7 Nisan 2022 itibariyle Starbucks ürünlerine de zam geldi

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
114
Ünlü kahve zinciri Starbucks'da zam gelenler kervanına katıldı. Sosyal medyada %25'lik zam geldiği iddia edilse de gelen zammın %40 seviyesinde olması bekleniyor.

Son düzenleme:

Graveworm

Profesör
Reaksiyon puanı
527
Kahveyi de millet kendileri yapıp içsin. Öyle sağa sola hava atayım, story atayım derken bu hale geldik zaten. Daha da gelsin Starbucks'a gereksiz bir zincir zaten

Reaksiyon puanı
114
Kahveyi de millet kendileri yapıp içsin. Öyle sağa sola hava atayım, story atayım derken bu hale geldik zaten. Daha da gelsin Starbucks'a gereksiz bir zincir zaten
Kahve içmek bir lüks mü oldu şimdi? Size göre sinemaya gitmek lüks, kahve içmek lüks, kıyafet alabilmek lüks... Ot gibi yaşayalım biz en iyisi...

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,154
Zam üstüne zam geliyor. Kahveyi evde hallederim diye iki makine aldım, biri daha 3 gün geçmeden 70₺ zamlandı.

Graveworm

Profesör
Reaksiyon puanı
527
Kahve içmek bir lüks mü oldu şimdi? Size göre sinemaya gitmek lüks, kahve içmek lüks, kıyafet alabilmek lüks... Ot gibi yaşayalım biz en iyisi...

Size göre derken ? Bilip bilmeden yorum yapma istersen. Kahve her zaman lükstür. İstediğin mekana git en pahalı sıcak içeceklerden biri kahvedir. Her zaman da bu böyleydi. Benim demek istediğimi sen kaçırmışsın da anlatacak enerjim yok. Aynen sinema falan da lüks bana göre. Mısırını patlat internetinden izle...

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,375
Starbucks mu o nedir? :D
Kahve içmek lüks değildir fakat bu yer globalde pahalı.

Buse Özübek

SDN
SDN
Reaksiyon puanı
260
Şaşırmadım valla. Zaten çok kahve delisi değilim arkadaşlarla giderdim şimdi belki onlarla da gitmem.

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Kendisi kaybeder %40 zam neymiş normalde alternatif kahve satan işletmelerden çok yüksek fiyatları vardı yaptığı kahvenin de onlardan farkı yoktu sanki özel üretim kahve yapıyorda %40 zamlanıyormuş böyle olursa müşteri kaybeder..

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Kendisi kaybeder %40 zam neymiş normalde alternatif kahve satan işletmelerden çok yüksek fiyatları vardı yaptığı kahvenin de onlardan farkı yoktu sanki özel üretim kahve yapıyorda %40 zamlanıyormuş böyle olursa müşteri kaybeder..

Ben müşteri sayısının azalacağını düşünmüyorum. O kahve isterse 100 TL olsun Sturbucks kitlesi değişmez. Kapıda gene yığınla insan olur ve ayakta saatlerce gene beklerler kahve için...

TheLastWarrior

Profesör
Reaksiyon puanı
3,045
Starbucksda icmeyin nescafe 3 ü 1 arada için diyolar

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,996
Starbucks'a çok giden biri değilim, filtre kahvemi evimde hazırlarım ama eskiden kahve fiyatları uygundu, gidiyorsun birde kimse seni rahatsız etmiyor üstüne yüksek hızlı internet var. Al bilgisayarını git 5-6 saat takıl işini gör. Bazı kişiler tarafından bu kadar negatif bakılmasını çözemedim. He velev ki hava atayım, stoy atayım mantığıyla yapılıyor da bu kötü bir şey mi? 18-20 yaşlarında gençlerin bile hayatlarını zehir etmede bizim ülke ve ülke insanının üzerine yok.

2 si 1 aradada olur ?
Hem kahve değil hem de zararlı. İlla basit bir şey arıyorsanız Nescafe Gold, Tchibo Gold gibi granül kahvelere yönelin.

Graveworm

Profesör
Reaksiyon puanı
527

Türkiye'de bir ürün zamlandı diye o ürünün alıcısı, kitlesi, müşterisi azalmaz. Bunun en iyi örneği Apple. Adamlar inanılmaz paralara telefon satıyor ve hala da Türkiye'deki satışlardan çok mutlular.
İnsanlar birbirlerine hava atabilmek için cüzdanını kaptırmaya razı duruma gelmiş.

MadResister

Doçent
Reaksiyon puanı
394
Size göre derken ? Bilip bilmeden yorum yapma istersen. Kahve her zaman lükstür. İstediğin mekana git en pahalı sıcak içeceklerden biri kahvedir. Her zaman da bu böyleydi. Benim demek istediğimi sen kaçırmışsın da anlatacak enerjim yok. Aynen sinema falan da lüks bana göre. Mısırını patlat internetinden izle...
Senin dediğin lüks şeyler Gelişmiş ülkelerde hiç lüks değil tam tersi bir ihtiyaçtır onu ne yapacaz?

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Türkiye'de bir ürün zamlandı diye o ürünün alıcısı, kitlesi, müşterisi azalmaz. Bunun en iyi örneği Apple. Adamlar inanılmaz paralara telefon satıyor ve hala da Türkiye'deki satışlardan çok mutlular.
İnsanlar birbirlerine hava atabilmek için cüzdanını kaptırmaya razı duruma gelmiş.
Starbucks giden kesim daha çok öğrenci kesimi olduğu için azalsa bile firma para kazamayacakmı en çok şubesi olan ülkeyiz..

Reaksiyon puanı
10,560
En çok arananlar listesine "Evde nohuttan kahve yapımı" videosu soksak fena mı olur? ?

Zamcıkları severim yaradandan ötürü
Elbet bunları da birileri havada götürür
Uchiha Sasuke olunmaz Uchiha Sasuke doğulur
Bir zamcık hayranı sevenin kırk yıl kölesi olunur

Graveworm

Profesör
Reaksiyon puanı
527
Starbucks giden kesim daha çok öğrenci kesimi olduğu için azalsa bile firma para kazamayacakmı en çok şubesi olan ülkeyiz..

En çok şubesi olduğu haberlerini bende duymuştum fakat gerçeği yansıtmıyor. Biraz araştırma yaparsan sen de bulabilirsin.
Ayrıca onu kastediyorum işte. Baba parası yiyen öğrenci arkadaşlar sayesinde bazı firmalar ayakta duruyor :D Apple da aynı şekilde. Orta gelirli hiç bir insan Apple 13 Pro Max ile dolaşamaz elinde. Ya 3 aylık 10K para verebilecek bir gelire sahip olması lazım (Bu da yaklaşık olarak aylık 20K maaşının olmasını gerektirir) ya da bankadan 30K para çekip faiziyle 40-45K ödeyecek durumunun olması lazım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Senin dediğin lüks şeyler Gelişmiş ülkelerde hiç lüks değil tam tersi bir ihtiyaçtır onu ne yapacaz?

Sen de söylemişsin zaten. Gelişmiş ülkeler...

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
En çok şubesi olduğu haberlerini bende duymuştum fakat gerçeği yansıtmıyor. Biraz araştırma yaparsan sen de bulabilirsin.
Ayrıca onu kastediyorum işte. Baba parası yiyen öğrenci arkadaşlar sayesinde bazı firmalar ayakta duruyor :D Apple da aynı şekilde. Orta gelirli hiç bir insan Apple 13 Pro Max ile dolaşamaz elinde. Ya 3 aylık 10K para verebilecek bir gelire sahip olması lazım (Bu da yaklaşık olarak aylık 20K maaşının olmasını gerektirir) ya da bankadan 30K para çekip faiziyle 40-45K ödeyecek durumunun olması lazım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sen de söylemişsin zaten. Gelişmiş ülkeler...
Apple starbucks aynı şey değil ayrıca şube sayısını öğrenmek için araştırma yapmaya gerek yok 500'den fazla şubesi kendi sitesine girince öğrenebiliyoruz ingiltereden sonra ikinciyiz..

Graveworm

Profesör
Reaksiyon puanı
527
Apple starbucks aynı şey değil ayrıca şube sayısını öğrenmek için araştırma yapmaya gerek yok 500'den fazla şubesi kendi sitesine girince öğrenebiliyoruz ingiltereden sonra ikinciyiz..
1649403695471.png