300 bin TL'lik Ferrari'ye 62 TL muayene cezası

llavinya

Dekan
Reaksiyon puanı
92
300 bin TL'lik Ferrari'ye 62 TL muayene cezası
ferrari.jpg

Sakaryalı işadamı Serhat Serbes'e, 300 bin TL değerindeki Ferrari'sinin muayenesini zamanında yaptırmadığı gerekçesiyle 62 lira trafik cezası kesildi.

Sakarya'da trafik polisleri lüks araca ceza yazmazlar görüşünü çürüttü. Edinilen bilgiye göre, müzik şirketi sahibi olan ve kuyumculuk yapan Serhat Serbes, kendisine ait 34 SS 407 plakalı Ferrari marka aracıyla Adapazarı ilçesi 32 Evler Mahallesi'nde asayiş ve trafik uygulaması yapan polis tarafından durduruldu. 300 bin TL değerindeki Ferrari'nin evraklarını inceleyen trafik polisleri, aracın muayene süresinin geçtiğini tespit etti.
Serbes'e aracın muayenesinin bulunmamasından dolayı 62 TL trafik cezası kesildi. Muayenesi bulunmayan Ferrari'ye ise geçici izin belgesiyle birlikte muayeneyi yaptırması için 7 gün süre verildi.
Altı yıl önce aldığı 2000 model Ferrari'sinin muayenesini muhasebecisinin iş yoğunluğundan yaptırmayı unuttuğunu söyleyen Serhat Serbes, "Genel bir uygulamada polis bizi durdurdu. Aracın muayene süresini geçirmişiz. İş yoğunluğundan sanıyorum muhasebedeki arkadaşlar takibini yapmayı unutmuşlar. Muayeneyi yaptıracağız. Bununla ilgili bir sıkıntımız yok." dedi.
Serbes, aracın ikinci el piyasa fiyatının 150 bin Euro, sıfır fiyatının da 310 bin Euro civarında olduğunu kaydetti.

(CİHAN)

Kaynak

GKHNCKR

Profesör
Reaksiyon puanı
47
Bu kadar da züğürt bir toplum değiliz.
Ferrari'ye ceza kesilmesinde bir haber değeri görmüyorum. Onlarda sıradan insanlar. Sadece daha varlıklılar hepsi bu.

qKTe

Profesör
Reaksiyon puanı
32
Herkese eşit muamele. Ne güzel haber.

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
Adam bu kadar parayla araba alacağına bir kısmını ..................................

diye bir yorum bekliyordum henüz yapılmamış. İlginç :)

EzberimSin

Profesör
Reaksiyon puanı
11
haber güzelde bunun haber değeri taşıdığını düşünmüyorum...

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Ferrasi Var diye Cezada Katlanmıyor ya :)

Ana Bu Ferrari Buna Yanlış Park Cezasını 1 Milyar Giydirelim Diye Bir Ceza Şekli Olabilirmi

Yada Bu Fiat Bis Aman Adam Gariban Cezasını Düşürelim Diye :)

uygar2580

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bu kadar parayla ferrari alacağına şunu bunu yapsa olayı zaten kedi-ciğer muhabbeti oluyor. Ferrari alacak para da gökten kimseye düşmez. Adam biniyorsa ferrariye parasını da kazanmıştır, adamın emeğidir, hak etmiştir. Zenginlere yan gözle bakılmasını bir türlü çözemiyorum. Kısmet te var tabi. En önemlisi Allah helal kazanç versin o kadar.

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Kaç para keseceklerdi ki..?:)

Seng

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ülkeyi tam olarak hatırlamıyorum ama geçen hafta bir avrupa ülkesinde (Belçika olabilir) bir arap şeyhinin oğluna 100 bin euro trafik cezası kesilmişti ve cezanın katlanma gerekçesi olarakta şahsın milyon dolarlarca olan serveti gösterilmişti. Bizim ülkemizde böyle bir sistem yok tabi ama demekki Avrupa'da cezaların caydırıcılığı servetine göre değişebiliyor.

mcaner23

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bu kadar da züğürt bir toplum değiliz.
Ferrari'ye ceza kesilmesinde bir haber değeri görmüyorum. Onlarda sıradan insanlar. Sadece daha varlıklılar hepsi bu.
Katılıyorum kardeşim çok doğru söylüyorsun :thumbup:

new_order

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Ülkeyi tam olarak hatırlamıyorum ama geçen hafta bir avrupa ülkesinde (Belçika olabilir) bir arap şeyhinin oğluna 100 bin euro trafik cezası kesilmişti ve cezanın katlanma gerekçesi olarakta şahsın milyon dolarlarca olan serveti gösterilmişti. Bizim ülkemizde böyle bir sistem yok tabi ama demekki Avrupa'da cezaların caydırıcılığı servetine göre değişebiliyor.

Ben hiçbir cezanın kişinin servetine göre değiştini görmedim:glare: tabi nafaka dışında, işin içine kadınlar girince herşey değişio:p
Dediğin haberde başka bir detay vardır, bizim habercilik anlayışımızla servetinden dolayı ceza arttı olmuştur. Bir gün ayrı görüşlerde yazılan 10gazeteyi alıp ayrı ayrı gazetelerden hep aynı haberi okursanız 10gazete sonunda haberle ilgili neye inancağınıza karar veremiyorsunuz 10'nundan 5i için olayın sebebi farklı oluyor:hammer::hammer: