3G Beklentileriniz nelerdir

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
şahsen ben 30 temmuzu iple çekiyorum ve bu 3G teknolojisinden çok şey bekliyorum ve fiyatlarda uygun olursa hemen alacagım sizlerin bu teknolojiden beklentileriniz nelerdir ey saygıdeğer SDN ahalisi...!

ReasTa

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Bnim beklentilerim çok int hızı bakımından olsun görüntülü konuşma bakımından olsun çok idahel ama biz 3G ye geçerken dünya 4G ye hazırlanıo :yes: o da ayrı bi konu...

mr.meseli

Doçent
Reaksiyon puanı
1
kota olmazsa şaşarım, o yüzden hiç hevesli değilim.

Burgazko

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Faydalı bir servis olsa bile ilk aşamada fiyatı ve daha yeni olmasından kaynaklanan aksaklıklar nedeniyle fazla talep görceğini zannetmiyorum... Ayrıca telefonda 3G kullanarak o telefona ne kadar şarj yettirebiliriz bilmiyorum. Artık her akşam yatmadan telefonu şarja bağlar oluruz heralde. daha sonrada prize bağımlı yaşamaya başlarız...

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Laptopumla heryerde dağda dahi internete bağlanabilme gibi bir umudum var ama bakalım bakalım fiyatlar ne olacak hız ne olacak... eğer bir baz istasyonundan kullananlar hızı paylaşacaksa pek verimli bir şey olacağını sanmıyorum...

ulash

Doçent
Reaksiyon puanı
10
Kabul edin artık. Türkiye'de internet = Rezalet. Dolayısıyla kepazelikten öte geçebileceğine inanmıyorum. Kullanıcılar koyun ya; yüksek fiyat, kota, servis kesintileri hepsini tecrübe edeceğiz. Ne zaman dünyada türklerden başka yaşayan canlı kalmıcak o zaman bizim de internetimiz çok hızlı olacak. Hep beraber mynette tavla oynarız artık :)

HapS

Profesör
Reaksiyon puanı
63
3G den tüketicinin bir beklenti beklemesi bile büyük hata beklentiler sadece servis sağlayıcılarınındır onlar beklerler onlar kazanırlar onlar ne isterse o olur yani kimse ucuz internet felan beklemesin bu ülkede hiçbirşey ucuz değil olmayacakda kaldıki birkaç büyük sermayenin elinde olan teknoloji internet gibi şeyler ucuz olsun

sahan2106

Asistan
Reaksiyon puanı
5
İlk GSM operatörlerinin faaliyete geçtiği dönemleri düşünün, Avrupada faturalı hat alanlara telefon vs.vs. verirken, Bizim uyanık Operatörler Faturalı hatları bile parayla satıyorlardı. Gerisini varın siz düşünün.

cesurtarih

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bir uzaylı gelip bize yardım etmedikten sonra internet sorununu halletmemiz zor

platonik

Profesör
Reaksiyon puanı
3
inş. biraz ucuz olur da biz de ucundan bir yerinden kullanabiliriz :p

Burak_58

Asistan
Reaksiyon puanı
0
gümdemi büyük farkla yıllarca geriden ilerlememesi millet 4g ye geçti nalet gitsin:) sınırsız internet olsun evdeki sabitleri kaldıralım atıyorum 50 lira olsun türkiyenin her yerinde kullan (torunumun torununun kaçıncısı na gelirse artık bu) :D

b____t

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İlk GSM operatörlerinin faaliyete geçtiği dönemleri düşünün, Avrupada faturalı hat alanlara telefon vs.vs. verirken, Bizim uyanık Operatörler Faturalı hatları bile parayla satıyorlardı. Gerisini varın siz düşünün.

arkadaşım haklısın ama bunu uyanıklıkla alakası yok. onlarda ilk zamanlar hatları sattılar. avrupa 6600leri kullanırken bizler 5110 kullanıyoduk. ticaret budur. 6600ü piyasaya 5110dan önce sürersen kimse 5110u almaz.

3G ye gelince. yakında sim kart girişli usbler çıkar bence. onlarla isteniler yerden laptoplarla nete bağlanılabilir. fiyat dışında çok beklentilerim var.

İLHAN-1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
:laugh:
Bnim beklentilerim çok int hızı bakımından olsun görüntülü konuşma bakımından olsun çok idahel ama biz 3G ye geçerken dünya 4G ye hazırlanıo :yes: o da ayrı bi konu...

aynen cok dogru soyluyorsun bız turkıye olark ne yazık kı herseyı gerıden takıp edıyoruz

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Hem kotalı olur hemde ucuz olmaz. Türkiyede ne ucuz olmuş dışarıya göre internet ucuz olsun. Tek beklentim ttnet le biraz rekabete girip adsl nin fiyat-performans oranının yükselmesi.

denizcimavisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben Turkcell' in Data hatlı Compaq netbook 10'' kampanyasından 3G yani Data hatlı bir biligisayar aldım ayda bilgisayarda dahil 69tl ve 1 GB kota var.Ama bu 1GB EDGE için malüm şuan EDGE teknıolojisi kullanılıyor ama 30 temmuzdan sonra 3G'li olucam ve bu 1GB otomatikman 3GB olacak.Ve fiyat gene aynı herşey dahil 69.
İsteyen ise ayda 39 tl'ye gene Turkcell'in sim kartlı USB girilerini(flash bellek gibi bişey) alabilir onunda kotası 1GB EDGE şuan bu ürünleri 12 18 ve 24 ay sözleşmeli ve sabit fiyat garantili alabiliyorsunuz.
He söylemeden geçmim kota aşımı bedeli 0,13tl 1MB.
3G süper bir olay şu an Kıbrıs'ta var ve bir filmi İstabul'da 2-3 saate İNDİRİRKEN ORDA SADECE 30-35dk.3G özellikle mobil olan Netbook ve notebook kulanıcıları için bir nimet.

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Laptobumdan En az 2 Mb/Sn Hızla Hız kaybı olmadan Sınırsız Ayda 29 ytl ye Bağlanabilirsem

Ekmekli Kadayıf olur Benim için .!

serhan.gers

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
kim ne derse desin, türk telekom tekeline son verecek güçlü bir adım. senelerce lisans ihalesi engellendi hatırlayalım.

denizcimavisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
:dirol:3G şu an bilgisayara USB'den takılan, içinde data hatlı bir sim kart olan ,''connect cart''larla Turkcell'de 1GB/39TL VE 18 ay sözleşmeli.
Ve bu teknoloji kesinlikle Turktelekom tekelinin tek çözümüdür.
Düşünsenize şehirhatları vapurunda netbookunuzla gazete okuyabileceksiniz.700mb'lık DivX filmi 1 saate indirebileceğiz.
Ben fiyatıda daha çok yeni bir teknoloji olmasına rahmen bence hesaplı.

PlainLogic

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Laptobumdan En az 2 Mb/Sn Hızla Hız kaybı olmadan Sınırsız Ayda 29 ytl ye Bağlanabilirsem

Ekmekli Kadayıf olur Benim için .!

Hiçbir ülkede böyle bir uygulama yok henüz ( ne yazıkkı) ttnet rakibi yok.

(tellcom her yere hizmet veremiyor
uydunet her yere hizmet veremiyor
uydu internet gene karasal yola ihtiyaç duyuyor ayrıca pahalı, çift yönlüsü için özel izin gerekiyor
)

maske500

Doçent
Reaksiyon puanı
0
valla ne zaman benim şu anda verdiğim internetin parasına eşit olur(1mb sınırsız) yada çok az bi miktar geçer uçuk rakamlar olmaz o zaman bende 3g ye geçerim.işallah bu kısa zamanda olur. :)

denizcimavisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Daha bu teknolojinin ülkemiz için çok yeni olduğunu unutmayalım ve hepimizde biliyoruz ki yeni teknolojiler biraz daha pahalı olur
Ama ilerde rekabetinde artmasıyla daha cazip paketler muhakkak gelecektir.O zaman bakarız 29' a sınırsız olacak mı?:) Bide bişeyi gözden kaçırmayalım 3G, DSL'den daha kaliteli ve tabiki hızlı.

Ugur.pc

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Benim beklentim süper hızlı ve bedava internet :)