Öneri 2 Tablet arasında kaldım

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

saysana
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hem Lenovo daha iyi değilmi özellik olarak Baksanıza 2 katı neredeyse Ram 4 GB işlemci eşit gibi.

bende bu yaşıma kadar Tab 3 lite kullandım hiç bir şey inmiyor 8 gb hafıza var zaten yani :D daha bu sene benim tabletim oldu mesela.
Evet, lenovo bir tık daha önde ama gerçekten sorunlu bir tablet markasıdır lenovo. Kuzenimde vardı. Ekranın yanındaki tuşlara basmıyordu, hiçbir şey indirili değilken ve oyun da oynamazken bile sürekli ısınıyordu vs

DarkWiThCeM

Doçent
Evet, lenovo bir tık daha önde ama gerçekten sorunlu bir tablet markasıdır lenovo. Kuzenimde vardı. Ekranın yanındaki tuşlara basmıyordu, hiçbir şey indirili değilken ve oyun da oynamazken bile sürekli ısınıyordu vs
hmm anladım ama yeni çıktı yani bu tabletin 1.nesili var birde son çıkardığı bu tablet ondan biraz güven verdi.

Bütçe 2000 lira mı hocam? Belki başka bir öneride de bulunabilirim isterseniz.
max 1800

düşüncenize saygı duyuyorum. :) dayımın mediamarkta arkadaşı var bu tableti oradan alacağız onada bi danışayım.
Güzel bir karşılaştırma videosu olmuş. Galaxy Tab A bir tık daha önde.(işlemci) Ekranda ise sanıeım Lenovo bir adım öne çıkmış. Fakat Lenovonun bataryasının amperini bulamadım. Biliyor musunuz?

Güzel bir karşılaştırma videosu olmuş. Galaxy Tab A bir tık daha önde.(işlemci) Ekranda ise sanıeım Lenovo bir adım öne çıkmış. Fakat Lenovonun bataryasının amperini bulamadım. Biliyor musunuz?
Galaxy Tab A ile 3 saat Pubg, 1.5 saat dizi, yaklaşık 1.5 saatte internet ile zaman geçirdim dün kardeşlerimle beraber. Bunları yapmaya yüzde 85 ile başladım, şuanda da yüzde 16 şarjı var. Bayağı iyi götürüyor yani. 2 gün rahat çıkarıyorum. Çok oynarsam 1.5 gün. Tam dolumu da( batarya) yaklaşık 2-2.5 saat sürüyor. Hızlı şarj ile 1-1.5 saate halloluyor. Sonuçta hızlı şarjsız tam dolum biraz uzun yani.:)

Galaxy Tab A ile 3 saat Pubg, 1.5 saat dizi, yaklaşık 1.5 saatte internet ile zaman geçirdim dün kardeşlerimle beraber. Bunları yapmaya yüzde 85 ile başladım, şuanda da yüzde 16 şarjı var. Bayağı iyi götürüyor yani. 2 gün rahat çıkarıyorum. Çok oynarsam 1.5 gün. Tam dolumu da( batarya) yaklaşık 2-2.5 saat sürüyor. Hızlı şarj ile 1-1.5 saate halloluyor. Sonuçta hızlı şarjsız tam dolum biraz uzun yani.:)
Ama normal batarya süresi bu kadar uzun olmayabilir. Şahsen bataryaya çok iyi bakıyorum, daha bu tabletle 10 sene geçirmem ve tabletin bu süre zarfında ölmemesi lazım ki yeni tablet alınana kadar( yaklaşık 10 seneye) tabletsiz kalmayayım.:)🤣

Performans açısından lenovo tab daha iyi olabilir ama arayüz olarak da samsung çok güzel
Şahsen ben de beğenmiyorum Lenovo arayüzünü ama Samsung👌

Son düzenleme:

EFI Shell

Dekan
Lenovo gibi firmalar böyle cihazlarını umursamaz. Hiçbir destek alamazassınız. Samsung gibi firmalar destek verir. Android güncellemesi vs. bile veriyor.

DarkWiThCeM

Doçent
herkes kendi fikrini ortaya koymuş benim için tabletin EKRAN KALİTESİ,İŞLEMCi PERFORMANSI,RAM bunlar benim için kriter.

herkes kendi fikrini ortaya koymuş benim için tabletin EKRAN KALİTESİ,İŞLEMCi PERFORMANSI,RAM bunlar benim için kriter.
Ekran kalitesi= Azıcık farkla Lenovo
İşlemci= Kesinlikle Tab A
Ram= Lenovo
Hafıza= Lenovo
Arayüz= Kesinlikle Tab A
Kamera= Lenovo
Isınma= Tab A daha az ısınır
Batarya= Lenovo
Kullanım uzunluğu: Tab A
Sorun çıkarsa yardım almanın daha kolay olacağı: Tab A
Hız: Tab A
Piksel yoğunluğu( görüntü kalitesi): Tab A
Ekran Kalitesi(TFT,FHD vs.): Lenovo
Malzeme kalitesi: Tab A
Güncelleme alacak olan: Tab A

Umarım faydalı olur.
Not: Alıntı değildir.

Son düzenleme:

DarkWiThCeM

Doçent
tmmdır o zaman zamzung alıyoruz.

Ram= Lenovo
Hafıza= Lenovo
Arayüz= Kesinlikle Tab A
Kamera= Tab A
Batarya= Tab A

Umarım faydalı olur.
sen baya tab a aşığı falansın galiba XD

tmmdır o zaman zamzung alıyoruz.

sen baya tab a aşığı falansın galiba XD
😁Biraz seviyorum diyelim, kendisi ikinci tabletim olduğundan ve bozulursa bir daha almayacaklarını söylediklerinden birazcık fazla değer veriyorum kendisine.:) Fakat attığım yorumda tamamen objektif davrandığımı rahatça söyleyebilirim, için rahat olsun. Doğru seçim: Tab A XD

😁Biraz seviyorum diyelim, kendisi ikinci tabletim olduğundan ve bozulursa bir daha almayacaklarını söylediklerinden birazcık fazla değer veriyorum kendisine.:) Fakat attığım yorumda tamamen objektif davrandığımı rahatça söyleyebilirim, için rahat olsun. Doğru seçim: Tab A XD
Üstteki linke de bir bakabilirsin istersen, her anlamda karşılaştırmışlar.

DarkWiThCeM

Doçent
yanlız fazla övmüssünüz lenovo kötü olabilir ama BERBAT değil.

Yani Lenovo yu dediğim gibi çok kullanmadım ama sorunlu olduğunu biliyorum. Tab A kullanıcısı olarak bir kere bile keşke bunu almasaydım demedim. Tek sorunu ekran TFT olduğu için piksel yanığı oldu, o da biraz benim yüzümden olmuş.

Bu arada Lenovo yu mini bir teknoloji mağazası olan aile dostumuza sordum, Tab A alsın dedi. Üstteki mesajı da( işlemci= Tab A vs. li olan) birlikte yazdık. İnternetteki yorumlarda ve karşılaştırmalarda da Tab A hep önde, isterseniz bir bakın.

Ram= Lenovo
Hafıza= Lenovo
Arayüz= Kesinlikle Tab A
Kamera= Lenovo
Batarya= Lenovo

Umarım faydalı olur.
Düzenledim, böyle daha doğru oldu. Aile dostumuz bataryayı ve kamerayı yanlış görmüş de. KB

Son düzenleme:
Arkadaşlar Başlıktan Belli kuzenime doğum gününde Hediye almadık annem dedi sana aldık. Kuzenine almdık (Çok sıkı-fıkı'yız.)
Link vereyim özellikleri yazan fazla yer yok M10 FHD 2.NESİLİN.

Lenovo Tab M10 FHD Plus

Samsung Tab A 10.1 (2019)
Tablet'in babası İPad'dir :) Air 2 vs. alınsa hiç üzmez.Eğer bütçe varsa Mini 5 düşünülebilir.

İlla ki Sıfır almayın temiz 2.El İPad Air 2 En kalitelisi olur :)

Son mesajlar