5000 maks 5200 tl bütçe ile sistem + monitör

Bu konuyu okuyanlar

ironaddict

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Öncelikle herkese merhaba, başlıkta da belirttiğim gibi maks 5200 tl bütçem var, toplama hazır bir sistem ve monitör almak istiyorum. Toplama sistemlerden ve genel olarak parçalardan çok fazla anlamadığım için sizden yardım ve tavsiye alma gereği duydum. Sistemi daha iyi hale getirmek için monitörden kısabiliriz, öyle çok ahım şahım bir monitör istemiyorum idare etsin fpsi düşürmesin kâfidir. Önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Elyr

Asistan
Reaksiyon puanı
137

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134

Elyr

Asistan
Reaksiyon puanı
137
İşlemci mümkünse 2600 alınmalı. Ayrıca monitör olmamış.
Ryzen 5 2600 120 TL daha pahalı, aşabilecekse onu almalı fakat monitörün neresi olmamış? Kullanmıyorsanız hakkında bir şey söylemeyin.

ironaddict

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hocam çok teşekkür ederim eğer ryzen 5 2600 ile çok bir farkı olacaksa 120 tl daha çıkmaya çalışırım sistemi ve monitörü 2 hafta içerisinde alcam zaten bide tek siteden toplayabilirsek benim için çok daha iyi olur pek beceremiyorum toplama birleştirme işlerini

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Kullanmıyorum ama panel olarak daha iyi. Daha iyi bir görüntü sunar. Bu bütçeye monitör hakkında bilgili olanlar hep bunu önerdi onlarda birkaç kişi.
Şahsen 580'in yanına FreeSync çok iyi gidecektir. IPS veya VA panele sahip FreeSync destekli bir monitör de alabilir.

Elyr

Asistan
Reaksiyon puanı
137
Şahsen 580'in yanına FreeSync çok iyi gidecektir. IPS veya VA panele sahip FreeSync destekli bir monitör de alabilir.
Önerdiğim monitör zaten FreeSync hocam.
Sinerji'den böyle bir sistem dizilebilir o zaman.
Monitörle 5470 TL oluyor.
Ekran Alıntısı.PNG

PC Toplama bölümünden aynı parçaları seç ve alttaki "Montaj ve Test"'e de evet de.
Ekran Alıntısı.PNG

ironaddict

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

ironaddict

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Sistemi yarın alıyorum da aklıma takılan tek bir konu var herkes oyun için toplayacağın sistemde ssd şart diyor hız için çok fark eder diyor bense o konuda tamamen bilgisizim ssd gerçekten şart mı yoksa bu şekilde olmadan da aynı performansı elde edebilir miyim, dedikleri kadar çok fark eder mi

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
SSD'nin oyuna etkisi kesinlikle olmaz. Sadece tek etkisi oyunda bekleme sürelerini kısaltabilir. Örneğin Tomb Raider gibi oyunlarda öldüktan sonra, yeniden doğma ekranı gelir bu ekranda daha kısa süre beklersin. Bekleme ekranlarında ve bilgisayarın açılış hızında, SSD içindeki dosya transferlerinde fark yaratır sadece. Onun dışında herhangi bir performans veya FPS artışı gözlemlemeniz imkansız.

Fakat gerekli bir teknoloji mi? Evet.
-> akakce.com - Fiyat Arama Motoru, İnternet Alışveriş Rehberi | En Ucuzu Akakçe

Sistemi SSD içine kurmak için alabilirsin. Bazı programlar ve bir kaç oyunu da içine sığdırabilirsin.
--------
Bütçen varsa da onun yerine buna bakabilirsin. Çok fark edecektir bu söylediğim durumlarda.

-> Samsung 970 Evo 250gb Nvme M.2 Ssd (3400/1500mb/s) Mz-v7e250bw - n11.com

afurkanc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Kullanmıyorum ama panel olarak daha iyi. Daha iyi bir görüntü sunar. Bu bütçeye monitör hakkında bilgili olanlar hep bunu önerdi onlarda birkaç kişi.
hocam monitör dediğin zaman kaç hz ve kaç ms olduğu en önemli konudur senin önerdiğin monitör 60 hz bu demek oluyor ki (bu arkadaş ki bu sistemle pek çok oyunda orta veya düşük ayarlarda 60 fps i geçebilir) 60 fps in üstüne geçtimi o fps ekrana yansımayacak bundan ötürü 60 hz bir monitör yerine 75 hz hatta bütçe olsa 144 hz ileri dönük bir monitör alınması tavsiye edilir. Zaten 75 hz yorumlarda tavsiye edilen monitörün senin önerdiğin monitörle yakın fiyatta olması da inç farkından kaynaklanıyor. Lafın kısası en az 75 hz bir monitör uygun fiyata alınmalıdır.

Elyr

Asistan
Reaksiyon puanı
137
@afurkanc
72 Hz bir monitör. Ayarlarla oynayarak 75 Hz yapılıyor ve panelden gelen görüntü güzel TN gibi leş değil. Hz ve ms en önemli konu değildir. TN'den kötü panel yapsalar Hz'si yüksek ve msi düşük diye o monitörümü alacaksın? Keşke şu monitörü alsaydımda Hz ve msim şöyle olsaydı dersin.

afurkanc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
@afurkanc
72 Hz bir monitör. Ayarlarla oynayarak 75 Hz yapılıyor ve panelden gelen görüntü güzel TN gibi leş değil. Hz ve ms en önemli konu değildir. TN'den kötü panel yapsalar Hz'si yüksek ve msi düşük diye o monitörümü alacaksın? Keşke şu monitörü alsaydımda Hz ve msim şöyle olsaydı dersin.

Doğrudur fazla bilgim olmadan yorum yaptım kusura bakmayın.