2023 yılında iPhone 11 alınır mı?

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
6-7k varsa sende 9T'yi telefoncuya sat 2. el XS veya XR al.
hocam ben çıtayı yükselttim İPhone 14 almayı planlıyorum XS ve XR bana çok eski geliyor bir de ben IPS ekran asla kullanmam
9T en fazla 2200'e gider yani çok para etmez

DarkKnight.

Asistan
Reaksiyon puanı
150
TR şartlarında her yıl telefon değiştirmek imkansız ben 3 yıldır Xiaomi Mİ9T kullanıyorum şartlarım izin verse ben İPhone alırım
hocam ben çıtayı yükselttim İPhone 14 almayı planlıyorum XS ve XR bana çok eski geliyor bir de ben IPS ekran asla kullanmam
9T en fazla 2200'e gider yani çok para etmezben de sana katılıyorum
Ben de sana katılıyorum kardeşim iPhone 14’te güzel cihaz eşim 14 Plus kullanıyor şarjından çok memnun günlük hayatta hiçbir eksiğini hissetmiyor sadece kamerasının yakınlaştırması çok iyi değil yani bayağı kötü yazılımla düzeltmeye çalışıyor ama onun haricinde şarjı çok iyi hiç ısınmıyor ben de birkaç kere kullandım merak ettim mavi rengi çok güzel gözüküyor tavsiye ederim şimdiden hayırlı olsun diyim biz kılıf ve ekran koruyucu set halinde baseus dan söyledik fiyatları gayet uygun kaliteleri çok güzel spigen de almıştım ben 14 pro Max için Spion eskisi gibi mantıklı değil eskiden uygun fiyatlı ve çok iyiydi şu an çok pahalı 13 almanı kesinlikle tavsiye etmiyorum eski telefonum 13 proydu on üçler genel olarak çok ısınıyor şarj konusunda da çok iyi değiller 14’te gerçekten iyileştirme var kamera konusunda özellikle 13 14 arasında ciddi fark var şarj konusunda fark var bir de neden bilmiyorum ama 14 pro Maxten daha sönük gibi ekranı on üçler aynı parlaklıkta mı 14 ler biraz kısık gibi geliyor hadi bakalım sana şimdiden hayırlı olsun

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
14 alacaksan elini çabuk tut, 13 modeli ile arasındaki fiyat farkı açılıyor.
haklısın ama şartlarım izin vermiyor bu sene telefon almam çok zor bende hemen şimdi 14 almak isterdim ama olmuyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben de sana katılıyorum kardeşim iPhone 14’te güzel cihaz eşim 14 Plus kullanıyor şarjından çok memnun günlük hayatta hiçbir eksiğini hissetmiyor sadece kamerasının yakınlaştırması çok iyi değil yani bayağı kötü yazılımla düzeltmeye çalışıyor ama onun haricinde şarjı çok iyi hiç ısınmıyor ben de birkaç kere kullandım merak ettim mavi rengi çok güzel gözüküyor tavsiye ederim şimdiden hayırlı olsun diyim biz kılıf ve ekran koruyucu set halinde baseus dan söyledik fiyatları gayet uygun kaliteleri çok güzel spigen de almıştım ben 14 pro Max için Spion eskisi gibi mantıklı değil eskiden uygun fiyatlı ve çok iyiydi şu an çok pahalı 13 almanı kesinlikle tavsiye etmiyorum eski telefonum 13 proydu on üçler genel olarak çok ısınıyor şarj konusunda da çok iyi değiller 14’te gerçekten iyileştirme var kamera konusunda özellikle 13 14 arasında ciddi fark var şarj konusunda fark var bir de neden bilmiyorum ama 14 pro Maxten daha sönük gibi ekranı on üçler aynı parlaklıkta mı 14 ler biraz kısık gibi geliyor hadi bakalım sana şimdiden hayırlı olsun
hocam bu sene çok zor seneye kendimi zorlayıp anca alırım şuanda üniversiteden yeni mezun oldum ha diyince iş bulunmuyor bir de askerlik var bu sene İPhone işi yaş yani

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
9T en fazla 2200'e gider yani çok para etmez
XS modelinin ne olduğunu bilmiyorsun herhalde ? Günümüze göre bile modern tasarımı. OLED Ekranı,Paslanmaz Çelik kasası vs.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
XS modelinin ne olduğunu bilmiyorsun herhalde ? Günümüze göre bile modern tasarımı. OLED Ekranı,Paslanmaz Çelik kasası vs.
XS sevdiğim bir cihazdır ama 5 yaşındaki bir telefonu almak sizce ne kadar mantıklı ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

13 prodan 14 pro max e geçtim dünya kadar fark var arada ekranın kalitesi hızı kameralar aşırı fark var çok daha iyi 13 pronun ısınarak zorlanarak yaptığı işlemi 14 pro Max hiç zorlanmadan yapıyor kamera konusunda zaten dünya kadar fark var bütün sensörler değişti 48 megapiksele çıktı kalite de o kadar fark var ki eşimde 14 Plus var şu an o bile 13 pro Maxten daha iyi şarj konusunda çok daha iyi 13 pro Max çok ısınıyordu bunda hiçbir sıkıntı yok hızı performansı kamerası ekranı özellikle şu Dynamic Island alışınca bir daha bırakamıyorsun bir hafta mecburiyetten düz 14 kullanmak zorunda kaldım o kadar arıyorsun ki Dynamic İslandı arabada CarPlay kullanırken AirPods’tan bir şey dinlerken ya da Apple TV ye YouTube’da videoyu açtığın zaman ilerleme yapacaksın navigasyon kullanırken yürüyüş yaparken haritada verdikleri var hepsini geçtim sadece her zaman açık ekran için bile alınır ekran sürekli açık olması çok büyük kolaylık örnek veriyorum Bigchef de oturuyorsun telefonum masada karşımda iş görüşmesi yapıyorsun zirt pırt telefona bakmak olmuyor ama bir yandan saate bakıyorsun bildirimlere bakıyorsun ben 13 prodan geçtim inanılmaz fark var para yoksa durum yoksa tabi yapacak bir şey yok bu iki cihazda şart değil bunlar Türkiye şartlarında yüzde birlik yüzde ikilik kesimin rahatça alabildiği cihazlar kredi kartından almaya taksit yaptırmaya hele hele krediye giriyorsan asla tavsiye etmem ben her yıl değiştirdim 12 pro da alsan iyi kötü işini görür ama 13 pro Max 14 pro Max arasında kaldıysan zaten arada yedi 8000 TL fark var direk 14 pro Max tavsiye ederim bir de şimdi şöyle bir olay var kimse telefonla artık birikim kullanmıyor doğruya doğru konuşalım herkes her yıl değiştiriyor değer koruma bakımından da düşünebilirsin bu yorumu sana android kullanan ya da 11 kullanan biri yapsaydı dikkate alma derdim sahip olmadığı şeye YouTubedaki 20 dakikalık videodan öğrenemez ya da AVM’yedeki 15 dakikada medya marketten öğrenemez ben iki cihazı da kullandım ve kesinlikle arada büyük fark var bütçenin zorlamayacaksa kesinlikle 14 pro Max al hatta pro da alma kesinlikle pro alma 14 pro alacağına 13 pro Max al şarj konusunda çok fark ediyor şu anda üç günü çıkarıyor benimki ve yoğun kullanımda bir tek arabanın kendi kablosuz şarjına koyuyorum oda günlük 20:25 dakka ofise gidene kadar en fazla %10 şarj ediyor ve üç gün gidiyor mesela normal pro modelleri bir gün zor çıkarıyor
hocam telefon için krediye bulaşmam taksitle mi alsam acaba hepsiburada'ya baktım sadece 3 ay taksit yapıyor ben onu 6 veya 8 ay taksit nasıl yaptırabilirim ?

Son düzenleme:

testaliş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
2023 de iPhone 11 alınırmı ?sorusuna yorumlarda cevap verelim
Kullanım amacın ve bütçene göre şekillenebilir bu sorunun cevabı,
Şuan yanlışım yoksa iphone8'den eskiye güncelleme gitmiyor. Iphone 8'inde ömrü yakın desek daha en az 2 yıl destek alamaya devam eder yazılımsal olarak, bunu göz önünde bulundurabilirsin.
Ekran kalitesi diğer modellere göre düşük kalıyor mesela bu tarz eksi yönlerinide göz önünde bulundurmalısın...

DragonSlayer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
Bence paran varsa al ama çok gösteriş normal telefon daha iyi eğer çok işin olmuyorsa.