500 tl'ye nasıl bir kamera alınabilir ?

Veliblod

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Arkadaşlar selamlar benim 500 TL gibi bir bütçem var buna bir kamera almak istiyorum ama daha önce hiç kameram olmadı, büyük ihtimal ikinci el olacak bana nasıl bir şey önerirsiniz hobi amaçlı kullanmak istiyorum gerekirse bütçeyi 300 350 TL kadar daha arttırabilirim değerli cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

The Judge

Profesör
Reaksiyon puanı
5,193
Makineden beklentin nedir?
İkinci elden seni idare edecek güzel DSLR makineler alabilirsin.
Fazla çeşit ve shutter sayısı işin içine girince ikinci el biraz karmaşık olabiliyor.

Veliblod

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Makineden beklentin nedir?
İkinci elden seni idare edecek güzel DSLR makineler alabilirsin.
Fazla çeşit ve shutter sayısı işin içine girince ikinci el biraz karmaşık olabiliyor.
Hocam öncelikle cevabınız için teşekkür ederim sizin gibi birisine almadan danışmam gerekiyordu
makineden beklentim öncelikle hobi sebebi ise yeni medya okumaya başladım bu alanda sosyal medya uzmanlığıında tut çok geniş bir alan ufak tefek ucuz bir makine ile başlamak istiyorum fotoğraf çekmek için daha önce hiç makinem olmadı ama bilemiyorum elimdeki 4000 tl'lik telefondan daha kaliteli çekimler sağlarmı bana lakin böle başta hobi niyetli fotoğraf çekmek o büyük lensleri denemek istiyorum arada belki olursa da video falan çekmek istiyorum. :)

The Judge

Profesör
Reaksiyon puanı
5,193
Hocam öncelikle cevabınız için teşekkür ederim sizin gibi birisine almadan danışmam gerekiyordu
makineden beklentim öncelikle hobi sebebi ise yeni medya okumaya başladım bu alanda sosyal medya uzmanlığıında tut çok geniş bir alan ufak tefek ucuz bir makine ile başlamak istiyorum fotoğraf çekmek için daha önce hiç makinem olmadı ama bilemiyorum elimdeki 4000 tl'lik telefondan daha kaliteli çekimler sağlarmı bana lakin böle başta hobi niyetli fotoğraf çekmek o büyük lensleri denemek istiyorum arada belki olursa da video falan çekmek istiyorum. :)

Aslına bakarsan makineden alacağın verim tamamen seninle alakalı.
Prof bir makine alırsan telefonlarda çok çok daha kaliteli ve etkili fotoğraflar çekebilirsin.
Fakat dediğim gibi iş sende bitiyor.
Fotoğrafı sadece çekmek yetmiyor onun üzerinde düzenlemeler de yapmalısın.
En basitinden bir iPhone ile çekilen fotoğraf makinelerden daha kaliteli gözükebilir.
İşin sırrı bir miktar yapay zekada. Telefon ile çekilen fotoğraflarda yeterli esnekliği göremezsin fakat makine ile çektiğin fotoğraflar da bunun tam anlamıyla etkisini görürsün.
Baskı kalitesini zaten tartışmıyorum.
Öncelikle hangi alanda kendini geliştireceksin.
Fotoğraf mı video mu?
Düşük bütçeye sahipsen öncelikle buna karar vermen gerekir. İki işi verimli bir şekilde görecek makineler maalesef bir miktar pahalı.
Eğer bu alanda kendimi geliştiririm, ilerleyen günlerde üst modellere geçiş yapabilirim dersen fotoğraf odaklı bir makine alabilirsin. [Odaktan kastım düşük bütçeli bazı makineler tatmin edici fotoğraflar çekebiliyorken video kısmında vasatın da altında kalıyor]
Video işlerini de sonuçta profesyonel işler çıkartamayacağın için telefon ile bazı temel teknik ve video becerilerini geliştirebilirsin.
İlerleyen günlerde düzgün bir makine alarak bu alanda kendini biraz daha geliştirebilirsin.
Bunu bir meslekten ziyade hobi olarak görürsen ve hevesini de korumayı başarabilirsen güzel sonuçlar elde edebilirsin.

Veliblod

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Aslına bakarsan makineden alacağın verim tamamen seninle alakalı.
Prof bir makine alırsan telefonlarda çok çok daha kaliteli ve etkili fotoğraflar çekebilirsin.
Fakat dediğim gibi iş sende bitiyor.
Fotoğrafı sadece çekmek yetmiyor onun üzerinde düzenlemeler de yapmalısın.
En basitinden bir iPhone ile çekilen fotoğraf makinelerden daha kaliteli gözükebilir.
İşin sırrı bir miktar yapay zekada. Telefon ile çekilen fotoğraflarda yeterli esnekliği göremezsin fakat makine ile çektiğin fotoğraflar da bunun tam anlamıyla etkisini görürsün.
Baskı kalitesini zaten tartışmıyorum.
Öncelikle hangi alanda kendini geliştireceksin.
Fotoğraf mı video mu?
Düşük bütçeye sahipsen öncelikle buna karar vermen gerekir. İki işi verimli bir şekilde görecek makineler maalesef bir miktar pahalı.
Eğer bu alanda kendimi geliştiririm, ilerleyen günlerde üst modellere geçiş yapabilirim dersen fotoğraf odaklı bir makine alabilirsin. [Odaktan kastım düşük bütçeli bazı makineler tatmin edici fotoğraflar çekebiliyorken video kısmında vasatın da altında kalıyor]
Video işlerini de sonuçta profesyonel işler çıkartamayacağın için telefon ile bazı temel teknik ve video becerilerini geliştirebilirsin.
İlerleyen günlerde düzgün bir makine alarak bu alanda kendini biraz daha geliştirebilirsin.
Bunu bir meslekten ziyade hobi olarak görürsen ve hevesini de korumayı başarabilirsen güzel sonuçlar elde edebilirsin.
Evet hocam bende başta bölüm ile alakalı hemde hobi hemde eskiden beridir gelen bir heves ile dediğiniz gibi fotoğraf odaklı bir şeyler almak istiyorum piyasada çok fazla ürün var siz bana nasıl bir şey önerirsiniz biraz dünden beri bakındım aynalı, aynasız, compackt, dslr gibi farklı çeşitlerin olduğunu gördüm kafadan bütçeyi 1000 tl yapsam bunlardan hangisi ve hangi modelini önerirsiniz bilmeden hoşuma gitmeyecek bir cihaz almak istemiyorum. :D