16 mbps paket 3 mbps veriyor

Bu konuyu okuyanlar

memososisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
TTNET TP-Link TD864W ADSL Modeme sahibim. İnternete yazarsanız fotoğrafı çıkıyor.
2 yıldır 16 Mbps paket kullanıyorum, 2 yıldır downloadım 12 Mbps. Ama 2 hafta önce, internetim kesildi ve bağlanmaya çalıştım. Sonra fark ettim ki internetimin download hızı 3 Mbps olmuştu. 2 haftadır aynı. Sadece 2 gündür,eski günlerde 3'ken, bugünlerde 4'e çıktı. Bu arada; Mbps ile MB/s ayrımını yapabilen biriyim. 12 Mbps alıyordum (1,7 MB/s)

Ekli dosyalar

• hat.PNG
    hat.PNG
    4.2 KB · Görüntüleme: 103
Son düzenleme:

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
TTNET TP-Link TD864W ADSL Modeme sahibim. İnternete yazarsanız fotoğrafı çıkıyor.
2 yıldır 16 Mbps paket kullanıyorum, 2 yıldır downloadım 12 Mbps. Ama 2 hafta önce, internetim kesildi ve bağlanmaya çalıştım. Sonra fark ettim ki internetimin download hızı 3 Mbps olmuştu. 2 haftadır aynı sadece 2 gündür eski günlerde 3'ken 4'e çıktı. Bu arada; Mbps ile MB/s ayrımını yapabilen biriyim. 12 Mbps alıyordum (1,7 MB/s)
Arayıp arıza kaydı bırakın.

oguzrx

Profesör
Reaksiyon puanı
680
2 yıldır 16 Mbps paket kullanıyorum, 2 yıldır downloadım 12 Mbps. Ama 2 hafta önce, internetim kesildi ve bağlanmaya çalıştım. Sonra fark ettim ki internetimin download hızı 3 Mbps olmuştu. 2 haftadır aynı sadece 2 gündür eski günlerde 3'ken 4'e çıktı. Bu arada; Mbps ile MB/s ayrımını yapabilen biriyim. 12 Mbps alıyordum (1,7 MB/s)
Öncelikle modem isiniyormu kablolu bağlantı (ethernet)yaptığınız zaman aynı şey oluyormu oluyor ise ,intenet sağlayaciniz ile görüşünüz

memososisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Müşteri hizmetlerini arayın
Aramadan kendim düzeltemez miyim, arıza kaydı bırakmam hâlinde gelen kişiler için para öder miyim?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Öncelikle modem isiniyormu kablolu bağlantı (ethernet)yaptığınız zaman aynı şey oluyormu oluyor ise ,intenet sağlayaciniz ile görüşünüz
Hiç ısınmıyor, kablolu bağlantı yaptığımda da hızlar aynı.

oguzrx

Profesör
Reaksiyon puanı
680
Aramadan kendim düzeltemez miyim, arıza kaydı bırakmam hâlinde gelen kişiler için para öder miyim?

Hiç ısınmıyor, kablolu bağlantı yaptığımda da hızlar aynı.
Isınmıyor ve kabloluda aynı sıkıntı var ise direk müşteri hizmetlerini arayın.

memososisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12

memososisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Isınmıyor ve kabloluda aynı sıkıntı var ise direk müşteri hizmetlerini arayın.
Kablolu bağlantı yaptığımda 12 Mbps alsaydım, ne diyecektiniz. Çünkü digiturk ethernete bağlı da. Bu arada, ethernet kablomun kalitesiz olması da, internet hızını etkiler mi? Kalitesiz değil de sıradan bir ethernet kablosu.

Olsa dahi arayarak sorunu çözdürünuz. Adamların yanında hız testi yaptırınız.
Hiç müşteri hizmetleri ve adamlarla uğraşmak istemiyorum :( ayrıca ben küçük çocuğum, babam da 7/24 işte. Onun telefonundan aramak zorundayız şimdi.

oguzrx

Profesör
Reaksiyon puanı
680
Kablolu bağlantı yaptığımda 12 Mbps alsaydım, ne diyecektiniz. Çünkü digiturk ethernete bağlı da. Bu arada, ethernet kablomun kalitesiz olması da, internet hızını etkiler mi? Kalitesiz değil de sıradan bir ethernet kablosu.
Kabloluda Eger 12mpbs alsaydınız ,ya sizin wi-fi adaptorde sıkıntı var yada modemin wi-fi alanı sıkıntılı, ethernet kablosunun kalitelisi ve kalitesizi yoktur ;) modemin yanındaki zaten yeterlidir

memososisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Kabloluda Eger 12mpbs alsaydınız ,ya sizin wi-fi adaptorde sıkıntı var yada modemin wi-fi alanı sıkıntılı, ethernet kablosunun kalitelisi ve kalitesizi yoktur ;) modemin yanındaki zaten yeterlidir
Wifi adaptör dediğiniz modem mi oluyor

memososisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Yalnız, ben kablosuz 12 Mbps alırken Digiturk Portal üzerinden hız testi yaptığımda da 3 mbps download alıyordum. Ethernet kablosu sıkıntılı olsaydı, kablosuz ile 3 Mbps alırken ethernet ile 0,5 falan almam gerekirdi ama 3 mbps alıyorum. Garip bir iş.

Hayır laptoplardaki wi-fi kart onda sıkıntı olma riski çok düşük zaten
Yok, 5 tane cihazım var. Hepsinde de internet hızları 3 mbps.

Modemin wifi alanı ne oluyor acaba, iç tesisat mı?

oguzrx

Profesör
Reaksiyon puanı
680
Yalnız, ben kablosuz 12 Mbps alırken Digiturk Portal üzerinden hız testi yaptığımda da 3 mbps download alıyordum. Ethernet kablosu sıkıntılı olsaydı, kablosuz ile 3 Mbps alırken ethernet ile 0,5 falan almam gerekirdi ama 3 mbps alıyorum. Garip bir iş.

Kablosuz ile 12mbps alıyormusuz?

memososisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Hayır , eskiden yani 2 yıldır 12-13 mbps alıyordum. 2 hafta önce internet kopmaya başladı, tekrar bağlanti sağladım ve kabloluda da kablosuzda da 3 mbps almaya başladım.

memososisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Şey demek istedim, bu sorun ortada yokken de ethernet ile bağlandığım Digiturk Portal hız testinden 3 mbps alırdım. Bu sorun varken de 3 mbps almaya devam ediyorum. Yani anlaşılan o ki; ethernette hep 3 mbps alırken, kablosuzda 12 Mbps olan internet hızım 3 mbps'e düştü.

Müşteki hizmetlerini aramaktan başka çareniz yok hocam
Of ya, tamamdır. Sizi de rahatsız ettim, kusura bakmayın. Küçük çocuk olmasam aramıştım da babam sürekli çalışıyor ve eve geldiginde ben uyumuş oluyorum.

moideen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
36

Modemin wifi alanı ne oluyor acaba, iç tesisat mı?
Hat zayıflamaları çok yüksek. 38-40 görünüyor. Normalde en fazla 12-13 olmalı. Hat zayıflaması yüksek olduğu, kopmalar yaşadığın için hızı düşürmüşler.

memososisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Hat zayıflamaları çok yüksek. 38-40 görünüyor. Normalde en fazla 12-13 olmalı. Hat zayıflaması yüksek olduğu, kopmalar yaşadığın için hızı düşürmüşler.
Hat zayıflamalarını nasıl düzeltebiliriz, lojman iç tesisatında mı sorun var yoksa bizim modeme taktığımız DSL kablosunda mı sorun var? DSL kablosu da gömülü hâlbuki.

Yani kablosuzda sorun var, yoksa ethernette de sorun olurdu. Hep 3 mbps alırdım ethernette çünkü, hâlâ öyle.

Hat zayıflamaları nasıl düşer? Yeni modemle mi, iç tesisatı tamirle mi?

Nasıl düşürebilirim

Son düzenleme:

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Hat zayıflamalarını nasıl düzeltebiliriz, lojman iç tesisatında mı sorun var yoksa bizim modeme taktığımız DSL kablosunda mı sorun var? DSL kablosu da gömülü hâlbuki.

Yani kablosuzda sorun var, yoksa ethernette de sorun olurdu. Hep 3 mbps alırdım ethernette çünkü, hâlâ öyle.

Hat zayıflamaları nasıl düşer? Yeni modemle mi, iç tesisatı tamirle mi?

Nasıl düşürebilirim
Ankastreden modeme gelen kabloyu yenilemeniz gerek.

Çok fazla da crc alıyorsunuz o yüzden iç tesisatı yenileyin.

moideen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
36
Şu an görünen modeme gelen sinyaller kötü. Üstteki arkadaşın dediği gibi muhtemelen bina içi tesisattan. Ama sen yine de önce müşteri hizmetlerini ara.