2 Tablet arasında kaldım

Bu konuyu okuyanlar

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
Arkadaşlar Başlıktan Belli kuzenime doğum gününde Hediye almadık annem dedi sana aldık. Kuzenine almdık (Çok sıkı-fıkı'yız.)
Link vereyim özellikleri yazan fazla yer yok M10 FHD 2.NESİLİN.

Lenovo Tab M10 FHD Plus

Samsung Tab A 10.1 (2019)

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Arkadaşlar Başlıktan Belli kuzenime doğum gününde Hediye almadık annem dedi sana aldık. Kuzenine almdık (Çok sıkı-fıkı'yız.)

Lenovo Tab M10 FHD Plus

Galaxy Tab A kazanan.

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
Benim Lenovo'daki sorunları saysam Lenovo'dan soğursun. :)
saysana
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hem Lenovo daha iyi değilmi özellik olarak Baksanıza 2 katı neredeyse Ram 4 GB işlemci eşit gibi.

Galaxy S3 ya da S4 tipinde mi merak ettim.
bende bu yaşıma kadar Tab 3 lite kullandım hiç bir şey inmiyor 8 gb hafıza var zaten yani :D daha bu sene benim tabletim oldu mesela.

Son düzenleme:

avlnch

Asistan
Reaksiyon puanı
183

Lenovo Tab M10 FHD Plus

Galaxy tab A 2019 10.1 kullanıcısıyım. Fazlasıyla memnunum. Öneririm ama alırsanız 32gb lık alın ve kurulum aşamasında sakın Family Link kurmayın yoksa ne PUBG indiriyor ne de Youtube açıyor. Bunlara uyarsanız efsane bir tablet. Pubg de sıfır kasma ile oynuyorum.(Orta ayarlarda, yükseği hiç denemedim.)

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
Galaxy tab A 2019 10.1 kullanıcısıyım. Fazlasıyla memnunum. Öneririm ama alırsanız 32gb lık alın ve kurulum aşamasında sakın Family Link kurmayın yoksa ne PUBG indiriyor ne de Youtube açıyor. Bunlara uyarsanız efsane bir tablet. Pubg de sıfır kasma ile oynuyorum.(Orta ayarlarda, yükseği hiç denemedim.)
HD ayarda kaç FPS alıyorsunuz ortalama bana söylerseniz googleda 20 sekme fln açınca kasıyormu ?

çünkü kuzenim PUBG oynamak istiyor (adam-akıllı)

avlnch

Asistan
Reaksiyon puanı
183

Lenovo Tab M10 FHD Plus

Ayrıca Lenovonunki Android 10 alacak mı bilmiyorum ama Tab A 2019 alacak. İşlemcide de Samsung bir tık daha önde. Kullanım amacı oyun olacaksa Tab A yı öneririm. Dizi, video vs. izlemek olacaksa Lenovo elran bakımından daha büyük, daha iyidir yani. Ayrıca Tab A da TFT ekran olduğu için çok bir video performansı bekleme. Bir de Lenovo M 10 da daha çok ram ve depolama seçeneği var.(4 gb ram, 64 gb hafıza) Fakat Tab A da 2 gb ram ve 32 gb hafıza var. Bunlar temel farkları. Onun dışında kullanım amacı daha çok ne olacak söylerseniz, daha yardımcı olabilirim.

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
kuzenim PUBG oynayacak. Film izleyecek. bunlar.

benden küçük

avlnch

Asistan
Reaksiyon puanı
183
HD ayarda kaç FPS alıyorsunuz ortalama bana söylerseniz googleda 20 sekme fln açınca kasıyormu ?

çünkü kuzenim PUBG oynamak istiyor (adam-akıllı)
Google da 50 sekmeye kadar kasma olmuyor( tablet zaten maks 50 sekmeye izin veriyor). Pubg de de yüksek ayarlarda hafif bir kasma ve internet sorunu baş gösteriyor. Telefonunun markası Samsung ise iki samsung arasında bilgi aktarımının daha kolay olduğunu da söyleyeyim.

avlnch

Asistan
Reaksiyon puanı
183
kuzenim PUBG oynayacak. Film izleyecek. bunlar.

benden küçük
Tab A yı film ve dizi konusunda kesinlikle önermem, ekran TFT çünkü. PPI yoğunlu da fazlasıyla düşük. Pubg de de çok bir performans farkı olacağını sanmıyorum.

Bence en iyisi biraz daha biriktirin acil de ğ i lse i pad 7.nesil alın
Eğer biriktirebilirseniz güzel bir tercih olur.

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
ya şu biriktirip şunu al diyenlerden nefret ediyorum yahu bütçe bu tuvalete gidip para çıkarmıyoruz. elimizden gelen bu. 1 yıl sonrada bu bütçe olcak.

avlnch

Asistan
Reaksiyon puanı
183
saysana

Hem Lenovo daha iyi değilmi özellik olarak Baksanıza 2 katı neredeyse Ram 4 GB işlemci eşit gibi.

bende bu yaşıma kadar Tab 3 lite kullandım hiç bir şey inmiyor 8 gb hafıza var zaten yani :D daha bu sene benim tabletim oldu mesela.
Evet, lenovo bir tık daha önde ama gerçekten sorunlu bir tablet markasıdır lenovo. Kuzenimde vardı. Ekranın yanındaki tuşlara basmıyordu, hiçbir şey indirili değilken ve oyun da oynamazken bile sürekli ısınıyordu vs

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
Hocam pubg oynicaksa almayın çünki ikisindede drop girer.Kasar donar en mantıklısı ipad 7.nesil almak.Hem rahatça film dizi falanda izleyebilir
neye dayanarak böyle bir yorum yapabiliyorsun hem nasıl DROP GİRECEK ! drop işlemci ile Ram kötü-az olmasında olur nE ALAKa ?!

avlnch

Asistan
Reaksiyon puanı
183
ya şu biriktirip şunu al diyenlerden nefret ediyorum yahu bütçe bu tuvalete gidip para çıkarmıyoruz. elimizden gelen bu. 1 yıl sonrada bu bütçe olcak.
Bütçe 2000 lira mı hocam? Belki başka bir öneride de bulunabilirim isterseniz.

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
Evet, lenovo bir tık daha önde ama gerçekten sorunlu bir tablet markasıdır lenovo. Kuzenimde vardı. Ekranın yanındaki tuşlara basmıyordu, hiçbir şey indirili değilken ve oyun da oynamazken bile sürekli ısınıyordu vs
hmm anladım ama yeni çıktı yani bu tabletin 1.nesili var birde son çıkardığı bu tablet ondan biraz güven verdi.

Bütçe 2000 lira mı hocam? Belki başka bir öneride de bulunabilirim isterseniz.
max 1800

avlnch

Asistan
Reaksiyon puanı
183
hmm anladım ama yeni çıktı yani bu tabletin 1.nesili var birde son çıkardığı bu tablet ondan biraz güven verdi.

max 1800
Yeni nesili hiç kullanmadım ama genel olarak Lenovo nun uzun süre stabil performans vereceğini sanmıyorum, tabii tercih sizin.

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
Yeni nesili hiç kullanmadım ama genel olarak Lenovo nun uzun süre stabil performans vereceğini sanmıyorum, tabii tercih sizin.
düşüncenize saygı duyuyorum. :) dayımın mediamarkta arkadaşı var bu tableti oradan alacağız onada bi danışayım.

avlnch

Asistan
Reaksiyon puanı
183
düşüncenize saygı duyuyorum. :) dayımın mediamarkta arkadaşı var bu tableti oradan alacağız onada bi danışayım.
Güzel bir karşılaştırma videosu olmuş. Galaxy Tab A bir tık daha önde.(işlemci) Ekranda ise sanıeım Lenovo bir adım öne çıkmış. Fakat Lenovonun bataryasının amperini bulamadım. Biliyor musunuz?

Güzel bir karşılaştırma videosu olmuş. Galaxy Tab A bir tık daha önde.(işlemci) Ekranda ise sanıeım Lenovo bir adım öne çıkmış. Fakat Lenovonun bataryasının amperini bulamadım. Biliyor musunuz?
Galaxy Tab A ile 3 saat Pubg, 1.5 saat dizi, yaklaşık 1.5 saatte internet ile zaman geçirdim dün kardeşlerimle beraber. Bunları yapmaya yüzde 85 ile başladım, şuanda da yüzde 16 şarjı var. Bayağı iyi götürüyor yani. 2 gün rahat çıkarıyorum. Çok oynarsam 1.5 gün. Tam dolumu da( batarya) yaklaşık 2-2.5 saat sürüyor. Hızlı şarj ile 1-1.5 saate halloluyor. Sonuçta hızlı şarjsız tam dolum biraz uzun yani.:)

Galaxy Tab A ile 3 saat Pubg, 1.5 saat dizi, yaklaşık 1.5 saatte internet ile zaman geçirdim dün kardeşlerimle beraber. Bunları yapmaya yüzde 85 ile başladım, şuanda da yüzde 16 şarjı var. Bayağı iyi götürüyor yani. 2 gün rahat çıkarıyorum. Çok oynarsam 1.5 gün. Tam dolumu da( batarya) yaklaşık 2-2.5 saat sürüyor. Hızlı şarj ile 1-1.5 saate halloluyor. Sonuçta hızlı şarjsız tam dolum biraz uzun yani.:)
Ama normal batarya süresi bu kadar uzun olmayabilir. Şahsen bataryaya çok iyi bakıyorum, daha bu tabletle 10 sene geçirmem ve tabletin bu süre zarfında ölmemesi lazım ki yeni tablet alınana kadar( yaklaşık 10 seneye) tabletsiz kalmayayım.:)?

Performans açısından lenovo tab daha iyi olabilir ama arayüz olarak da samsung çok güzel
Şahsen ben de beğenmiyorum Lenovo arayüzünü ama Samsung?

Son düzenleme:

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Lenovo gibi firmalar böyle cihazlarını umursamaz. Hiçbir destek alamazassınız. Samsung gibi firmalar destek verir. Android güncellemesi vs. bile veriyor.

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
herkes kendi fikrini ortaya koymuş benim için tabletin EKRAN KALİTESİ,İŞLEMCi PERFORMANSI,RAM bunlar benim için kriter.