500-600 tl arası tavsiyeleriniz??

foleyisgod

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
500 kusur bütçem var 600 tl ye kadar çıkabilirim.

kullanma amacım müzik dinlemek konuşmak ve internette takılmak olacak oyun oynamam angry birds vs dışında.

batarya kapasitesi rami veya hızı bunu kaldırabilecek kadar olsun

512 mb ramli telefonlarda bu istediklerimi rahatça yapabilir miyim? yoksa 1 gb mı olmalı

multitask özelliği hepsinde vardır herhalde. aslında buraya yazmam bile gereksiz :)

ön kamera önemli değil MP değeri önemli değil

wireless çekim gücü mutlaka yüksek olmalı bu arada hızlı wi fi falan. interneti evde de kullanacağım sıkıntı olsun istemiyorum

çözünürlüğü ve telefon büyüklüğü çok olmasın max 480 800 - bu bile büyük geldi sanki -

işletim sistemi android tercih ediyorum

telefonun yeni çıkıp çıkmamış olması önemli değil

birkaç sorum var burdan da yazayım

camının kırılıp kırılmaması konusunda ne kadar özen gösteriyorsunuz kılıfla koruyucuyla falan halledebilir miyim? gorilla glass olanlarda bir sorun teşkil etmiyormuş bu fiyatta bulabilir miyim?

akıllı telefonlarda flash desteği ne kadar önemli

akıllı telefonlarda gözüme çarpan önemli özellikler hızı batarya kapasitesi stabilitesi rami falan başka bildiğiniz var mı dikkat ettiğiniz can alıcı özelliği

illa ki çift çekirdekli mi almalıyım sizce bu fiyat aralığındaki telefonların hepsi öyle midir değil midir?

android sürümü ne kadar önemli şu ana kadar baktıklarımda 2.3.x veya 4.x var arasında çok büyük farklar var mı? cevabınız "daha stabil" olmasın biraz açın acemiyim bunlarda biraz :)

güzel tavsiyelerinizi bekliyorum
:rolleyes:

Krito

Asistan
Reaksiyon puanı
2
HTC Desire C yada
Genral Mobile Discovery alabilirsin

blackdown

Profesör
Reaksiyon puanı
1
huawei vision biraz eski ama fiyatı gayet iyi ekran boyutu uygun

hilter

Asistan
Reaksiyon puanı
3
huawei vision biraz eski ama fiyatı gayet iyi ekran boyutu uygun
usta vision değil benim verdiğim link ascend g301.......

2 tane aldım fiyat/performans ürünü bence.....Wifi çok güçlü,5 megapiksel kamere iyi çekiyor.... ekran dokunmatiği çok iyi batarya yoğun kullanımda 2 gün gidiyor...

foleyisgod

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ilk entrymde alttaki soruları da cevaplarsanız eğer baya yardım etmiş olursunuz karşılaştırmalara bakarken en çok nerelerde takılıyorum onu söyleyeyim
- pil gücü (telefonu çok kullanan birisiyim özellikle de müzik dinlerim ihtiyacımı kaç mAh karşılar? )
- çözünürlük (320*480 akıllı telefon için ne kadar tercih edilebilir orada kararsızım biraz) (en ideali 480*800 gibi şu an) 4 inçten fazlası cepte sorun yaratır mı büyük olsun istemiyorum bu yüzden
- dahili hafızası (harici hafıza kartım 2 gb - :/ - var micro sd 4 senedir onu kullanıyorum android uygulamaları ne kadar yer kaplar hiç bir fikrim yok.)
- android sürümü (2.3 ile 4.0 arasında çok büyük bir fark var mı? daha stabil deniyor da stabillikten kastınız nedir? 2.3 alırsam ilerde pişman olur muyum? )
- işlemci hızı (bunda hangi rakamlar arası düşünmeliyim çift çekirdek mutlaka olmalı mı? )

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
G301 alma pişman olursun... gm discovery veya ikinci el telefonlara yönel.

x10minirom

Doçent
Reaksiyon puanı
0
1.Sana Rahat 1500 mAh-2000 mAh Batarya Lazım.
2.Çözünürlük Olarak 480x800 Yeter Düşünüyorum.Ve 4' Yeterli Boyut(Malum Galiba Android'e Yeni Başlayacaksınız.)
3.4 Gb Hafıza Aslında Çok Az.Fakat Siz Bunu Micro SD Alarak Yükseltebilirsiniz.
4.Android Sürümü İle İlgili Konuşursak Güncel Telefon Almanızı Tavsiye Ediyorrum.
5.Çift Çekirdek Öneririm Fakat Söylediklerinize Göre Siz Az Oyun Oynuyorsunuz.Yani Tek Çekirdek Yeter.Fakat Seneye Ne Olur Bilemem.

Sonuç Olarak,foleyisgod Size Göre 2 Adet Telefon Buldum.Bunları Öneririm.

http://www.hizlial.com/lg-optimus-l5-ii-e460/02.044.1165.0191
http://www.hizlial.com/sony-xperia-sola/02.044.4140.0007

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
niye bildiğinizi bizle paylaşin ki bilelim..?

Dayımda var o telefondan, hemde benim huawei ideos x5 ile aynı özelliklere sahip, 2 yıl huawei ideos x5 kullandım. Çok sıkıntı yaşadım. 2.3'te ki g301'e g300'ün yazılımını kurdum, 4.0.4'e yükselttik ama kasmalar daha da arttı :)
ilk entrymde alttaki soruları da cevaplarsanız eğer baya yardım etmiş olursunuz karşılaştırmalara bakarken en çok nerelerde takılıyorum onu söyleyeyim
- pil gücü (telefonu çok kullanan birisiyim özellikle de müzik dinlerim ihtiyacımı kaç mAh karşılar? )
- çözünürlük (320*480 akıllı telefon için ne kadar tercih edilebilir orada kararsızım biraz) (en ideali 480*800 gibi şu an) 4 inçten fazlası cepte sorun yaratır mı büyük olsun istemiyorum bu yüzden
- dahili hafızası (harici hafıza kartım 2 gb - :/ - var micro sd 4 senedir onu kullanıyorum android uygulamaları ne kadar yer kaplar hiç bir fikrim yok.)
- android sürümü (2.3 ile 4.0 arasında çok büyük bir fark var mı? daha stabil deniyor da stabillikten kastınız nedir? 2.3 alırsam ilerde pişman olur muyum? )
- işlemci hızı (bunda hangi rakamlar arası düşünmeliyim çift çekirdek mutlaka olmalı mı? )

Android telefonlar genelde 1 günü zor çıkartıyor. Günde 4-5 saat müzik dinliyorsan çoğu telefon sıkıntı yaratmaz, lakin 3g'yi sürekli açık tutarsan şarjın daha çabuk biter.

Cepten çok film, video felan izlemiyorsan 320*480 yeterli gelebilir ama ben olsam minimum 480*800 olanı tercih ederim.

5" üzeri telefon biraz büyük geliyor insana. 4" zamanla yetmeyebilir. Cepte bir sorun teşkil etmez merak etme (5.5" bir telefon kullanıyorum alıştım)

Bazı telefonlarda oyunları sadece kendi hafızasındayken oynatıyor, o yüzden telefonun hafızasının çok düşük olmamasına dikkat et. Oyun oynamıyorsan hafıza kartını destekleyen telefonlarda işini görebilir.

Telefonun özellikleri iyi değilse, iser 2.3 olsun, isterse custom romlarla 4.3'e çıkarsınlar malesef bir işe yaramıyor, yeni özellikler getirseler de kasmalar, menüler arası geçişlerde lag sorunları oluyor. Huawei ideos x5'imde çok yaşadım.

Çift çekirdek altındaki telefonlarda gördüğüm kasmalar insanı delirtir :)

Bunların yanında android telefonlarda ram miktarınında önemi büyük, 1gb altı almamanız sizin için çok daha iyi olur. Ram yetersizliğinden dolayı, işlemciniz 4 çekirdek olsa bile kasmalar yaşarsınız.

Chriminal

Asistan
Reaksiyon puanı
1
General Mobile Discovery ; Bu fiyat kategorileri için en iyisi .

Alternatif Olarak ; İkinci El Temiz ; Samsung Galaxy S2 , Samsung Galaxy Note , LG Optimus L9 Modellerini Bulabilirsin .

foleyisgod

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1.Sana Rahat 1500 mAh-2000 mAh Batarya Lazım.
2.Çözünürlük Olarak 480x800 Yeter Düşünüyorum.Ve 4' Yeterli Boyut(Malum Galiba Android'e Yeni Başlayacaksınız.)
3.4 Gb Hafıza Aslında Çok Az.Fakat Siz Bunu Micro SD Alarak Yükseltebilirsiniz.
4.Android Sürümü İle İlgili Konuşursak Güncel Telefon Almanızı Tavsiye Ediyorrum.
5.Çift Çekirdek Öneririm Fakat Söylediklerinize Göre Siz Az Oyun Oynuyorsunuz.Yani Tek Çekirdek Yeter.Fakat Seneye Ne Olur Bilemem.

Sonuç Olarak,foleyisgod Size Göre 2 Adet Telefon Buldum.Bunları Öneririm.

http://www.hizlial.com/lg-optimus-l5-ii-e460/02.044.1165.0191
http://www.hizlial.com/sony-xperia-sola/02.044.4140.0007

optimus l5 te tek çekirdek 1Ghz. android 4.1.2 sürüm pil gücü 1700 mAh
xperia sola dual core var ama android 2.3 pil gücü 1320 mAh
ikisinin de rami 512 MB az değil mi sizce?

ikisi arasında seçim yapsam optimus l5 i seçerdim

x10minirom

Doçent
Reaksiyon puanı
0
General Mobile Discovery En İyi Seçim.Fakat İlerde Sorun Çıkar mı Bilemem.

foleyisgod

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2.el düşünmüyorum. gm discovery den vazgeçtim
-çift çekirdek ne kadar önemli bilmiyorum ama değilse 1Ghz
-rami 512 MB az diye düşünüyorum 1Gb bulabilir miyim?
-android sürümüne hala karar veremiyorum gingerbread jellybean ya da ics hangisi?? üst özellikli telefonlarda üst versiyonlar mı olmalı ?
-480*800e karar verdim
- 1500-2000 mAh batarya iyidir diye düşünüyorum.

blackdown

Profesör
Reaksiyon puanı
1
2.el düşünmüyorum. gm discovery den vazgeçtim
-çift çekirdek ne kadar önemli bilmiyorum ama değilse 1Ghz
-rami 512 MB az diye düşünüyorum 1Gb bulabilir miyim?
-android sürümüne hala karar veremiyorum gingerbread jellybean ya da ics hangisi?? üst özellikli telefonlarda üst versiyonlar mı olmalı ?
-480*800e karar verdim
- 1500-2000 mAh batarya iyidir diye düşünüyorum.

General Mobile Discovery al boşver diğerlerini bu fiyata daha iyilerini bulamazsın

foleyisgod

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
General Mobile Discovery al boşver diğerlerini bu fiyata daha iyilerini bulamazsın
anladım ama gm discovery dışında tavsiye istiyorum. o entrydeki özelliklerden hangisi en az önemliyse ondan vazgeçebilirim problem değil ama hangisi önemli deneyimli arkadaşlarımız da yardımcı olursa güzel olur gayet.
oyun çok oynamıyorum dediğim gibi internet ve müzik için kullanacağım. ona göre yardım istiyorum. ramle işlemci hızı arasında seçim yapsam rami seçerdim - tek çekirdek olsun 1GB ram olsun örneğin - sonuçta rami yetmedikten sonra ne kadar hızlı olabilir ki değil mi? siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/LG-Optimus-L7-P705-Siyah-Ak%C4%B1ll%C4%B1-Telefon,103452,465598,910029.html?langId=-14 bu nasıl sizce??

- - - Mesaj Güncellendi - - -

güncel

foleyisgod

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bugün gittim avm ye gözüme çarpan telefonları söylüyorum
http://www.gold.com.tr/lg-optimus-l5-e612-siyah-cep-telefonu_u teknosa'da 500 tl işlemci hızı 800mHz tek çekirdek jelly bean güncellemesi var 0 olarak.
http://www.kliksa.com/urun/sony-xpe...on/900388094?gclid=CNiz0Lfa7rkCFVLJtAodhFgAxQ teknosa'da 550tl android 4.0 tek çekirdek 800mHz 512 MB ram :/
http://www.teknosa.com/urunler/125071062/samsung-galaxy-s7562-duos-white-akilli-telefon?term=galaxy%20s7562 android 4.0 tek çekirdek 1GHz ram 768MB
http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/pr...-Telefon,103452,465597,830539.html?langId=-14
http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/pr...-Telefon,103452,465597,855536.html?langId=-14 android düşünüyorum ama buna da bir bakın derim
http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/pr...-Telefon,103452,465597,890249.html?langId=-14 bu da biraz pahalı gibi ama yazmadan edemedim

fiyatları özellikleri belli kafama samsung ace 2 daha çok yatıyor ama size de bir sorayım hangisi neden?

KaGe LoRd

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Android alacaksan çift çekirdek ve 1GB Ram şart. General Mobile Discovery derim ben ama düşünmüyorum demişsin.

demircan256

Asistan
Reaksiyon puanı
0
650 liraya gmd(bugn yeğenime aldım..bu fiyata alınacak şu anda en iyi tlf lardan biridir.

veya :

600 liraya düşmüş olan eski tlfnumdur..samsung wonder al ...bir incele kararını ver.

foleyisgod

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
o yazdığım telefonları kullanan arkadaşlar memnunlar mı herhangi bir sıkıntıları var mı şu an galaxy ace 2 de kalmış bulunmaktayım :huh: