2012 Kpss Sınav Soruları Çalındı mı?

Hwoarang

Doçent
Reaksiyon puanı
0
57 soruyu kısa bir süre içerisinde toparlıyorsun, hızlı bir şekilde hatasız olarak giriyorsun da 2012 çıkmış sorular ibaresini koymayı mı akıl edemiyorsun.
Buna nasıl inanalım.

Syesilta

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Yazıklar Olsun...Diyecek yapabilecek başka birşey yok 2010'da ne olduki 2012'de olsun !

mapii

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Haberler farklı farklı anlatılıyor .. Peki daha sınav bitmeden internette nasıl yayınlanıyor ? !!! Tuhaf !
Maliye zor, muhasebe zor
iktisat kolaymış

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
halen türkiyede ösym'nin yaptığı 1 tane bile sınavı bile güvenen kişi kaldımı.:D kaldıysa onlar için üzülüyorum sadece.

gs_kadir

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Aydınlandığına sevindim...

Beni de bi aydınlatsana bu beyaz kalemin öğrencileri herkesin sınavdan sonra en net hatırladığı(hatta ben sınavdan sonra babama sordum) o 3 TANE GÜNCEL SORUYU niye hatırlayamamış

adoganses

Doçent
Reaksiyon puanı
28
Yine cemate bağladınız olayı. beyaz kalem le cematin ne ilgisi var bikere. ayağınız taşa takılsa hoop cemat koydu bunu buraya. dokunan yanar saçmalığı.
tabiki iddialar araştırılsın, bu beyaz kalem midir nedir savcılık bu işe el koysun. ösym ne kadar hafife alsada komisyon kursun. birileri bişi yapsın. sınava girenlerin içi rahat etsin. bu ne yaaa...

Reaksiyon puanı
10,325
Yine cemate bağladınız olayı. beyaz kalem le cematin ne ilgisi var bikere. ayağınız taşa takılsa hoop cemat koydu bunu buraya. dokunan yanar saçmalığı.
tabiki iddialar araştırılsın, bu beyaz kalem midir nedir savcılık bu işe el koysun. ösym ne kadar hafife alsada komisyon kursun. birileri bişi yapsın. sınava girenlerin içi rahat etsin. bu ne yaaa...

Allah razı olsun kardeşim. bunu demek istemiştim ben de...
bu cemaatle bir ilgim yok, ama önüne gelen, ayağına bir taş takılsa cemaat diyor.
bu soruları yayınlayan beyazsayfa mıdır ne karın ağrısıdır, bi araştırsınlar bakalım, cemaatten midir gerçekten?
eğer öyleyse en ağır ve en galiz küfürleri ben yazacağım bu cemaat için.
daha evvel de yazdım, her kim bu soruları çalıp birilerine haksız kazanç sağladıysa onun dinle, diyanetle bir ilgisi olamaz. Allahın laneti onun üzerine olsun... ki, bunca insanın kul hakkını gaspediyor.

ama öyle değilse de insanlar sürekli bu insanları ağzına alıp sakız gibi çiğnemesin, bu da bir haksızlıktır, bu da büyük bir zulüm ve kul hakkını terettüp eden kötülüktür.

kim olursa olsun, suçlu bulunup ortaya çıkarılmalı ve başkalarına haksızlık edilmemeli...

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Çalınmışsa çalınmış alıştık artık mümkünü yok Ösym başkanı o koltuğu bırakmaz yaptıştı çıkmıyo o kadar hataya rağmen he bu olay onluk olmayabilir belki ama sonuçta sınavları onlar yapıyo yapılan her suçta onlarında payı var milyonlarca kişinin hakkını nasıl ödeyecekler acaba... Geçen senelerden belli oldu bu dünyada alamazlar mağdurlar hakkınıda Ahiret te mokoko...:devil2:

SARKAT

Profesör
Reaksiyon puanı
68
Yahu sınavdan bir gün önce izmirde pkklılar sınav sahteciliğinde yakalandı. Az da değil 50-60 kişi sanırım. Bu olaydan sonra pkk ve yandaş siteleri tarafından bu haberler ortaya çıkarıldı.

Bide biri demişki Türkçe sorularının altında matemteik soruları görünüyor. Kitapçıkların sayfaları kalın. Görünmesi imkansız. Üstelik sınav zamanı zaafiyetten içeri sokulan bir telefeon ki adam donuna soksa nerden bileceksin. Hadi çekti, kaç soruyu rahat rahat çekecek, gönderek, cevabı gelecek. Bunun gibi kaç kişi salona telefon sokaca, onuda geçtim kimse görmeden kaç kişi soruların cevabını kimse görmeden telefona bakıp cevaplayacak. Görevli görmese yanda oturan kişi görür ve hakkını arar.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Yahu sınavdan bir gün önce izmirde pkklılar sınav sahteciliğinde yakalandı. Az da değil 50-60 kişi sanırım. Bu olaydan sonra pkk ve yandaş siteleri tarafından bu haberler ortaya çıkarıldı.

Bide biri demişki Türkçe sorularının altında matemteik soruları görünüyor. Kitapçıkların sayfaları kalın. Görünmesi imkansız. Üstelik sınav zamanı zaafiyetten içeri sokulan bir telefeon ki adam donuna soksa nerden bileceksin. Hadi çekti, kaç soruyu rahat rahat çekecek, gönderek, cevabı gelecek. Bunun gibi kaç kişi salona telefon sokaca, onuda geçtim kimse görmeden kaç kişi soruların cevabını kimse görmeden telefona bakıp cevaplayacak. Görevli görmese yanda oturan kişi görür ve hakkını arar.

sınava girdin mi?

by10ur

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Her yıl kopya, soruların çalınması skandallarıyla sarsılıyoruz. Türkiye de torpili olanın iş bulduğunu herkes biliyor zaten gelişememizin başlıca nedenlerinden biri bu işi bilmeyen adam işe giriyor bilen adam boşta kalıp alanı dışında çalışmak zorunda kalıyor kısacası bu olanları hak ediyoruz. Kurunun yanında yaşta yanıyor.

DarKeN

Profesör
Reaksiyon puanı
88
AxR4L9KCIAAZjso.jpg
Beyaz Kalem'in öğrencisine de maşallah ne zeka varmış resmen kelimesi kelimesine ezberlemiş soruyu. Sınava giren arkadaşlara geçmiş olsun diyorum çünkü kesinlikle kopya çekildiğini düşünüyorum ve bunun üzerinin örtüleceğinden de çok eminim. Yazık ya hepinizin emeklerine şimdi hak etmeyenler yerleşecek pkklılar devlet kurumlarını dolduruyor, kaleyi içten fethediyorlar yavaş yavaş .(

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Sınavda salon başkanıydım... Yeterli mi?

Sınav başkanıydın peki...

Genel yetenek sınavının son sınavı matematik sınavıydı. Matematik bitip sayfayı çevirince genel kültür tarih soruları başlıyordu.

Bu soru 5. soru yani genel kültürün ilk sayfasının ikinci sütununda yer alıyor bu soru ve bu sorunun arka tarafında matematik soruları var.

Kağıtlar kalındı görünmüyordu demen sadece bir tahmin.

Ancak biz soruları bire bir çözdük o gördüğün tarih sorusu ve arka planda görünen matematik sorusu mevcut sorulardır.

WebNick

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Sınavda salon başkanıydım... Yeterli mi?

:) Sınava girmek başka bişey sınavda onu bunu gözlemek başka birşey. Anlaşılan senin sınav stresini unutulı çok oluş. Gerçi ben ne diye anlatıyorsam hala.

Bunca şeye rağrem hala birileri çıkıp ciddi ciddi sınavda şaibe yok diyorsa o kişiye daha da diyecek hiçbir sözüm yok.

pdf çıktı. 3 değil 5 değil tam 57 soru birebir aynı neredeyse. Yok üstün zekalılar bunu ezberledi dediler ::D

Sınavdan önce sorular düştü nete. Yok o sorular sonradan kondu denildi.

En komiği sınavda şaibe arayınca sen pkk ajansına mı inanıyorsun denildi. Sanki pkk lı imiş gibi vatan millet sevdasından savunmaya kalktılar.

Arkadaş bu millete az bile bu kadar sahtekarlık. Bizde bu kafalar sürdükçe sırtımıza semer vuran çok olur. :D

ya ciddi bir zamanlar bir kopya olayı çıktıydı ortaya da sınavın sadece öğretmenlik kısmını iptal etmişlerdi ama gündüz oturumu aynen kalmıştı. Yüksek puan alanlarda öğretmenlik sınavına girmeden memur kadrolarına konmuşlardı. Değil mi sayın salon başkanı [MENTION=32361]SARKAT[/MENTION]

Kurşun Kalem

Profesör
Reaksiyon puanı
58
5 senedir giriyorum sınava. Ya puan tutmadı ya atama çıkmadı. Bu sene ilk defa kitap yüzü açmadan girdim sınava. Çok da güzel geçmişti. Neyse...

Çalınmış mıdır? Olabilir de olmayabilirde. Umrumda mı? Değil. Umurda olması gerekir mi? Bence gerekmez. Neden?

İlkokuldan sonra DPY ve Fen Liseleri için iki sınava girdim. Osmanlı'nın kuruluş tarihini sordular. Bildim. Sonra şimdiki adıyla LGS'ye girdim. Bildiğim halde inanmadılar bildiğime, yine Osmanlı'nın kuruluş tarihini sordular, yine bildim. Ama inandıramadım. Üniversite sınavlarına girdim. Aynı soruyu yine sordular. Yine bildim. Yok, yine inanmadılar. 5 senedir yine soruyorlar, hep biliyorum ama inanmıyorlar, boyna sınanıyorum. Öğretmen oluyorum, yeterli miyim diye yine sınanıyorum. İnanmıyorlar, müfettiş yolluyorlar bir de... İnandıramıyorum. Ne yapayım diyorum, başka iş yap diyorlar...

Umrumda değil.

Boyim mi abi?

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Eğitim Bilimleri Sınavı...

Saat 14:30 giriş...

ilk 45 Dakika çıkış yasak!

15:15 sınavdan ilk çıkanlar...

15:44 Eğitim Bilimleri sorularının DİHA'da yayınlanması...

Aradaki süre 30 dakika...

30 Dakika'da sınavdaki soruları aklından yeniden yazacaksın!

O yazdıklarının çıktısını alacaksın...

O çıktıların fotokopisini çekeceksin...

Sorular üzerinde tekrardan çözüm yapacaksın...

Sonra o sayfaların tek tek fotoğraflarını çekeceksin...

Sonra haber sitesine yükleyeceksin...

Tabi bunların hepsinin sınavdan 15:15'te çıktığını varsayarak yazıyorum...

Zaten sınavdan çıktıktan sonra okuldan çıkış kafadan 5 dakika sürer...

DİHA bu haberi okul binasında mı yazdı?

25-30 dakikada nasıl sorular tekrar kafadan kağıda yazılıp, fotokopisi çekilip o fotokopilerin üzerinde çözüm yapılıp sonra fotoğraflanıp internete yüklenebiliyor?

soruları tekrar yazmak zaten 30 dakikadan fazla sürer...

Ey Sevgili Gözetmen Arkadaşım bana söylesene benim 17'de çıktığım sınavın soruları nasıl 15:44'te bir haber sitesinde yayınlanabiliyor...

Site PKK'nın sitesiymiş...

PKK Allah vardır dese yok mu diyeceksiniz!

Sizin için olayın mahiyetinden daha mı önemli kimin söylediği...

Tabi ya siz sınavda bir stres yaşamadınız, rahat rahat terleyen gençleri seyredip her şey kuralına göre oldu demek kolay...

Saygılar sonuçta bu sınav sizin değil bizim geleceğimiz ilgilendiriyor.

Ben şu an ne Sınav İptal Edilsin diyebiliyorum. Ne edilmesin diyebiliyorum...

Onca zaman emek harcayıp bu sınavda iyi netler çıkarmış insanların emeklerinin sınavın iptal edilmesiyle boşa gitmesine içim el vermiyor. Ancak bir yandan da birilerinin devlet içinde kadrolaşmalarını seyredip hiç bir şey olmamış gibi kör sağır dilsiz üç maymunu oynamak vicdanıma ağır geliyor...

Sorumluluk sahibi olmamak ne kadar rahat kimileri için...

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
neden brşeyleri örtpas ediyorlar.bu kişiler ya sınavı iyi geçmiş ***** yada sorulardan nemalanmış emek hırsızları. benimde sınavım iyi geçti fakat orta bir haksızlık varsa sonuna kadar araştırılmalı ve sorular belli bir kesimin eline geçtiyse sınav iptal edilmelidir.

GassipGirl

Doçent
Reaksiyon puanı
5
arkadaşlar ben iki ihtimale de inanıyorum
sorular mutlaka ulaşmış birilerinin eline bu belli
diğer olasılıkta bazıları ortalığı karıştırmak istiyor olabilir sadece öğrenciler değil gözetmenlerinde kitapcıgın resmini ya da fotokobisini çekmesi sonrada internette yayınlanıp sorular çalındı imajı vermeleri çok zor değil olası ihtimal.
Bi de şunu düşünüyorum yani soruları çalan insan neden yayınlasın amacına ulasmıs zaten

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
ÖSYM normalde bugün yayınlanması gereken soruların yayınlanmasını Çarşamba gününe ertelemiş...

Amaç ne?

Bizim soruları iyice unutmamız ve sonra sorular bunlardı diye kelime nokta virgül değiştirip bakın aynısı değil demek mi?

Kimse bana benim 17'de çıktığım sınavın sorularının 15:44'te internette yayınlanmasını açıklayamaz...

SARKAT

Profesör
Reaksiyon puanı
68
Eğitim Bilimleri Sınavı...

Saat 14:30 giriş...

ilk 45 Dakika çıkış yasak!

15:15 sınavdan ilk çıkanlar...

15:44 Eğitim Bilimleri sorularının DİHA'da yayınlanması...

Aradaki süre 30 dakika...

30 Dakika'da sınavdaki soruları aklından yeniden yazacaksın!

O yazdıklarının çıktısını alacaksın...

O çıktıların fotokopisini çekeceksin...

Sorular üzerinde tekrardan çözüm yapacaksın...

Sonra o sayfaların tek tek fotoğraflarını çekeceksin...

Sonra haber sitesine yükleyeceksin...

Tabi bunların hepsinin sınavdan 15:15'te çıktığını varsayarak yazıyorum...

Zaten sınavdan çıktıktan sonra okuldan çıkış kafadan 5 dakika sürer...

DİHA bu haberi okul binasında mı yazdı?

25-30 dakikada nasıl sorular tekrar kafadan kağıda yazılıp, fotokopisi çekilip o fotokopilerin üzerinde çözüm yapılıp sonra fotoğraflanıp internete yüklenebiliyor?

soruları tekrar yazmak zaten 30 dakikadan fazla sürer...

Ey Sevgili Gözetmen Arkadaşım bana söylesene benim 17'de çıktığım sınavın soruları nasıl 15:44'te bir haber sitesinde yayınlanabiliyor...

Site PKK'nın sitesiymiş...

PKK Allah vardır dese yok mu diyeceksiniz!

Sizin için olayın mahiyetinden daha mı önemli kimin söylediği...

Tabi ya siz sınavda bir stres yaşamadınız, rahat rahat terleyen gençleri seyredip her şey kuralına göre oldu demek kolay...

Saygılar sonuçta bu sınav sizin değil bizim geleceğimiz ilgilendiriyor.

Ben şu an ne Sınav İptal Edilsin diyebiliyorum. Ne edilmesin diyebiliyorum...

Onca zaman emek harcayıp bu sınavda iyi netler çıkarmış insanların emeklerinin sınavın iptal edilmesiyle boşa gitmesine içim el vermiyor. Ancak bir yandan da birilerinin devlet içinde kadrolaşmalarını seyredip hiç bir şey olmamış gibi kör sağır dilsiz üç maymunu oynamak vicdanıma ağır geliyor...

Sorumluluk sahibi olmamak ne kadar rahat kimileri için...

BEYAZKALEM YAYINCILIK EĞT. SAN. TİC. LTD. ŞTİ’den 08.07.2012 TARİHİNDE DUYURULMUŞTUR

07.07.2012 tarihinde saat 09.30-11.30 saatleri arasında KPSS Genel Yetenek Genel Kültür sınavı ÖSYM tarafından yapılmıştır. Şirketimiz sınavdan yaklaşık 6 saat sonra 17.25’te sınava giren adayların ve paylaşım forumlarında öğrencilerin sınav sorularına bir an önce ulaşma isteklerine cevap vermek amacıyla 57 adet soru tespit edilmiştir. Soruları anlaşılır bir şekilde sunabilmek amacıyla daha önce kullandığımız yayın sayfa şablonlarından bir tanesi rastgele seçilerek sorular yerleştirilmiştir ve kendi web sayfamız olan beyazkalem.com.tr’den *ve bazı forum sitelerinden link vermek suretiyle saat 17.25’te yayınlamıştır.

Yahu kim diyor saat 17 de sorular kondu diye. Beyaz Kalem Yayınevi, soruları sınavdan 6 saat sonra internete koyduklarını açıkladı. Ha bide operasyon yapıldığı sırada ilk olarak terör örgütüne yakınlığıyla bilinen bir haber ajansı Küçük marjinal bir gazete (Yurt) ve bazı internet siteleri, KCK terör örgütü bağlantılı çeteye hem de sınav anında suçüstü yapılmasını hiç görmezken, hiçbir dayanağı olmayan iddiaları gerçekmiş gibi sayfasına taşımakta sakınca görmedi. Somut bir tek delil bile olmadan suç, her zaman olduğu gibi yine 'cemaat'in üzerine yıkılmaya çalışılıyor. Aynı kesimler, iddiaların odağındaki Beyaz Kalem Yayınları için ise 'cemaate yakınlığıyla bilinen' ifadesini kullanıyor. Bu ifadeyi kullanınca 'cemaat'i de işin içine çekmiş oluyorlar! Oysa adı geçen yayınevinin 'cemaat'le ilgisi olduğu yönündeki iddia tamamen uydurma ve asılsız.

AxR4L9KCIAAZjso.jpg

Bide şu dediğiniz soru Eğitim bilimleri sorusu değil . Bu Genel Yetenek-Genel Kültür Testi sorusu. Bu sınavda saat 11.30'da bitti. Beyaz gazete midir ne zıkkımsa bu haberi saat 17.25 te siteye koymuş. Tam 6 saat geçmiş.

Alın bu sitede de http://www.aktuelpsikoloji.com/haber.php?haber_id=6728 AYLA CANKILIÇ tarafından 7 Temmuz 2012 19:34 konmuş.

SARKAT

Profesör
Reaksiyon puanı
68
Bu da internet aleminde soruların çalındığı yada sızdırıldığı iddiasını ortaya çıkaran ilk tweet (belge).

Şimdi ben tweeter kullanmadığım için saat işleme olayını tam bilemiyorum. Belki bölgesel olarak işliyordur. Yani adam amerikadan tweetliyorsa oranın saati kayıt oluyordur altına. Bunu blmiyorum. Fakat bu kişi Türkiyeden attıysa bu tweet i ve saat te doğal olarak Türkiye saatiyse kesinlikle bu sorular çalındı yada servis edildi demeye çok çok yakınız.

Söz konusu tweet : https://twitter.com/bedranoo/status/221594190419722240

Tweet in atıldığı saat 7 temmuz sabah saat 6.19. Yani sınavdan önce.

Saatle oynama gibi birşey söz konusumu bilemem ama tweete verilen cevapların saatide sınavdan önce. Bu belgenin doğruluğu ispat edilirde daha birileri çıkıp sınav sorularını akıldan yazmışlar bik.bik. diye öterse yuh diyorum o kişiye.

Lütfen biriside ekran görüntüsünü alsın tweet ve saatin. Sanki üstü kapatılmaya çalışılıyor olayın çünkü.

Beyazkalem sitesindeki pdf yi kaldırdı mesela yerine kendilerine göre inanmamızı bekleyen açıklamalar yayınladılar doğal olarak.

O twette ki soruların sorulduğuna eminmisiniz. Ben araştırdım nette bu tarz soruların kpss 2012 sınavında sorulduğunu göremedim. Gören varsa yazsın bilelim ona göre konuşalım. Ayrıca yayınlanan o sınav kağıdı ÖSYM sınav formatında değil. Tweet kullanmayı pek bilmem yani konu önce açılıp resim editlendiyse tarih değişmeyebilir.

Hadi onuda geçtim iyi bir şekilde inceleyince absürtlükler göz önüne çıkıyor.

c5cy4c06dj5z0vekw.jpg

Daha sınav başlamadan ki AM 6.19 7 temmuz 2012 tarihinde direk cemaat vurgusu yapılıyor ki, direk sınav önü böyle bir şey söylenmesi ilginç değil mi. Tabi bu olaylar esnasında bilin ki İzmirde Pkk lılar tutuklandı sınav sahtekarlığından. Bu twettekilerinde pkk sempazitanı olduğu aşikar.

c5cy6w94ecywry1lc.jpg

Evet tarih yukarıda görüldüğü gibi 7 temmuz AM 6.19 yan sabah. Ancak yine söylüyorum ben mi bulamadım bilmiyorum ama bu sorulara denk gelemedim.

c5cyfqkh7h84zbyq8.jpg

c5cyaiwxpna2yp09c.jpg

İşte asıl garip olan noktada burda. Tarihlere bakın anlarsınız ama açıklayayım. Nasıl oluyorsa bu kişi sabah 6.22 AM ( sabah olduğunu burdan anlıyoruz) yani twetten 3 dakika sonra daha sınav başlamadan sınava girdiğini( Sınav saat 09.30 da başladı) iddaa edip 1. sorusunun doğru olduğu iddaa ediyor. Bunlar vallahi sınav sorusu diyorlar.

Sınav başlamadan bu dialoglar önceden düzmece bir olay tezgahlandığının göstergesi değide nedir?

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Yaw ben anlatamıyorum...

BEYAZ KALEM i geç...

DİHA'dan bahsediyorum...

DİHA 15:44'te ilk haberi geçti...

Bir kaç tane fotoğraf yayınladı...

Yayınlanan fotoğraflardan bir kaç tanesi Sabah yapılan Genel Yetenek testindeki Türkçe sorularıydı...

Bunlar için bir şey demiyorum!

11:30 da biten sınavın sorularının 15:44'te internete konması sorun değil...

Ancak 15:44'te yayınlanan haber içindeki EĞİTİM BİLİMLERİ SORULARI asıl sorun!

14:30'da başlayan sınavdan ilk çıkışlar 15:15'de oldu...

Yarım saat gibi kısa bir sürede sınavdaki soruları hatırlayıp, bunları tekrar yazıp, çözüp fotoğrafını çekip nasıl internete koyabiliyor bu adamlar...

Bu olaylar yaşandığında biz Eğitim Bilimleri sınavındaydık hala, 17'de bitti sınav...

Biz sınavdayken 15:44'te DİHA aşağıdaki fotoğrafları yayınladı...

Yani DİHA bu soruları internete yüklediğinde ben bu soruları hala okuyordum!

AxNIHvWCEAAZdRn.jpg

6%281%29.jpg

AxM-bK6CMAEQm3C.jpg

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
Beyaz kalem çok süper reklam yaptı. Bence öteki sene kitapları yok satar, helal olsun adamlara, güzel bir taktik tebrik ederim ;)

SARKAT

Profesör
Reaksiyon puanı
68
Yaw ben anlatamıyorum...

BEYAZ KALEM i geç...

DİHA'dan bahsediyorum...

DİHA 15:44'te ilk haberi geçti...

Bir kaç tane fotoğraf yayınladı...

Yayınlanan fotoğraflardan bir kaç tanesi Sabah yapılan Genel Yetenek testindeki Türkçe sorularıydı...

Bunlar için bir şey demiyorum!

11:30 da biten sınavın sorularının 15:44'te internete konması sorun değil...

Ancak 15:44'te yayınlanan haber içindeki EĞİTİM BİLİMLERİ SORULARI asıl sorun!

14:30'da başlayan sınavdan ilk çıkışlar 15:15'de oldu...

Yarım saat gibi kısa bir sürede sınavdaki soruları hatırlayıp, bunları tekrar yazıp, çözüp fotoğrafını çekip nasıl internete koyabiliyor bu adamlar...

Bu olaylar yaşandığında biz Eğitim Bilimleri sınavındaydık hala, 17'de bitti sınav...

Biz sınavdayken 15:44'te DİHA aşağıdaki fotoğrafları yayınladı...

Yani DİHA bu soruları internete yüklediğinde ben bu soruları hala okuyordum!

AxNIHvWCEAAZdRn.jpg

6%281%29.jpg

AxM-bK6CMAEQm3C.jpg

Yahu tamam işte. Benim yukarıdaki tweet e verdiğim cevaptaki sorularda DİHA denen pkk lı yandaş siteden alıntı. Hatta

c5cy6w94ecywry1lc.jpg

Bu resimdeki soru http://www.egitimhaane.com/2012/07/flash-diha-elindeki-butun-sorulari.html DİHA nın ilk yayınladığı sorulardan ama o sorular yok.
Burda hepininz tongaya düşüyorsunuz. Adamlar önce olmayan sorularla haber açmış. Sonra gerçekmiş gibi altına yorum düşmüş. Ben bunu tweet te yaptıkları çakallıkla ispatladım.

Daha sonra aynı konunun üzerinden sorular geldikçe eklenmiş. Edit olduğu için de tarihlar aynı kalmış. Zaten Web'te bu tarih ve saatlarle oynamak zor değil. İlk eklenenlere bakınca benzer soru filan yok. Ancak sonradan eklenenlerle ortalık karıştırıyorlar.

Sizler hala bunların oyununa gelmeyin. Kuyruklarına basıp, işleri bozulunca pislik atıyorlar. Bak bundan önceki son mesajıma adam direk cemaat diye başlamış. Daha sınav olmamış. Olmuş gibi mesaj yazıp, direk cemaat yazmışlar.

Niye çünkü bir gün önce kendi foyaları çıktı. Kendi yandaşlarının gözünde de düşmemek için çamur atıyorlar başka bir şey değil.

Siz bu sorular verildi diyosunuz ancak adamların site paralı, belli başlı haber siteleri görebiliyor ancak. Sizin buraya koyduğunuz fotolar ve soruların menşei, kaynağı belli değil.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Sınav İptalinden Önce Acilen Yapılması Gerekenler.

1)Derhal bir dava ve soruşturma açılmalı.
2)Beyaz Kalem yöneticileri tutuklanmalı.
3)Beyaz Kalem'in soruları aldık dediği öğrenciler belirlenip tutuklanmalı.
4)Diha'nın haberini hazırlayanlar tutuklanmalı ve soruların fotoğraflarını aldıkları kişiler belirlenip tutuklanmalı
5)Fotoğrafı çekilmiş olan Sınav Kitapçığı üzerindeki işaretlemelerden yola çıkarak tespit edilmeli, kitapçığın ait olduğu öğrenci ve o sınıfın gözetmenleri derhal tutuklanmalı...

Bu ilk tedbirlerden sonra, soruşturma derinleştirilerek devam edilirken bir yandan da sınav sonuçları beklenmeli. Açıklanan sınav sonuçları belirli yöntemler ile incelenip şüphe doğuracak bir durumun olup olmadığı araştırılmalı.

Eğer yukarıdaki acil yapılması gerekenler yapılmaz ise sınava giren kimsenin kalbi rahat etmeyecek.
Sınav İptali bu acil tedbirlerin ardından yapılan soruşturma neticesine göre gerektiğinde gerçekleşmeli.

Bir kişi dahi sınav iptali nedeniyle haksızlığa uğrarsa bu da kopya çekmek ile benzer bir durum oluşturur.
Burada önemli olan kimse mağdur olmadan herkesi tatmin edecek bir sonuca ulaşmaktır...

Hwoarang

Doçent
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=32361]SARKAT[/MENTION]

peki google istatistiklere ne diyorsun.Üstte bir arkadaş linklerini vermiş. Oda mı gol değil.
Bence altın gol.