5700hq vs 4720hq

RedMyLie

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaslar, donanım olarak ayni olan fakat biri 5700HQ biri 4720HQ sistemle calisan 2 bilgisayarda, 30 fps ile oynanan oyun kac fps degiskenlik gosterir ve 5700HQ nun 4720HQ dan ustunlugu nedir yazarsaniz sevinirim iyi forumlar.

Sansar667

Profesör
Reaksiyon puanı
524
5700hq daha iyi ama 4720hq ile de aynı fps de oyun oynarsın bir faydası veya zararı olmaz oyunlarda. Hangisi ucuzsa onu al.

RedMyLie

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bence de oyunlarda fps artışı yapar ama ne kadar yapar ikisinin arasındaki o farkı merak ettim gönderdiğiniz videoda 5700HQ yok ama fps artışı olduğundan eminiz

Sansar667

Profesör
Reaksiyon puanı
524
Bunu yazarken kendiniz de inandıysanız sanırım intel birdaha işlemci çıkarmasına gerek yok.
https://www.youtube.com/watch?v=WZ_5p9wd2dk Buyrun herşeyi açıklayacaktır. RedMyLie

Video hiçbir şeyi açıklamıyor. Video da 5 milyarlık ekran kartı oc ediliyor ve şuan bahsettiğimiz işlemcilerden çok daha düşük seviyede işlemciler ile kaç fps değiştiği deneniyor.Ona rağmen 2-3 fps oynuyor ki videoda cpuların ekran kartını besleyemediği rahatça gözüküyor. 500Tllik işlemciyle 5milyarlık bir ekran kartı kombinasyonu realite de hiçbir şeyi açıklamaz.

Konuda bahsedilen 2 işlemci arasında kayda değer bir fps artışı olmaz , iki işlemcide günümüz oyunlarını ve ekran kartlarını rahatça besleyecek seviyede.

IELENOR

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Video hiçbir şeyi açıklamıyor. Video da 5 milyarlık ekran kartı oc ediliyor ve şuan bahsettiğimiz işlemcilerden çok daha düşük seviyede işlemciler ile kaç fps değiştiği deneniyor.Ona rağmen 2-3 fps oynuyor ki videoda cpuların ekran kartını besleyemediği rahatça gözüküyor. 500Tllik işlemciyle 5milyarlık bir ekran kartı kombinasyonu realite de hiçbir şeyi açıklamaz.

Konuda bahsedilen 2 işlemci arasında kayda değer bir fps artışı olmaz , iki işlemcide günümüz oyunlarını ve ekran kartlarını rahatça besleyecek seviyede.
Sana ne ekran kartının fiyatından ben ne istersem onu takarım sen bana aynı kart ile fps farkı yaşanıyor mu yaşanmıyor mu onu söyle 1 fps 3 fps bile olsa fark farkdır ve sen hiç bir fark olmayacağını iddaa ettin.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ve ek olarak.Bu video işlemcinin oyun performansına ne kadar etkisi olduğunun doğru seçimin ekran kartını nasıl daha verimli hale getirebilceğinin en iyi örneğidir.Kartın en yükske model seçilmesi de bunun can alıcı noktasıdır.

Sansar667

Profesör
Reaksiyon puanı
524
Sana ne ekran kartının fiyatından ben ne istersem onu takarım sen bana aynı kart ile fps farkı yaşanıyor mu yaşanmıyor mu onu söyle 1 fps 3 fps bile olsa fark farkdır ve sen hiç bir fark olmayacağını iddaa ettin.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ve ek olarak.Bu video işlemcinin oyun performansına ne kadar etkisi olduğunun doğru seçimin ekran kartını nasıl daha verimli hale getirebilceğinin en iyi örneğidir.Kartın en yükske model seçilmesi de bunun can alıcı noktasıdır.

Yahu biz burada deneysel absürt sistemleri sorgulamıyoruz kardeşim , adam iki mobil işlemcinin oyunlardaki fpsde etkisini sormuş , bende bu iki cpununda gtx980m li bir ekran kartını bile besleyebileceğini söylüyorum , sonuç olarak 1 fps bile oynamaz.

IELENOR

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Yahu biz burada deneysel absürt sistemleri sorgulamıyoruz kardeşim , adam iki mobil işlemcinin oyunlardaki fpsde etkisini sormuş , bende bu iki cpununda gtx980m li bir ekran kartını bile besleyebileceğini söylüyorum , sonuç olarak 1 fps bile oynamaz.
Siz birşeye körü körüne inanan zihniyete sahibsiniz anlaşılan.Arada bir nesil fark var bir sonraki sürüm degil 4710hq 4720 hq olsa neyse.

marslan1999

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
4710HQ GTX860M ikilisini kullanıyorum işlemci oyunlarda genelde %50 civarında çalışıyor nadiren anlık %70 civarına çıkıyor. Kayda değer bir fark olacağını sanmıyorum.

IELENOR

Asistan
Reaksiyon puanı
17
4710HQ GTX860M ikilisini kullanıyorum işlemci oyunlarda genelde %50 civarında çalışıyor nadiren anlık %70 civarına çıkıyor. Kayda değer bir fark olacağını sanmıyorum.
Elbette 25-30 fps vark olmayacak ama 5-7 fps arasında farkedecektir.

RedMyLie

Asistan
Reaksiyon puanı
0
5-7 fps fark küçümsenecek bir değer değil.