32 bit'te video izleyemiyorum

Bu konuyu okuyanlar

canpolatm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar merhaba. bilgisayarımda 128 mb'lık onboard bir ekran kartı vardı. geçenlerde arkadaşım daha iyisini aldığı için kullanmadığı ekran kartını bana verdi. o da 256 mb geforce 6200 LE. birlikte bu kartı bilgisayarıma taktık, driver'ını yükledik vs. buraya kadar bir sorun yok. gerçi harici donanım olarak görüyor ekran kartını ama ondan bir şey çıkar mı bilmiyorum tabi. onun dışında onboard olan ekran kartına dair herhangi bir iz yok aygıt yöneticisinde falan. sorunum şu; ekran çözünürlüğüm 1024 e 768 32 bit. 32 bit'teyken video izleyemiyorum. ses var görüntü yok. 16 bit'e geçince düzeliyor sorun. internette dolanan her şeyi denedim. codec yükledim, ekran kartı driver'ını silip baştan yükledim vs. ama ne yaparsam yapiyim olmadı. bir ara çıkarayım dedim. bilgisayarı kapatıp ekran kartını çıkardım. tekrar açtığımda işletim sistemi hatası verdi. sonra yeniden takıp format attım. windows 7 yükledim. yine olmadı yine olmadı. çıldırmak üzereyim. şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Sürücü problemi olmadığından emin olduktan sonra iki tavsiyemiz olabilir.
Bu iki seçeneği beraber deneyin, o anda başka hiçbir kodek ve player olmasın

Codec olarak sadece FFDShow yükleyin:
ffdshow_rev3611_20101006_clsid.exe - 5.2 MB - 2010-10-07

Ses / Video dosyalarını oynatmak için KMPlayer yükleyin:
KMPlayer 3.0.0.1439 Final (14.40 MB)

canpolatm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sistemdeki tüm codecleri ve playerları tamamen kaldırdım ve söylediklerinizi aynen yaptım. ama sonuç hala aynı. ses var görüntü yok...