4 yıllık üniversiteden 2 yıllık üniversiteye geçiş yapmak ?

Bu konuyu okuyanlar

Mdn1453

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese iyi forumlar, Ben 'x' bir üniversitede Yönetim Bilişim Sistemleri (İngilizce) okuyorum,şuanda 1.sınıftayım.
Sıkıntımı doğruca anlatabilmem için kısa bir geçmişimden bahsedeyim
Lisede iken matematik ve sayısal derslerini önemsemiyordum hep yapmak içimden geliyordu fakat benim için arkadaşlarımla dolaşmak çok daha güzeldi ve sayısal temelim oturmadığı için lisede eşit ağırlık bölümünü seçtim.Hata burda başladı benim için...
Lise 3'te okulumu değiştirdim ve yeni bir başlangıç olması için daha farklı baktım matematiğe... ve gördüm ki en iyi dersim matematik, en kötü derslerim ise sözel kısımlar oldu.Derken üniversite sınavına girdim ve bilgisayarlara hep ilgim olduğu için bu bölümü buldum kendime,çünkü içinde yazılım dersleri olduğunu görüyordum ders içeriklerinde...
Hazırlığı atladım ve şuan bölümdeyim fakat yazılım dersleri çok verimsiz geçiyor mühendislikler laboratuvar kullanırken bize bu imkan sağlanmıyor.
Matematik dersleri deseniz 120 kişi ile işleniyor hiçbir şey gözükmüyor.
İşletme ve ekonomi dersleri rayında fakat bende onları baz alarak gelmedim buraya...
Yani işin özü İşletme ve ekonomi ile uğraşmak beni bunaltıyor (anlamıyorumda zaten)
Görmek istediğim dersler ise iyi şartlara sahip değil.
Ben merkezi puan ile 2 yıllık Bilgisayar Programcılığına geçmeyi düşünüyorum Dgs ile de bilgisayar mühendisliğine yükseltme hedefim var,benden daha tecrübeli arkadaşların fikirlerini duymak isterim.Teşekkürler...

Mucahitt

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Sizin fikirleriniz daha önemli.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Hedefiniz burada önemli. 4 yıllık bir üniversitede hem de ülkemizde pek de mezunu olmayan bir bölümdesiniz. Yönetim Bilişim Sistemleri bilgisayar programcılığı değildir. İşin kolay tarafı 2. yıllığa geçmek. Sonrasında DGS ile mühendisliğe geçmek çooook uzun bir yol.

Bölümünüzden memnun değilseniz yeniden sınava girin derim.

Ama ben olsam kalırım bölümde. Yakın gelecekte mainframe'ler gelecek her yere. Bilgisayarlarımız sadece ekran olacak.

Zülfiye

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yok bu yaptığın mantıksız,yorucu ve uzun bir yol olur