Aziz Yıldırım'dan çarpıcı açıklamalar

Bu konuyu okuyanlar

maxxdump

Dekan
Reaksiyon puanı
6
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, günlerdir beklenen konuşmasını yaptı. FBTV'de gazetecilerin karşısına çıkan Yıldırım, bir çok konuda önemli açıklamalarda bulundu.

28651812ya9.jpg

Başkan’ın, FBTV Genel Müdürü İhsan Topaloğlu’nun hazırlayıp sunduğu‘Futbol Zirvesi’ programına gazeteciler de konuk oldu. Milliyet Gazetesi Spor Müdürü Cem Şengül, Sabah Gazetesi Spor Müdürü Serdar Ali Çeliker, Zaman Gazetesi Spor Müdürü Serkan Akcan, Hürriyet Gazetesi Spor Servisi İstihbarat Şefi Mehmet Arslan ve Akşam Gazetesi Spor Yazarı Alaattin Metin'in sorularını yanıtlayan Yıldırım birçok konuda çarpıcı açıklamarda bulundu.

44234678eg9.jpg

DANIŞIKLI DÖVÜŞ OLMASIN

"Belli gazetecilerin davet edilmesi İhsan beyle bunları oturduk konuştuk. Tek olunca danışıklı dövüş gibi oluyor, o yüzden gazetelerimizin spor müdürlerini davet ettik. Görüşlerimizi paylaşacağız merak edilen soruları cevaplayacağız. Tabii ki siz davet ederseniz ona da katılırız."

LİGLER BİRLİĞİ OLMALI

"Benim geçen gün Kulüpler Birliği toplantısında ifade ettiğim şey olması gereken. Futbolun büyük ülkeleri genelde bu işleri benim dediğim gibi yönetiyor. Bunaun faydası kulüpler gelirlerini artırmak için yoğun çaba sarfediyorlar. Biz de sorumlu federasyon olarak görülüyor. Biz federasyonun sadece denetleyici olmasını istiyoruz. kuracağımız lig birliğiyle hakem ücretlerine kadar biz ödeyeceğiz. Gelirlerimizi artırmak için de elbirliğiyle çalışacağız. bu hemen olabilecek bir şey değil ama tartışılması gerekli İleri de böyle olacağını düşünüyorum. Yayın gelirlerinden 2.3 milyar euroyu Avrupa'nın 5 ligi alıyor. Biz de buna katılmak istiyoruz. Böylece herkes elinin altına sokacak. Kimse federasyondan hakemlerden şikayet edemeyecek. "

İYİ BİR KADRO KURDUK

"Bu sezon daha başarılı olabilecek bir kadro oluşturduğumuza inanıyorum. Geçen sezondan kimleri kaybettik. Aurelio ve Kemal, Kezman'dan herkes şikayetçiydi. Bir santrfor sıkıntısı çekiyorduk. İspanya Ligi gol kralı Güiza'yı kadroya kattık. 27 gol atmış bir isim. Ligler bitmeden ön protokol yaptık. Eğer bize gelmese Barcelona'ya gidecekti. Zaten o yüzden uzadı. İkinci transferimiz Emre. Emre kimdir? Türk futbolunun en önemli bir iki isimden biri. Ama şu anda herkes üzerine geldi. sezon başında kamp yapmadan maça çıktı. İhtiyacımız olduğu için oynattık. Hoca da tanıyordu. Zaten biz Aragones ile turnuva başlamadan anlaşmıştık. 24'ünde açıklayacaktık ama hoca erkene aldı."

SENNA GELSE CEZA ALIRDIK

Kulüpler kurumsal yapıya girdi. Transferler artık gittim onu kaçırdım, parayı verdim getirdim ile olmuyor. İspanya kulüpleri sözleşmenin başında yazıyor, 1. sene bunu getirirse alır, 2. getirirse bunu getirirse şeklinde. Biz Senna için Avrupa'da çok ünlü 3 avukatla görüştük. 17. madde ile getirebilirdik diyeyim ve konuyu kapatayım. Bunu gündeme getirsem F.Bahçe ceza alabilirdi. Siz 24 milyon avro, bundan alamadık yazdınız. Avrupa'da şimdi hedefi koymak lazım. Hedef için ne dedik? Yapılan başarıları tekrarlamak. Şampiyon olacağız diyebilir miyiz. Biz tecrübe kazandık. Eski Fenerbahçe yok artık. Artık oyuncu, camia ve kültür değişti. Biz güveniyoruz bu gruptan çıkarız. Hedef geçen seneki başarı, olursa daha üstü."

EMRE GALATASARAY'A GELSEYDİ...

"Emre yetiştirilen en önemli Türk futbolcularından biri. İleride Fenerbahçe'ye çok faydası olacak. Basınla ilişkisinde de hiçkimse affetmiyor. Bir hareket yaptı ama herkes hata yapıyor. İddia ediyorum Emre Fenerbehçe'ye değil, eğer Galatasaray'a transfer olsaydı şu an ona karşı olan ithamlar olmayacaktı. Belli Galatasaray kalemleri bunları kasıtlı yazıyorlar. Bir hata yaptı geçmişte ama biz ona şans vermek istedik eğer bundan sonra olmazsa o zaman konuşalım. Sakatlığı sürekli gündeme geldiği için psikolojik olarak da zor durumda. Ana kadrodan giden bir Aureilo var. Onun yerine de Emre'yi aldık."

AURELİO, "MENAJERİM NE DERSE ONU YAPARIM" DEDİ

"Fenerbahçe'nin bütçesi var. Biz harcamalarımızı bu bütçeye uygun olarak yapıyoruz. Geldiğimden beri gelir-gider dengesine dikkat ediyoruz. Ben herkesin alacağını zamanında almasını istiyorum. Yokse Eto'o'yu da alırdım. Benden sonrası tufan dersem olmaz. Marco olayına gelince o kulüpten 1.10 milyon euro alıyordu. Bunun menajeri geçen aralık ayında geldi, "Ben Aurelio'yu Valencia'ya götürmek istiyorum" dedi. Marco'nun sözleşmesinde 7 milyon euroya serbest kalır maddesi vardı. Ben onunla hiç konuşmadım. "Biz iyi gidiyoruz, kadroyu bozmak istemiyoruz" dedim. Ama basına konuştu, biz de Valencia yöneticileriyle konuştuk. böyle birşey yok dediler. Bu kez de Vederson'u verin dedi. Menajeri olmadığı halde çocuğun aklını çeldi, keza Deivid'in de. Sezon sonunda Aurelio'(ya 2 milyon euro ve menajeri yüzde 10 verelim dedik. Ama o 3 milyon euro artı 1 milyon euro istedi. Biz de hiç görüşmedik. Edu ve Lugano 1.1 milyon euro alıyordu. Daha fazlasını veremezdik. Biz Aurelio'yu çağırdık Bak biz seni seviyoruz. Kalmanı istiyoruz. Zaten primlerle daha yüksek kazanırsın dedik. Ama o menajerim ne derse onu yaparım" dedi.

TUNCAY EFSANE OLMAYI REDDETİ

"Tuncay ile Ali Koç çok uğraştı. Abi kardeş gibi gibiler. Tuncay geldi. Biz 3 senelik, sonra 2 senelik boş mukalaveye imzalattırdık. Ben Avrupa'ya gitmek istiyorum dedi. Biz orada alacağı paranın üzerine çıktık. Kal burada Roberto Carlos'un kaptanı ol dedik. Oraya gidersin normal bir oyuncu olursun ama kalırsan Lefter, Can Bartu olursun dedim."

"Geçen gün Güiza sigara içiyor çekiyorsunuz. Bu adam İspanya'dan gelmiş. Orada gidiyor kahvesini içiyor. Kimse ona karışmıyor. Rapaiç geldi. Benle görüşmek istiyormuş. Ayrılmak istediğini söyledi. Bu konu yüzünden. Ben sabah kahvaltıya gidiyorum, dışarıda sigaramı, kahve içiyorum herkes aman başkan görmesin diyor. Ben de gittim çağırdım, sigara getirdim. Verdim önümde içti. Şimdi dedim sana bir şey derlerse desinler. Güiza İspanya'da çarşaflılar dolu gibi bir açıklama yapmış. Belki oradaki medya yanlış yazdı. Şimdi diyorlar Başkan Güiza'yı sorgulayacak. Ben sorgulama memuru değilim. Bunu siz yapacaksınız. Soracaksınız kardeşim böyle neden dediniz diye."

ALEX'İ 10 MİLYON EUROYA SATAMASSINIZ

‘14 milyon Euro’luk Alex de mi bedavaya gidecek?’ diyorsunuz. Ben size Alex’in bonservisini 10 milyon Euro’ya veriyorum satabilirseniz kabulüm. Bir oyuncuyla 4 yıllık anlaşma yapıyorsa ve oyuncu 4 yıl kalıyorsa. O maliyetin sıfırlar. Kezman’da zarar etmedik. 8 milyon Euro’ya aldık ve 2 yıl kaldı. 4 milyon Euro’ya gönderdik. 2 yıl sonra bedavaya gidecekti. Bu zarar değildir. Adamın sözleşmesi bitiyor ve bonservisi yok. Ben ona bir değer koyamam ki. Serkan Balcı, Mehmet Yozgatlı, Rüştü… Bunlar mukavelesi biten oyuncular… F.Bahçe, Rüştü’ye 1 milyon Euro verdi ama gitti Beşiktaş’a 1.5 milyon euro’ya imza attı

ZICO 3.5 MİLYON EURO İSTEDİ

Antrenörler değişikliğine baktığınız zaman 2000 hariç. Son 5 yılda veya Lorant'tan bu yana baktığınız zaman Daum, Zico ve Aragones vardı. Hiçbirini sözleşmesi bitmeden gönderdik mi? Sorun burada problemlerin çözülememesi. Zico'yu getirdiğimiz zaman kimse biliyor muydu? Herkes stajyer diyordu. Zico ile ben anlaşırken, 1. yıl 1.8, 2. sezon 1.9 aldı. Üçüncü sezon 3.5 milyon euro istedi. Kardeşine de 500 istiyordu. Santana da 600 ve zam istiyordu. Hepsi toplam 4.6 milyon euro. Geçen sezon şampiyon olsak da göndermek zorundaydık. Çünkü anlaşamadık. Aragones'in ekibiyle aldığı toplam para ise 3.5 milyon euro. Neden Aragones?. Geçen sezon Fenerbahçe'nin Türkiye Ligi'ni yürüyerek kazanması gerekiyordu. Geçen sene antrenmana gittim. Tercüman çocuk hocanın arkasından şut atıyor kaleye. Biz disiplin istiyoruz.

SCOLARİ İLE EL SIKIŞTIM

Ben Scolari ile el sıkıştım. 2006'da Dünya Kupası'nda menajeriyle konuştuk. Ekibiyle tanıştık ama tur atlayınca olmadı. Anelka, Ortega gibi isimleri getirdik Kim hayal edebilirdi? Hooijdonk'u getirdik. Son anda vazgeçiyorladı. Ben Özkök ile konuştuğumda yıldız sözü verdim ama olmuyor. Her transfer gerçekleşmiyor.

ETOO'YU GETİRİYORDUM

Etoo ile sezon başlamadan görüştük. Ama çok büyük rakamlar istediler. Bu sezon Avrupa'da rakamlar altüst oldu. Robinho'nun 49 milyon euroya gittiği bir yerde Ronaldinho 21 milyon euroya Milan'a gitti. Neden gitti? Nasıl gitti? Gider mi bir araştırın. Araştırmadan gelişi güzel yazıyorsunuz. Mallorca kulübünün değeri 49 milyon euro diyerek eleştiriliyoruz. Onun borcu o kadar, kulübün 600 milyon dolarlık yatırım borcu yapan başkanı var. 6 futbolcusunu sattı da borcunu ödüyor. Ben 50 milyon euro vereceğim o zaman o yazan arkadaşlar ayarlasın."

KARARI KONGRE VERİR

"Geçen gün Mehmet Ali Aydınlar ile ilgili bir haber çıktı. Evime iki gazete geliyor ve onları da spordan çok siyaset ve ekonomi sayfalarını okuyorum. Ali Koç’u bu yönetime zorla soktuk. Hayali başkan olmak ama durumu görünce korktu!.. Aynı şekilde Ferit Şahenk var. Mehmet Ali Aydınlar’ın burayı doldurabileceğini söyledim. Hasan Doğan’la beraber kendisiyle görüştüm ve TFF yönetimine girmesinin faydalı olacağını söyledim. Mahmut Özgener’i destekleme kararı aldıktan sonra 3-5 kişi kaldık ve sohbet ettik. Bu konu gündeme geldi o sırada ve Hasan Bey’in arzusuyla yönetime girdiği için acaba ayrılırlar mı diye düşünenler oldu. Ben de kendisinin kararına bırakılması gerektiğini söyledim. Bunu aldılar başka şekilde çevirdiler. Aziz Yıldırım’ın 1 oyu vardır. Bir oy çok güçlüdür çünkü ben bir oyla seçildim! Kim aday olursa ben de gider oyumu kullanırım. 15 bin kongre üyemiz var. Onlar karar verir. Aziz Yıldırım gidecek diye düşünmeyin, Mayıs ayı gelir ve kararımızı veririz. "

1 MİLYON ÜYE ÜTOPİK BİR RAKAM DEĞİL

"1 milyon üye çok ütopik bir rakam değil. F.Bahçe’de pazarlık olmaz. Bizim düşüncelerimizdir bunlar. Yetkili mercilere bu düşünceleri sunarız ve onaylanırsa hayata geçiririz. Ama onaylamazsa başka bir yönetim gelir ve bunu başka bir zaman yapar. Ben F.Bahçe’nin tarafındayım. Biz 100. yılda 100 bin taraftar kartı hedefi koyduk ve şu anda rakam 155 bin. 2008 sonunda bu rakamı 200 bine çıkarmaya çalışıyoruz. O zaman dünyada bir numara olacağız bu konuda. Taraftar kartını banka kartına çevirdik. Bunu daha da geliştireceğiz. Bankaların kullandığı puanlama sistemini bu kartlara da yükleyeceğiz. 1 milyon üyenin kulüple olan ilişkileri önemli. Başkanlık seçimi konusunda katkıları olacak. Bunlarla ilgili çalışmalar yapıyoruz ama geldik bir noktada tıkandık. 1 milyon üye yaptığımız zaman bunları nerede oy attıracağız? Bunları şubelere dağıtmamız lazım. Spor yasasıyla ilgili çalışmalar yapılırken sayın bakandan 3 hukukçu üyemizin de yer almasını istedik. Bu öneriyi sunacağız ve evet derlerse uygulayacağız. Dünyanın bir numarası olmamız için çok önemli bir proje bu. Yıllık 50 milyon dolar aidat alabiliriz bu şekilde."

50 MİLYON EURO GELİR

"Fenerbahçe'de pazarlık olmaz. Biz düşüncelerimizi gerekli mercilere sunarız. Onaylanırsa uygularız yoksa rafa kaldırırız. Her zaman Fenerbahçe'nin yanındayım maddi ve manevi olarak bu böyle bilinsin. Şu anda 155 bin taraftar kart var. Real Madrid'de ise bu rakam 100 bin. Biz de yıl sonunda bu rakamı 200 bine çıkarmayı düşünüyoruz. Bu alanda dünyanın en büyüğü olacağız. Biz bu kartları banka kartına çevirdik. Bunu daha da geliştireceğiz. Bu kartla beraber bankalarda uygulanan puanlı sistemi de hayata geçirmeyi düşünüyoruz. Bizim hedefimiz 1 milyon üye. En önemli konu burada üyelerin oy kullanması. Bununla ilgili çalışmalarımız var. 100 bin kişi kongreye geldi diyelim o zaman sistemin şubelere yayılması lazım. Devamlılık sağlayan delegelerle beraber mevcut olan yeni üyelerin katılımıyla 30 bin kişilik bir kongre, statta da yapılabilir. Hazıladığımız öneriyi komisyona sunacağız, kabul edilirse hemen uygulamaya başlayacağız. Bu dünyanın 1 numaralı kulübü olma platformu. Bu proje her yıl 50 milyon dolar gelir getirecek."

RANTA KARŞIYIM

"Aziz Yıldırım'ın statta özel yeri var mı? Kulübün başkanının statta özel yeri yoksa kimsenin özel yeri olmasın. Genç Fenerbahçeliler derneğinin kurulmasını sağlayanlardan biri de benim. Ben Genç Fenerbahçeliler'e karşı değilim. Ben ranta karşıyım, taraftara karşı olmak gibi bir arzum olabilir mi_ Ama ben herkes yerinde otursun ve düzgün maç izlesin diyorum. Bana birçok mektup geldi. Şikayet konusunda. Ben bunu düzelteceğim. Fenerium nasıl gidiyor, Stat da gidecek. Gelirlerimizi böyle artıyacağız. ben kimseye tezahurat yapmayın demiyorum ama rahatsız olanları korumak da benim görevim. Bu yetkiyi bana kongre verdi."

TAKIMA DESTEK VERSİNLER DİYE YARDIM YAPTIK

"Genç Fenerbahçeliler'le kopmalar 5 sene önce başladı. Tüm sorun rant. Amigolarla ilişkisi olan muhabirler var. Bu ilişkilerin kopması gerekli. Ben milli maçlarda da tek kimlik istiyorum. Fenerbahçe'de de öyle istiyorum. Ben stattan Genç Fenerbahçeliler'in pankartını kaldırdım. Çünkü Genç Fenerbahçileler, Fenerbahçe ile özdeşleşir konuma geldi. Hiç kimseyle yakın değilim. Takıma destek versinler diye zamanında bilet ve otobüs yardımı da yaptık. Bunu inkar etmiyorum. Zamamında bunları yaptık. Dört otobüs istiyorlar, veriyoruz, iki otobüs kalkıyor gidiyor, iki otobüs parası yeniyor. Bu rahat onlara battı. Genç Fenerbahçeliler ürünleri çıktı. Genç olsam ben de aynı şekilde düşünürüm, Galatasaray ve Beşiktaş'ın gruplarıyla yarış şeklinde. Ankara'da bir elebaşları, İzmir'de bir elebaşları, İstanbul'da elebaşları var. Tribünde 200 kişi bunlar. Ayda 25-30 milyarlık ürün satıyorlar. Yılda 300-350 milyar eder. Kimin cebine gidiyor bu para? Kendi sitelerinden kulübün başkanına cevap veriyorlar. Siz kimsiniz ya? Şu kadar beyinleri ile bizi zorlamaya çalışıyorlar. Biz Fenerbahçeliyiz, ben Fenerbahçe için hareket ediyorum. Kombinelerde yerlerinde başkaları oturuyor. Adam diyor bana şikayet yazıyor, biz size güvendik."

FUTBOLDAN ANLARIM

"Futboldan anlarım, spordan da çok iyi anlarım. Benim kadar hanginiz Avrupa'daki maçları takip ediyor? Yüzme yarışlarını kaçırmam. Masa tenisini takip ederim. Sadece futbol değli dışındakilerı de çok iyi takip ederim. İdareci yolladım, hemen saldırdılar. Ama bakalım genel kaptan değiştirmiş miyim? Hepsi aynen devam ediyor. Hem de kısıtlı bütçelerle. Evet bütçe var ama futbol gibi değil bütçeler. Ben futboldan anlamıyorum, sizler spordan anlıyorsunuz. Bir gün Fenerbahçe'ye şunları yapın diyen oldu mu? Merak etmeyin ben spordan da futboldan da anlıyorum. Deivid, Edu ve Lugano geldiğinde neler yazmışsınız, hepsini getirdim. Şimdi neler diyorsunuz. Bu üç futbolcuyla hemen sözleşme yenileyin diye yazıyorsunuz. Kim anlıyor futboldan?. Ben herşeyden anlarım, haddimi bilerek. Herşeyimi biliyorum diyemem, ama iddia ediyorum basında yazanlar kadar futbol anlıyorum. Siz hiç 5 saat masa tenisi maçı izlediniz mi? Appiah'ı getirdiğimde hanginiz biliyordunuz? Ben Daum'a Appiah'ı sorduğumda, getirmek istiyorum dediğimde bana şaka mı yapıyorsunuz dedi."

PARA KONUSUNDA KİMSE BİZİ ŞUÇLAYAMAZ

"Aziz Yıldırım ve yönetimini para konusunda kimse suçlayamaz. Suçlayan terbiyesizlik eder. Ben bu sene daha büyük transfer yapardım ama kulüp borçlanırdı. Parayı bulacağım, bulmadan yapmam. Alex 2 milyon dolara oynuyordu. Brezilya'da futbolcuların çoğu şahısların ya da kulüplerin. Onlar başka ülkelerde Uruguay gibi yerlerde bonservisleri oluyor. Biz zaten Alex'i Cruzeiro'dan değil, Uruguay'dan transfer ettik 5 milyon dolara. Orada böyle bir sistem var. Burada Alex'e bağırılınca O da gitmek istedi, ben de herkes ona bağırırken kalktım alkışladım ve ikna ettik kaldı.Sonra film çekerken mesela 200, 300 bin dolarda problemler çıktı aramızda. İmaj hakkından sıkıntı çıktı. O zaman da imaj haklarını alalım dedik. Bu basına ne zaman sızdı. Ödeme zamanı gelince ödeyin diyorlar, bu ekstra bir ödeme değil ana mukavelede olan bir ödeme. Bize faks çekiliyor, başkanlık odamın yanında faks odası var ve beni ziyerete gelen kişi o faksı görüp alıp Vatan'a vermiş. Bilgi doğru. O önemli değil ama sızıntı var. Bir baktık bir bankada bir gazetecinin hanımı çalışıyor. Biz araştırma yapınca telaşlandılar ve bizi aradılar. Dediler ki o yapmadı. İşte o zaman bu ziyareti anlattılar ama olmadı. Biz gazete yazmadı diğerine verdiler o yazdı. Bilgi doğru ondan birşey yok. Önemli olan bu sızmaydı. Alex'in imaj hakları da, bonservisi de orada. Yani ikisi de aynı yerdeydi. Burada Figel Fenerbahçe'den ne alıyor. Önemli olan bu. Geçmişte yanımızdaki biri Figel ile yakndı. Eskiden olan bilgiler biliniyor ve servis yapıyor ama biz de ters birşey olmadığı için bu servisler geri dönüyor. Bakın Figel önemli biri. Bizi onunla Daum tanıştırdı. Mesela Robinho da Figel'indir. Ama menajeri değil sahibidir. Alex Figel'in, Deivid Figel'in 'in değil yani alırken değildi ama sonra oldu diye duydum. Lugano'nın menajeri de Figel. Bunların dışında Figel yok. Maldonado'yu da bize tavsiye den kişi. Biz Maldonado'yu 1.5'a aldık."

POLAT'IN AÇIKLAMALARINDAN GURURLANDIM

"Adnan Polat'ın Fenerium ile ilgili açıklamalarından dolayı mutluluk duydum, gururlandım. Teşekkür ediyorum, bunu söylemek de açık yüreklilik ister. Bizi örnek almaları güzel. Bugün Fenerium'un bütçesi 40 milyon dolar, 2000'de 3 mağaza varken bugün 64. 2000'de 22 bin forma satıyorken, şimdi 357 bin olmuş. Feneriumu bu hale getiren herkese teşekkür ediyorum. 4500 çeşit giyerek büyük bir kimlik yaratıyor. Bu mağazamız inşallah ömür boyu büyüyerek katkılarına devam eder.

OYNAMADAN KONUŞMAK OLMAZ

"UEFA'da finalini Galatasaray ile Beşiktaş'ın oynaması konusunda ise oynamadan söylemek olmaz. Oynarsa düşüncelerimizi o zaman söyleriz. Kimsenin ümidini kırmayalım. Ümit olmadan yaşanmaz. Hem Beşiktaş hem Galatasaray hem de Kayseriaspor'a Avrupa'da başarılar diliyorum. Bu arada AŞ'nin değeri dün itibariyle 1 milyar 537 milyon dolardır. Net karı da bu sene 57 milyon YTL'nin üzerinde. 2008'de de 52 milyonun üzerinde temettü dağıtacağız. Bugün bir çok büyük holdingin üzerindeyiz ve bu da Fenerbahçe'nin güvencesidir. Temettüyü düşürmeyeceğiz başka planlarımız var ama onları şimdi söylemeyeceğim."

SEMİH'İN KİMLİĞİ FENERBAHÇE

"Semih Fenerbahçe kimliği ile birleşmiştir. Sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan herkesle de oturur konuşuruz. Mantıklı olan herşeyi de kabul ederiz. Burayı kimse değil sadece yönetim kurulu kontrol eder. Bir oyuncu bir maaş aldığında hemen diğeri geliyor ben neden bu kadar almıyorum diyor. Basın beni suçladı, ben neden Marco'yu tutmadım diye ama herkesin her istediğini verisek olmaz, kargaşa olur. Bence bu açıdan da bakılması lazım. Emre'yi getirmek için fedakarlık yapılması lazımdı. Emre zaten bu parayı kazanıyordu. O'nun için bir fedakarlık lazımdı. Bizde bu eksik. Kazandığı paranın altına gelme şansı var mı? Yok."

113 MİLYON DOLARLIK GAYRİ MENKUL

Fenerbahçe'nin bugün itibariyle yatırım olarak 113 milyon dolar alış fiyatıyla gayri menkulu var. Kenan Evren Lisesi'nin yerine başka bir yerde okul yapacağız. O araziyi de değerlendireceğiz. Ankara'da da çalışmalarımız var.

Dışarıdan hiçbir oyuncumuza resmi olarak teklif gelmedi. Ama Lugano ile ilgili menajerinin bize söylediği teklif var. Kaleci Volkan ile ilgili de menajerinin Avrupa'dan istediğini duyduk ama bize gelen resmi bir teklif yok. Marco'yu getiren menajer, Uğur'a seni Real Betis'e götürüyüm diye teklif yapmış. Vederson ve Deivid'in beynine girip de onları İspanya'ya götürmek için beyin yıkama faaliyeti yapıyor.

STAT İÇİN YILLIK 15 MİLYON EURO

Stat için isim hakkını vermemiz için bir neden görmüyorum. Bize bu konuda yapılan teklif vardı, hatta rakam yıllık 15 milyon euronun üzerinde. Biz bunun için şimdilik birşey yapmadık ama böyle bir istek var. Biz forma ile ilgili de yeni çalışmalar yapıyoruz. Avea ile bu senenin sonunda anlaşmamız bitiyor, Galatasaray Telekom'a sattı biz de Avea ile yeniden yapacağız gibi görünüyor ama şartlar uymazsa başka bir kurumla anlaşırız.

FORMAYI KENDİMİZ YAPARIZ

Bu sene Adidas ile anlaşmamız bitiyor, Adidas bizim istediğimiz rakamları vermezse ya başka bir yerle anlaşma yapacağız ya da Fenerium markasını formalara işleyip kendi formamızı yapacağız."

kaynak:Ligtv.com.tr - Haber - "Finale yükselsinler öyle konuşalım"

emubaltaci

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
129
çok güzel açıklamalar yapmış başkan
kurumsallaşmamız çok güzel