22 yaşında üniversiteye gidilir mi?

Darxenos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar üniversiteye gitmek ve gitmemek arasında gidip geliyorum sürekli. İçimden üniversiteye gitmek gelmiyor. Sonuçta arkadaş edinemiyorum ve öğreneceğim bölümü evden de öğrenirim. Bir yandan da gitmek de istiyor canım. Sonuçta yaşıtlarımın çoğu üniversite bitirmiş ve gitsem bile 22 yaşında gideceğim ve bu da benim motivemi çok düşürecektir eminim ki. Çoğu 21-22 yaşında mezun oluyor ve ben üniversite 1. sınıfım. Bi de ülkenin ilerde halini de ele alırsak üniversiteye gitmek pek de mantıklı gelmiyor gibi. Ne yapmam lazım benim, çok kararsızım arkadaşlar?

Fakehero

Dekan
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
5,603
Ben ilk üniversitemi bırakıp, başka üniversiteye başladığımda 22 yaşındaydım. Önemli olan senin yaşın değil, önemli olan insanlarla anlaşabilmendir. Yaş ikinci planda olan bir durum.

Darxenos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben ilk üniversitemi bırakıp, başka üniversiteye başladığımda 22 yaşındaydım. Önemli olan senin yaşın değil, önemli olan insanlarla anlaşabilmendir. Yaş ikinci planda olan bir durum.
Hocam ben yaşıma göre çok cılızım ve boyum da birazcık kısa. Üniversitede benle dalga geçeceklerinden ve beni zorbalayacaklarından korkuyorum. İlkokuldan beri görüyorum zorbalık çünkü. Lisede çok gördüm hele. Üniversite ortamı hakkında da hiçbir bilgim yok benim. Bi de açıktan mezun olduğum için kendimi az çok ezik hissediyorum niyeyse. Elimde bir mesleğim de yok zaten. Hangi mesleği edineceğimi de bilemiyorum.

Fakehero

Dekan
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
5,603
Üniversite tamamen farklı bir yer. Zorbalık yapan hayatın her alanında var zaten. Yalnız üniversitede böyle kişilere rastlaman çok daha az. Çünkü sabit bir sınıfın olmayacak. Aynı dersi aldığın insanlar, dönem dönem değişecek. Bu sayede çok daha fazla insanla arkadaşlık kuracaksın.