4 Bin TL Telefon önerisi

IDAHO

Doçent
Reaksiyon puanı
192
Merhabalar ;

Arkadaşımla telefon bakıyoruz 4,4500 bütçeye ne alınabilir sizlere sormak istedik. Piyasayı uzun süredir araştırmıyoruz ve çokta zaman ayıramıyoruz.

Mi9t pro düşünüyorduk fakat sonra 2. el İPhone X 64gb benzer fiyata bulduk. İki seçenek arasından hangisi tercih edilebilir? Farklı model tercih edilebilir mi? Mi9tPro'daki donanım X'e göre (özellikle kamera ve uygulama stabilizasyonu,uzun ömürlülük) çok mu önde?

Ardığımız kriterler önem sırasıyla : Stabilite,Kamera,Performans,Pil,Garanti Durumu

Tavsiye ettiğiniz cihazı neden diğerlerine göre tercih ettiğinizi yazarsanız çok daha açıklayıcı olur, şimdiden teşekkürler.

NOT: Lütfen önerilerinizde ios'a o kadar para verilmez, ios çöptür, android pişmanlıktır gibi genel ifadeler veya herhangi bir markayı kullanmadan fanatikliğini yapacaksanız yazma zahmetine girmemenizi tavsiye ederim.

Son düzenleme:

~ KaanCK ~

Profesör
Reaksiyon puanı
1,591
İOS işletim sisteminde bazı ayar vs. seçenekler
Hangi kriterlere göre daha iyi bir seçenek? İki telefon arasında Mi9t Pro seçicekseniz İphone X'i seçmemenizin nedeni nedir?

yok ama androidde herşey açık şekilde + geliştirici ayarı var. Bide iphonların batarya sorunu var

BHA

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
iPhone X Öneririm ve bende onu kullanıyorum. Gayet başarılı ve 3 sene oldu sanırım ben alalı hiç bir sorunu yok. Gerçi bu olay kullanmaya göre de tabi değişir ama genel anlamda önereceğim bir telefon.

IDAHO

Doçent
Reaksiyon puanı
192
iPhone X Öneririm ve bende onu kullanıyorum. Gayet başarılı ve 3 sene oldu sanırım ben alalı hiç bir sorunu yok. Gerçi bu olay kullanmaya göre de tabi değişir ama genel anlamda önereceğim bir telefon.

Öncelikle teşekkürler.

Isınma durumu ve batarya hakkında bilgi verebilir misiniz? Batarya normal kullanımda(instagram WhatsApp vs) ne kadar dayanıyor?

Ayriyeten servis tecrübeniz oldu mu?

Ayponeci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
32
Öncelikle teşekkürler.

Isınma durumu ve batarya hakkında bilgi verebilir misiniz? Batarya normal kullanımda(instagram WhatsApp vs) ne kadar dayanıyor?

İphone X Batarya günü çıkarır ekran süresi olarak 5.5 6 saat alırsın ikiside çok ayrı telefonlar android ve ios bir birinden farklı ios stabil amacına hangisi hizmet ediyosa onu al ben android kullanamıyorum mesela akıcılık yok karışık geliyo bana

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
İphone x’teki işlemci her ne kadar 2017-2018’in canavarı olsa da mi9t pro’daki 855 daha iyi sonuçlar verecektir.

Bataryada ise iphone x’in diğer android alternatiflerine göre çok iyi olduğunu söyleyemem. Burada mi9t daha iyi bir seçenek olur.

Fotoğraf performansı benzer gibi görünüyor. Bazen iphone x daha iyi,bazen de mi9t pro daha iyi sonuçlar veriyor. Videoda ise iphone x daha iyi. Mi9t proyu alırsan sana önerim çoğu zaman 12mp modunu kullanman ama eğer ışık seviyesi çok iyi ise o zaman 48mp modu iyi bir seçim olur.

Garanti durumunda çok bilgim olmadığı için bir şey diyemeyeceğim.

Bundan dolayı ben mi9t proyu alırdım.

BHA

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Öncelikle teşekkürler.

Merhaba, ürün söylediğim gibi 3 senedir bende ve daha hiç servise gitme gereği duymadım (Şükürler olsun). Bir önce ki 6s için bir kere servise gitmiştim sorunum çok hızlı şekilde halledilmiş olup verilen süreden 1 hafta önce teslim aldım. Batarya durumum suanda gayet başarılı ve batarya sağlık derecem %93 durumda ki bu rakam bana çok başarılı geldi. Ürünü yeri geliyor şarjını fullemeden çekmek zorunda kalıyorum (iş gereği). Oyunda oynuyorum ve yüksek çözünürlükte oynamama rağmen donma, kasma ve o kadar etkileyecek ısınma hissetmediğimi söyleyebilirim.

Constantin87

Profesör
Reaksiyon puanı
1,934
Bu yüksek bütçeye Iphone al bence uğraşma Android ile Apple desteği tek başına yeter.

emrejan6363

Asistan
Reaksiyon puanı
105
2 si arasından iphone x.ama bulabiliyosan 2.el xr da bakabilirsin

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
İphone x’teki işlemci her ne kadar 2017-2018’in canavarı olsa da mi9t pro’daki 855 daha iyi sonuçlar verecektir.

Bataryada ise iphone x’in diğer android alternatiflerine göre çok iyi olduğunu söyleyemem. Burada mi9t daha iyi bir seçenek olur.

Fotoğraf performansı benzer gibi görünüyor. Bazen iphone x daha iyi,bazen de mi9t pro daha iyi sonuçlar veriyor. Videoda ise iphone x daha iyi. Mi9t proyu alırsan sana önerim çoğu zaman 12mp modunu kullanman ama eğer ışık seviyesi çok iyi ise o zaman 48mp modu iyi bir seçim olur.

Garanti durumunda çok bilgim olmadığı için bir şey diyemeyeceğim.

Bundan dolayı ben mi9t proyu alırdım.
Aynen

Ayponeci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
32
Bundan 1 sene sonra satmaya kalksan mi 9 yarı parasını etmez iphone düşmez gene aynı neredeyse aynı paralara satarsın

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
8000-7500'den bu kadar sürede düşmüş olması "iphone ilerde değer kaybetmiyor" diye alanlar için kötü oldu.
Orası beni ilgilendirmiyor çünku artık IPhone kullanmıyorum Android'den gayet memnunum şuanda benim aklımı kurcalayan şey Google ile rekabet kurumu uzlaşmaya varacak mı varmayacak mı eğer varmayacaksa Android kullanamayacaz silah zoru ile IPhone kullandırtacaklar