Kriterlerim o kadar cokki cevap veren yok heralde :D bir de hafiza karti takilmiyorsa 32 gb olsun 16 yetmez bana

S

SDN Okuru

SDN Okuru
en iyisi sen lg g2 al bence lg g2 süper 16 gb 1000 tl bulabilirsin ( internette ) :) yada istersen 2inci el tertemiz al derim :clap::cool: