20 bin 24 bin Arası Araç Tavsiyesi

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Merhaba arkadaşlar. Babam bu aralar araba almayı düşünüyor. Megane 2 almak istiyor.

Ben 1.5 dizel aldırmayı düşünüyorum. Bu dizellerin bir çok modeli var bunlar;

1.5 DCI Dynamique
1.5 DCi Exception
1.5 DCi Expression
1.5 DCi Extreme
1.5 DCi Sportway vs vs...

2005 model 1.5 DCI Dynamique alalım diyorum. Cd çalar yok görünüyor bu modelde de. Sizin tavsiyeleriniz nelerdir arkadaşlar :)

goodolddays

Dekan
Reaksiyon puanı
202
2007 Focus baktınız mı hiç? Ben kullanıyorum ve gayet memnunum.

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Merhaba arkadaşlar. Babam bu aralar araba almayı düşünüyor. Megane 2 almak istiyor.

Ben 1.5 dizel aldırmayı düşünüyorum. Bu dizellerin bir çok modeli var bunlar;

1.5 DCI Dynamique
1.5 DCi Exception
1.5 DCi Expression
1.5 DCi Extreme
1.5 DCi Sportway vs vs...

2005 model 1.5 DCI Dynamique alalım diyorum. Cd çalar yok görünüyor bu modelde de. Sizin tavsiyeleriniz nelerdir arkadaşlar :)
Dizel 1.6 Hdi motor Citroen C4 tavsiye ederim.
1,6 Sxpk bulursanız,her türlü donanım mevcut.

goodolddays

Dekan
Reaksiyon puanı
202
Bizdeki sedan. Lpg ile 25 kuruş civarında yakıyo. Kasası muadili olan araçlardan biraz daha ağır olduğu için yakıtı biraz daha yüksek. Euro NCAP çarpışma testlerinde 5yıldız almış bi araba. İçindekine güven hissi veriyo.

Biz alırken de Megane'ı da düşünmüştük ama Fransız olan Megane yerine Alman olan Focus'u aldık.

ayteking

Asistan
Reaksiyon puanı
10
dizel 1.3 Grande Punto al bak keyfine

Headhunter

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Bizde 1.5 DCI sportway var. 2006 model bir araç. 80 beygir gücünde. 1.5 DCI Dynamique modeli daha iyidir tabi biraz daha pahalı çünkü donanımlı bir model.

İlk baş aracın eksilerini sayayım. Birincisi malzeme kalitesi çok iyi değil açıkcası kapı kolları vites topuzu eskiyo hemen. İkincisi ön konsoldan gacır gucur sesler geliyor. Çözümü yok değil fakat.

artıları: araç geniş ve ferah. Gerçekten az yakıt tüketimi var. Kullanımı rahat.

Bazı tavsiyelerim olucak.

*Aracın 80 beygirlik modelinden mümkünse almayın. Çünkü çok karşılayamıyor aracı. 2000 devire kadar çok atak bir şekilde kalkamıyor fakat 2000 devirden sonra çok iyi. 100 beygirlik modellerinden alırsanız sizin için çok daha iyi olacaktır.

*Cd çalar olmayan modellerden almayın zira sonradan cd çalar almak zorunda kalacaksınız. Orjinal olmayan yani başka marka cd çalarlar takarım diye düşünürseniz aracın bazı fonksiyonları gidiyor. Mesela direksiyondan kumanda ve konsolun üstündeki gösterge devre dışı kalıyor kendi orjinal cd çaları olması gerek.

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Bizde 1.5 DCI sportway var. 2006 model bir araç. 80 beygir gücünde. 1.5 DCI Dynamique modeli daha iyidir tabi biraz daha pahalı çünkü donanımlı bir model.

İlk baş aracın eksilerini sayayım. Birincisi malzeme kalitesi çok iyi değil açıkcası kapı kolları vites topuzu eskiyo hemen. İkincisi ön konsoldan gacır gucur sesler geliyor. Çözümü yok değil fakat.

artıları: araç geniş ve ferah. Gerçekten az yakıt tüketimi var. Kullanımı rahat.

Bazı tavsiyelerim olucak.

*Aracın 80 beygirlik modelinden mümkünse almayın. Çünkü çok karşılayamıyor aracı. 2000 devire kadar çok atak bir şekilde kalkamıyor fakat 2000 devirden sonra çok iyi. 100 beygirlik modellerinden alırsanız sizin için çok daha iyi olacaktır.

*Cd çalar olmayan modellerden almayın zira sonradan cd çalar almak zorunda kalacaksınız. Orjinal olmayan yani başka marka cd çalarlar takarım diye düşünürseniz aracın bazı fonksiyonları gidiyor. Mesela direksiyondan kumanda ve konsolun üstündeki gösterge devre dışı kalıyor kendi orjinal cd çaları olması gerek.

Teşekkür ederim :) Bunları göz önünde bulunduracağım.

dizel 1.3 Grande Punto al bak keyfine

Babam megane 2 ye takmış :)
Dizel 1.6 Hdi motor Citroen C4 tavsiye ederim.
1,6 Sxpk bulursanız,her türlü donanım mevcut.

Tipini beğenmedi babam :D

1.6 sxpk nin dizeli yok sanırım. Benzin fiyatları malum 5 tl ye yaklaştı.
Pardon dizeli varmış. Ne kadar yakıyor km'de biliyor musunuz? :)

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Benim aracım 1.6 SXPK 110 Hp. otomatik,benzin+lpg li ve şu an şehir içi 26 kuruş yakıyor.
Arkadaşlarımda var dizel versiyonu,karma 5,5-6 litre tüketimi var.

-MuzaffeR-

Adult games: dating for spicy meetups
Reaksiyon puanı
4
hocam 2007 2008 hactbeak (heralde boyle yaziliyodu) astralara bakin isterseniz bi de.

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Konu güncel arkadaşlar :D Babam doblo almıştı onu sattı, 25 bin tl ye kadar araç almayi düşünüyor. Megane 2 diyor yine :D sedan Ford focus 1.6 dizel mi aldirsam? Yakıtta Megane 2 kadar az yakar mi?

2007 Focus baktınız mı hiç? Ben kullanıyorum ve gayet memnunum.

2007 model dizel mi sizdeki hocam. Bir de yakıtı nasıl, 1.6 nin hangi modelini tavsiye edersiniz? :)

hsnklc

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Babamda 2003 Opel Astra Njoy modeli var memnun 19.000 Tl ye almıştı 60.000 km deydi araba kazasızdı.Şuan 120.000 km de hala kullanıyor memnun istersen bir bak onlarada.

goodolddays

Dekan
Reaksiyon puanı
202
2007 model dizel mi sizdeki hocam. Bir de yakıtı nasıl, 1.6 nin hangi modelini tavsiye edersiniz? :)
Bizdeki lpg li, 110hp trend modeli. Şehiriçi 27 kuruş civarında yakıyo. Biraz seri kullanıyoruz, normal kullanımda 25e çekilebilir.
arabanın dezavantajı içeri fazla ses alması. Toyota-VW çok sessizken onlara nazaran yol sesi daha fazla geliyo içeri.

konfor olarak filan memnunum da düz vites sıktı artık.
Değiştirecek olursak 2007 model üzeri otomatik civic düşünürüm ben. Alternatifler son kasa Astra sedan veya Jetta olabilir.

C.A.

Asistan
Reaksiyon puanı
3
araç tavsiyesi demişsin ama aynı modelin 5-6 farklı donanımlılarını yazmışsın. beklenti az yakması ile tüplü hyundai bakacaksın.

smt_1907

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hocam 2005 megane 2 var 1.5 dci dymique model full gidis ve yakit mukemmel ama focus da dusunulebilir

chad87

Asistan
Reaksiyon puanı
6
ford alman mı naptın hocam :)

2007 ye kadar olan focus sedanlar alman hatchbackler ispanya üretimlidir.

Megane II yerine focus almanı tavsiye ederim 2 sinide kullandım. 2007 model 1.6 benzinli otomatik vites focus kullandım hala sattığıma bin pişmanım keşke satmasaydım diye her focus gördüğümde söylüyorum.. LPG'de yakıt tüketimi olarak cok iyi bir performansı 25-30 kuruş arasına geliyor şehiriçinde uslu kullanımda. gazı abartarak bastığın zaman yakar.Renaultların 1.5 dci motorları çok başarılı ancak enjektörler çok basit arıza yapıyor ve tamiri yok değişimi var o da çok pahalıya geliyor. en ufak dandik mazot alımında gidiyor çöpe. Hala renault ve ya fiat grubuna bindiğim zaman söylerim bunlar güvenli değil diye. Focusun direksiyonuna oturunca bile bir güvendelik hissi veriyor adama. Düşünmeyin bile temiz focus bulursanız direk alın lpg sini koy git gerisine bakma bile.

Kuvvetmira

Profesör
Reaksiyon puanı
38
Öncelikle arabada dizeli çok düşünmeyin bence lpg de iş görür öerneğin golf 4 kasasının fiyatı 20 Bin TL Civarı ve araba hem iyi kaçıyor hem çok sağlam ama alacaksanız düz vitesini alın binilecek bir arabadır.

chad87

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Bildigim kadariyla golf 4 un en yenisi 2001 model. Volkswagen in kalitesi guzeldir ama biri 12 yasinda biri 6 yasinda 2 kat fark var. Golf 4 1.9 tdi 130 hp lerden kullandim. Cok rahat bi araba ama 2007 focusla pek rakip olck bi arac deil yas farki yipranma payi cok fazla. Bnm fikrime gore tabiki

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Babama focus bak diyorum fakat megane 2 diye tutturmuş :)

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Tramerde kaza kaydı olması sıkıntı yaratır mı acaba? :) Pert kaydı ile alakası var mı :)

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Ankara'dan 1.5 dynamique dizel düşük kilometreli bulamıyoruz. 25 bin'e kadar 140bin km'yi aşkın çoğu veya hasar kaydı bulunmaktadır diyor. Ne zor araba almak :D

goodolddays

Dekan
Reaksiyon puanı
202
Jetta biraz daha fazla yakar, onu hesaba katmamışım.

Hasar kaydı var yazıyosa uzak durun derim.
Yeni arabalarda 100bin yüksek sayılmaz. 300bin e kadar rahat gider hepsi, tabi bakımları yapıldığı sürece.

Biz alırken biraz aceleye gelmişti :D otomatik focus'la tüm pazarlıkları yapıp notere giderken yedek anahtarın olmadığını öğrendik ve vazgeçtik. Galerilere bakalım diyip ilk gördüğümüz arabayı aldık :D
İşin ilginci arabayı alalı 3 yılı geçti ama aldığımız fiyattan daha yükseğe satabiliyoruz şu anda :D

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Jetta biraz daha fazla yakar, onu hesaba katmamışım.

Hasar kaydı var yazıyosa uzak durun derim.
Yeni arabalarda 100bin yüksek sayılmaz. 300bin e kadar rahat gider hepsi, tabi bakımları yapıldığı sürece.

Biz alırken biraz aceleye gelmişti :D otomatik focus'la tüm pazarlıkları yapıp notere giderken yedek anahtarın olmadığını öğrendik ve vazgeçtik. Galerilere bakalım diyip ilk gördüğümüz arabayı aldık :D
İşin ilginci arabayı alalı 3 yılı geçti ama aldığımız fiyattan daha yükseğe satabiliyoruz şu anda :D

Eğer ford 250 kuruş yakıyorsa gazda, gazlı ford almaya ikna etmeye çalışırım, dizel olanın kaç beygirlik olanı veya hangi modelleri tutuluyor hiçbir bilgim yok. Komşuda megane 2 var, 200 kuruş veya altında yakıyordu sanırım, yakıtını duyunca megane'a yoğunlaştı :)

goodolddays

Dekan
Reaksiyon puanı
202
Eğer ford 250 kuruş yakıyorsa gazda, gazlı ford almaya ikna etmeye çalışırım, dizel olanın kaç beygirlik olanı veya hangi modelleri tutuluyor hiçbir bilgim yok. Komşuda megane 2 var, 200 kuruş veya altında yakıyordu sanırım, yakıtını duyunca megane'a yoğunlaştı :)
20 kuruştan aşağı nasıl yakıyomuş merak ettim şimdi. İmkanı yok öyle bişeyin.
1Litre lpg yle 13km gittiğini söylemişsin de, bizimki şehiriçi 9-10 arası, şehir dışı maksimum 11,5km gidiyo. Komşu üç-dört yıl önceki halini söylemiş galiba :D