4 Yaşındaki kardeşime Tablet

efehakan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Başlık biraz ilginç 4 yaşında ki çocuk tablet kullanır mı diyorsunuzdur heralde :) Benim kardeşim kullanıyor hemde tüm teknolojik aletleri. Bilgisayarı açıyor oyun sitelerine giriyor akşama kadar oyun oynuyor, arabaya binip vitesi boşa alıp arabayı çalıştırıyor ve daha bir çoğu :)
Bir yerden kitap aldığımda tablet vermişlerdi markası neydi hatırlamıyorum ama kalitesiz bir şeydi bende kardeşime verdim onda oyun oynamaya başladı. O tablet kısa sürede bozuldu bizim ufaklıkta oyuna alıştığından bilgisayar başına geçmeye başladı. Şimdi de onu bilgisayar başından kaldıramıyorum, kaldırmak için tablet almam gerekli. Sizin fikirlerinizi almak istedim ama ucuz yollu bir şey olsun kırıldımı bozuldumu içim acımasın istiyorum. Tavsiyelerinizi belirtirseniz sevinirim

angel75

Dekan
Reaksiyon puanı
18
bence biran önce kardeşini bilgisayarlardan uzak tut :)

mchee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[h=1]EXPER TB 7 EASYPAD E7HAN Tablet[/h]bunu alabilirsin:D:D

ÇamurAbi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeşinin iyiliği için, yönetimi eline alma vakti gelmiş.
Teknolojiyle arasının bu denli iyi olması iyi birşeymiş gibi gelebilir, değil.

tablet tavsiyesi için önce bir fiyat ver, kesin yardımcı olanlar çıkacaktır.

angel75

Dekan
Reaksiyon puanı
18
ya aslında yeni nesilin çoğu böyle. anne-babaların elinde gördükçe istiyorlar.

efehakan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Benim tableti almamın en baş sebebi bilgisayar başından kaldırmak. Tabletin ona zararı olmaz hatta aksine faydalı olacağını düşünüyorum bazı çocuk oyunları zeka gelişimi için faydalı onları yükleyeceğim. Düşüncem bu yönde.
Ayrıca yönetimi bir türlü ele alamadık ufak ya kıyamıyoruz :)
Bütçe olarak da pek fiyatlarını bilmiyorum onun için vermedim ama 200 lirayı geçmezse iyi olur

- - - Mesaj Güncellendi - - -

EXPER TB 7 EASYPAD E7HAN Tablet

bunu alabilirsin:D:D

Fiyatı uygun inceliyorum tavsiye için teşekkürler

rozabay

Dekan
Reaksiyon puanı
34
bence biran önce kardeşini bilgisayarlardan uzak tut :)

Yahu canavar gibi gelen teknolojiye müthiş düşkün bir nesil var. Neden bu nesli teknolojiden uzak tutulmaya çalışılıyor anlamıyorum. Cep telefonlarından uzak tutulması taraftarıyım. Ancak özellikle bilgisayarla içli dışlı büyümesinin ne zararı var ki ? Zarar vermediği mühletçe bırakın oyun oynasın. Önemli olan ne oynadığını nasıl kullandığını takip ettiğimiz mühletçe hiç bir sorun olmaz :)

efehakan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Yahu canavar gibi gelen teknolojiye müthiş düşkün bir nesil var. Neden bu nesli teknolojiden uzak tutulmaya çalışılıyor anlamıyorum. Cep telefonlarından uzak tutulması taraftarıyım. Ancak özellikle bilgisayarla içli dışlı büyümesinin ne zararı var ki ? Zarar vermediği mühletçe bırakın oyun oynasın. Önemli olan ne oynadığını nasıl kullandığını takip ettiğimiz mühletçe hiç bir sorun olmaz :)

Birde uzak tutsan ne olacak neye yönlendirecen. Her zaman parka sen çıkartamıyosun onuda tek bırakamıyorsun. İstanbul öyle bir şehir oldu ki artık yetişkinler rahat gezemiyor çocuk nasıl tek gezicek. Allah korusun sokaklar araba dolu biz geçemiyoruz karşıdan karşıya çocuk nasıl gececek. Bu yüzden genelde evde yetiştiriyorsun ama evdede bir uğraş bulmak gerek oda tablet gibi geldi bana

rozabay

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Birde uzak tutsan ne olacak neye yönlendirecen. Her zaman parka sen çıkartamıyosun onuda tek bırakamıyorsun. İstanbul öyle bir şehir oldu ki artık yetişkinler rahat gezemiyor çocuk nasıl tek gezicek. Allah korusun sokaklar araba dolu biz geçemiyoruz karşıdan karşıya çocuk nasıl gececek. Bu yüzden genelde evde yetiştiriyorsun ama evdede bir uğraş bulmak gerek oda tablet gibi geldi bana

Alında şöyle 200-300 liraya satılan ikinci el eskide olabilir, masaüstü bilgisayar bulmaya çalışsan daha iyi olurdu. Tableti kısa sürede bozabilir ama bilgisayar alırsan en fazla arada klavye mouse değiştirirsin :)

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33

Teknoloji genç nesili bile esir etti de bir de çocuklar buna uyduğunda gelecekte nasıl tembel olacaklarıni düşünün.
Ülkede bir halta yaramayan genç nesil olacak?

Çocuğum olduğunda bilgisayarmış telefonmuş hiçbir şekilde yaklaştırmayı düşünmüyorum.

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Senin kardeşine özgü birşey değil. Evinde teknolojik eşya barındıran her ailenin çocuğu 2-3 yaşında böyle şeylerle tanışıyor artık.
Benim yiğenim 3 yaşından beri laptop kullanıyor.
Şimdi 6 yaşında artık açıp, şifresini giriyor, youtube girip video izliyor, online oyun sitelerine giriyor, facebuka girip tarla bahçe biçiyor.

Malesef artık tüm gençler böyle.

Sonuç olarak hangi tablet sorusuna gelecek olursak, en ucuzu ne ise onu alın.
Zaten 1 seneyi geçmeden başına bişey gelecektir.
1000TL lik Apple da alsan, kardeşim elinden düşürdü dediğinde garanti dışı kalacak merak etme.
200-300TL lik gözüne kestirdiğin bir modeli al.

rozabay

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Teknoloji genç nesili bile esir etti de bir de çocuklar buna uyduğunda gelecekte nasıl tembel olacaklarıni düşünün.
Ülkede bir halta yaramayan genç nesil olacak?

Çocuğum olduğunda bilgisayarmış telefonmuş hiçbir şekilde yaklaştırmayı düşünmüyorum.

Düşüncene saygı duyuyorum. Ancak senin düşüncenin tam tersini düşündüğüm ve tartışmanın sonucunda ikimizde düşüncemizde direteceğimiz için ikna tartışmasına girmeyeceğim. Eğer ilerde çocuğum olduğunda ve kendiside ilgili olursa bilgisayar ve teknoloji ile içli dışlı yetiştireceğim. Kontrol ettiğim sürece benim açımdan bir sakıncası yok.

angel75

Dekan
Reaksiyon puanı
18
[MENTION=335161]efehakan[/MENTION] bunlara bir bak bakalım beğenecek misin?
http://www.akakce.com/bilgisayar-tablet-pc/en-ucuz-piranha-business-tab-7.0-fiyati,824673.html

http://www.mcj.com.tr/mall/disp/itemInfo.htm?wlgroup=40&itemCode=103397

http://www.webdenal.com/dark-evo-a7002_521085.html

sadece oyun oynayacaklar ise eyvallah ama bu mümkün değil.. sürekli takipte edemezsin..
ondan sonrada tamamen bilgisayar bağımlısı olsunlar, facebook' tan yazışsınlar vs vs.. yüz yüze konuşmayı unutsunlar. gözleri bozulsun.

efehakan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Valla arkadaşlar ben de teknoloji kullanımı konusunda pek sakınca görmüyorum ama yeterli kadarında. Şimdiki nesil herşeyi biliyor eğer biz çocuğumuzu bundan uzak tutarsak bu konuda yaşıtlarından uzak kalır bence ayak uydurması gerek. Hem ilkokul öğrencilerine tablet verileceğine dair söylentiler var bi onu aldığında kullanabilmek var birde aval aval bakmak var. Bilmiyorum ne kadar doğru düşünüyorumdur ama haddinden fazla olmadıkça teknoloji ile iç içe olmasında fayda var

@efehakan bunlara bir bak bakalım beğenecek misin?
http://www.akakce.com/bilgisayar-tablet-pc/en-ucuz-piranha-business-tab-7.0-fiyati,824673.html

http://www.mcj.com.tr/mall/disp/itemInfo.htm?wlgroup=40&itemCode=103397

http://www.webdenal.com/dark-evo-a7002_521085.html

sadece oyun oynayacaklar ise eyvallah ama bu mümkün değil.. sürekli takipte edemezsin..
ondan sonrada tamamen bilgisayar bağımlısı olsunlar, facebook' tan yazışsınlar vs vs.. yüz yüze konuşmayı unutsunlar. gözleri bozulsun.

mcj deki piranha nın fiyatı diğer sitelere göre uygunmuş. peki alınası bir ürünmüdür hani düşünce hemen kırılacak veya çok kolay bozulacak bir şeymidir. Bu fiyatta göre her anlamda kalite beklemiyorum tabi ama az da olsa sağlam olsa iyi olur sonuçta çocuk kullanacak bunu

rozabay

Dekan
Reaksiyon puanı
34

Filitreleme ve çocuk koruması diye yazılımlar var. Bu yazılımlar takip eder bizde raporları okur kontrol ederiz. İstemediğimiz uygulamaları, yaşını geçen oyunları, ona uygun olmayan internet sitelerine erişimini engelleyebiliriz. Ayrıca bilgisayar olsa da olmasa da yüz yüze konuşmayı zaten yasaklıyoruz çocuklara. Ona bakma bununla konuşma vs.

efehakan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Senin kardeşine özgü birşey değil. Evinde teknolojik eşya barındıran her ailenin çocuğu 2-3 yaşında böyle şeylerle tanışıyor artık.
Benim yiğenim 3 yaşından beri laptop kullanıyor.
Şimdi 6 yaşında artık açıp, şifresini giriyor, youtube girip video izliyor, online oyun sitelerine giriyor, facebuka girip tarla bahçe biçiyor.

Malesef artık tüm gençler böyle.

Sonuç olarak hangi tablet sorusuna gelecek olursak, en ucuzu ne ise onu alın.
Zaten 1 seneyi geçmeden başına bişey gelecektir.
1000TL lik Apple da alsan, kardeşim elinden düşürdü dediğinde garanti dışı kalacak merak etme.
200-300TL lik gözüne kestirdiğin bir modeli al.

Yok zaten apple felan düşünmüyorum o kadarına gerek yok hemde o kadar bütçe yok eve daha yeni geniş ekranlı monitör aldım üzerine birde öyle bir tablet masrafına giremem ayrıca tamda dediğin gibi düşecek kırılacak en fazla bir yıl kullanacak onun için pahalı bir şeye hiç gerek yok

promidal

Profesör
Reaksiyon puanı
11
benim oğlum 2 yaşında ve ilk tabletini 1.5 yaşında aldım. şuan tablette çocuklar için olan puzzle oyunları sayısayma oyunları gibi oyunları var ve tıkır tıkır oynayıp bölüm atlıyor, canı sıkıldımı youtube açıyor. onun sevdiği şarkıları favorilere kaydetmiştik, youtube a girip favoriler sekmesini açıyor ve sevdiği şarkılardan yada çizgi filmlerden birini izliyor. son zamanlarda angry birds ve candy crush saga oynamaya da başladı. küçücük bebeği elinde tabletle teknoloji kurdu şeklinde görmek inanın hala bana bile garip geliyor

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Diyecek çok lafım vardı ama sustum...

Bu arada pirhana tablet alabilirsin bir önceki tabletiniz neydi sizde hatırlamıyorsunuz ama bu 7.0 lık tablet kardeşinizin işini görebilir.

efehakan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Filitreleme ve çocuk koruması diye yazılımlar var. Bu yazılımlar takip eder bizde raporları okur kontrol ederiz. İstemediğimiz uygulamaları, yaşını geçen oyunları, ona uygun olmayan internet sitelerine erişimini engelleyebiliriz. Ayrıca bilgisayar olsa da olmasa da yüz yüze konuşmayı zaten yasaklıyoruz çocuklara. Ona bakma bununla konuşma vs.

Ben aslında tableti wifi ye bağlamayı dahi düşünmüyorum ben gerekli oyunları yüklerim sadece o oyunları oynar sıkılınca tekrar yüklerim wifisi açık olursa iş çığrından çıkar diye düşünüyorum

ismailwsx

Asistan
Reaksiyon puanı
1
xperia z tablet almanı tavsıye ederim 4 yaşındakı bir çocuk o tablete illa su teması yapar oda demmek oluyor xperia z tablet

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
xperia z tablet almanı tavsıye ederim 4 yaşındakı bir çocuk o tablete illa su teması yapar oda demmek oluyor xperia z tablet

Pardonda bunun fiyatı ne kadar? su geçirmiyor falan iyi güzelde?

Arkadaş senin limitin nedir ? 1500 TL verebilcekmisin :)

efehakan

Doçent
Reaksiyon puanı
0

Kardeşim ne yaptın sen :) Ben onu kendime alamam alsamda kardeşimin eline vermem ben kullanırım :) Çok para o ben ucuz yollu bir şeyler arıyorum yinede sağolasın

Pardonda bunun fiyatı ne kadar? su geçirmiyor falan iyi güzelde?

Arkadaş senin limitin nedir ? 1500 TL verebilcekmisin :)

Ben 150 ile olayı kapatmaya çalışıyorum ne 1500ü :) piranha güzel 159 lira hemde bugünlük kampanyadaymış heralde onu alıcam

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Doğru söylüyor. Bende 5 yaşında başladım.Engellemediler pc yle oynamamı. Şimdi günde 15-16 saat pc başındayım :)

15 - 16 Aşırı işte, yarın öbürgün kardeşide aynısı olabilir.. zaman sınırlaması olur ise sorun olmaz belkide. yani o kadarda kısıtlama değilde.. saat olması en mantıklısı olur gibi geldi bana.. Neyse Hakkında hayırlısı herkesin..

Pirhana gayet uygun fiyatı evet bugün içinmiş bende kontrol ettim, bende alacak olsam onu alırdım. kardeşiniz için yeter gerçi kendime alacak olsam 10 inç bakarım :D

pilger

Doçent
Reaksiyon puanı
11
Küçük çocukların teknoloji ile uğraşması sakıncalı birşey değil tabi ama şöyle düşünün daha yaşı 4 diyorsun ve tablet aldığında sürekli onunla uğraşacak ve tableti elinde tuttuğu mesafeyide katarsak [MENTION=158637]angel75[/MENTION] in dediği gibi ileride gözlerinde problem oluşabilir .Ayriyetten çok bilgisayarla oynamak ileride saçlarını dökebilir bu sadece kardeşin için değil hepimiz için geçerli. İleride arkadaşları olunca tek muhabbeti bilgisayarda/tablette yaptığı işler olabilir ve karşısındakiler eğer bunlar ile ilgilenmiyorsa iletişim kurması zor olabilir , bu yaşlarda teknolojik aletlerle fazla uğraşılmasından dolayı kendini bilgisayarda/tablette ifade ettiği gibi gerçek hayatta ifade edememesine yol açabilir. Bunlar illa ki olacak diye birşey yok fakat küçük yaşta aşırı bir şekilde bu aletlere düşkün olan çocukların çoğu bu sorunları yaşayabilir.

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
rowell al etrafımdaki insanlar cocuklarına almak icin yardım istediler bende yardımcı olmaya calıştım rowell aldım şimdiye tek 12 adet hepside memnun hoşumada gitti tablet baya hızlı özelikleride iyi

Fiyatı 139 tl cocuk icin alcaksan bunu al bence şu numaradan ara adress bilgilerini ver kapıda ödemesi var 1 günde geliyor

tel:4381888

efehakan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
benim oğlum 2 yaşında ve ilk tabletini 1.5 yaşında aldım. şuan tablette çocuklar için olan puzzle oyunları sayısayma oyunları gibi oyunları var ve tıkır tıkır oynayıp bölüm atlıyor, canı sıkıldımı youtube açıyor. onun sevdiği şarkıları favorilere kaydetmiştik, youtube a girip favoriler sekmesini açıyor ve sevdiği şarkılardan yada çizgi filmlerden birini izliyor. son zamanlarda angry birds ve candy crush saga oynamaya da başladı. küçücük bebeği elinde tabletle teknoloji kurdu şeklinde görmek inanın hala bana bile garip geliyor

Öncelikle Allah bağışlasın. Ben kardeşime şaşırırken sizinki daha fazla şaşırılacak bir şey bence :)

15 - 16 Aşırı işte, yarın öbürgün kardeşide aynısı olabilir.. zaman sınırlaması olur ise sorun olmaz belkide. yani o kadarda kısıtlama değilde.. saat olması en mantıklısı olur gibi geldi bana.. Neyse Hakkında hayırlısı herkesin..

Pirhana gayet uygun fiyatı evet bugün içinmiş bende kontrol ettim, bende alacak olsam onu alırdım. kardeşiniz için yeter gerçi kendime alacak olsam 10 inç bakarım :D

Şuanlık görünen bende onu alıcam fiyatı ideal

Küçük çocukların teknoloji ile uğraşması sakıncalı birşey değil tabi ama şöyle düşünün daha yaşı 4 diyorsun ve tablet aldığında sürekli onunla uğraşacak ve tableti elinde tuttuğu mesafeyide katarsak @angel75 in dediği gibi ileride gözlerinde problem oluşabilir .Ayriyetten çok bilgisayarla oynamak ileride saçlarını dökebilir bu sadece kardeşin için değil hepimiz için geçerli. İleride arkadaşları olunca tek muhabbeti bilgisayarda/tablette yaptığı işler olabilir ve karşısındakiler eğer bunlar ile ilgilenmiyorsa iletişim kurması zor olabilir , bu yaşlarda teknolojik aletlerle fazla uğraşılmasından dolayı kendini bilgisayarda/tablette ifade ettiği gibi gerçek hayatta ifade edememesine yol açabilir. Bunlar illa ki olacak diye birşey yok fakat küçük yaşta aşırı bir şekilde bu aletlere düşkün olan çocukların çoğu bu sorunları yaşayabilir.

Bunada kesinlikle katılıyorum onun için zaman kısıtlaması koymak gerek tableti alıp eline vermeyle iş bitmiyor devamlı takip etmek gerek hem sağlığı açısından hemde ileride asosyal olmaması açısından

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Küçük çocukların teknoloji ile uğraşması sakıncalı birşey değil tabi ama şöyle düşünün daha yaşı 4 diyorsun ve tablet aldığında sürekli onunla uğraşacak ve tableti elinde tuttuğu mesafeyide katarsak @angel75 in dediği gibi ileride gözlerinde problem oluşabilir .Ayriyetten çok bilgisayarla oynamak ileride saçlarını dökebilir bu sadece kardeşin için değil hepimiz için geçerli. İleride arkadaşları olunca tek muhabbeti bilgisayarda/tablette yaptığı işler olabilir ve karşısındakiler eğer bunlar ile ilgilenmiyorsa iletişim kurması zor olabilir , bu yaşlarda teknolojik aletlerle fazla uğraşılmasından dolayı kendini bilgisayarda/tablette ifade ettiği gibi gerçek hayatta ifade edememesine yol açabilir. Bunlar illa ki olacak diye birşey yok fakat küçük yaşta aşırı bir şekilde bu aletlere düşkün olan çocukların çoğu bu sorunları yaşayabilir.

Ben Hayatım bilgisayarla gecti. ilk bilgisayarda 1990 da tanıştım. hayatımdaydı bilgisayar ve şimdi onun sayesinde ekmek yiyorum. sizin anlatıklarınız hiç biri bende olmadı. o insandan insana değişir bazı insanlar teknolojiyi eğlence olarak görür bazı insanlar bilgi ve iş hayatı olarak görür ekmek kapısı olarak görür, bu senin nasıl kulandığına bağlı gününmüzün koşuları bilgisayar ve teknoloji olmazsa olmazlardan bir cocuğun bunu öğrenmesi icin kendini geliştirmesi icin niye zararlı. öğrenmemesi daha zararlı onun icin insansın gelişme acısında yaşı ufak olabilir buna günlük kulanım sınırı koyulabilir ama şu düşünce 4 yaşındaki bir cocuk bu yaşda tablet ve bilgisayar kulanması sacma diyenler acaba ne kadar bilgiye sahipler.
eğer bir öğrenme azmi olan ufacık bir cocuk'a yasaklanacaksa en baştan bunu yasaklayan kişiler o cocuğa zarar vermiş olur. bilgi edinmenin önüne gecirilir.