Soru 14pro 14plus 14promax farkları neler?

Bu konuyu okuyanlar

quaes510

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Aralarında farklar neler? Böyle çok büyük fark göremedim ama emin olmadan direk almakta istemedim. Üç modelinde tam farkları nelerdir?

Ön planda olması gerekenler.
Batarya
Cihazın kasma donma yapmaması (zaten ios genel olarak kasma yapmaz ama ios16 saçmalığı yüzünden sormak istedim)

Applemania

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,461
Aralarında farklar neler? Böyle çok büyük fark göremedim ama emin olmadan direk almakta istemedim. Üç modelinde tam farkları nelerdir?

Batarya
Cihazın kasma donma yapmaması (zaten ios genel olarak kasma yapmaz ama ios16 saçmalığı yüzünden sormak istedim)
14 plus aynı düz 14 gibi fiyasko model.13 lerle tasarım,işlemci ve bir çok şey hemen hemen aynı.14 plusın en ciddi dezavantajı 60hz ekran hızına sahip olması.14 plusa bütçe sorunun yoksa hiç bakma.14 Pro ya gelince Prolarda 1hz ile 120hz ekran hızı sunan,güneş altında 2000nit gibi yüksek değerlere ulaşan mükemmel bir ekran var.120hz ekran hızı sayesinde 60hz lı 14 ile 14 plusa göre daha akıcı bir deneyim sunuyor.Kamerada Prolarda 48mp Raw çekim var.Büyüyen sensörlerle beraber Proların gece çekimi çok iyi.Prolarda 3x optik 5x hibrit 30x dijital zoom var ve zoomdada yazılımsal iyileştirmeler yapıldı.13 Pro larda sinematik mod 1080p de çekerken 14 Prolarda 4k 30fps çekilebiliyor.14 Pro larda Hareket modu diye bir özellik geldi.Bu özellik sayesinde 2,8k da koşarken bile stabil videolar çekebiliyorsun.Androidde yıllardır olan Always on display (Her zaman açık ekran) 14 Pro lara geldi.Şöyle bir durum var.Tek elle kullanım rahatlığı ve 1 günü çıkaran batarya performansı önemli ise 14 Pro; ellerim büyük 6,7 inç devasa bir ekran ve 2 günü zorlayan batarya performansı önemli ise 14 Pro max almanı tavsiye ederim.

Son düzenleme:

quaes510

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
14 yıl plus aynı düz 14 gibi fiyasko model.13 lerle tasarım,işlemci ve bir çok şey hemen hemen aynı.14 plusın en ciddi dezavantajı 60hz ekran hızına sahip olması.14 plusa bütçe sorunun yoksa hiç bakma.14 Pro ya gelince Prolarda 1hz ile 120hz ekran hızı sunan,güneş altında 2000nit gibi yüksek değerlere ulaşan mükemmel bir ekran var.120hz ekran hızı sayesinde 60hz lı 14 ile 14 plusa göre daha akıcı bir deneyim sunuyor.Kamerada Prolarda 48mp Raw çekim var.Büyüyen sensörlerle beraber Proların gece çekimi çok iyi.Prolarda 3x optik 5x hibrit 30x dijital zoom var ve zoomdada yazılımsal iyileştirmeler yapıldı.13 Pro larda sinematik mod 1080p de çekerken 14 Pro Prolarda 4k 30fps çekilebiliyor.14 Pro larda Hareket modu diye bir özellik geldi.Bu özellik sayesinde 2,8k da koşarken bile stabil videolar çekebiliyorsun.Androidde yıllardır olan Always on display (Her zaman açık ekran) 14 Pro lara geldi.Şöyle bir durum var.Tek elle kullanım rahatlığı ve 1 günü çıkaran batarya performansı önemli ise 14 Pro; ellerim büyük 6,7 inç devasa bir ekran ve 2 günü zorlayan batarya performansı önemli ise 14 Pro max almanı tavsiye ederim.
O zaman plusı elden çıkartıyoruz (14 zaten 13 ile neredeyse aynı)

14pro rahat bi şekilde 1 gün çıkartıyor değilmi? Çünkü telefon zor şartlar arasında çalışmak sürekli arama,ekran süreside uzun olacak çünkü 8 plus rahat gecirtiyor babamın bir gününü 14 pro herhalde daha fazla geçirir dimi? Çünkü 8plus bazen 1bucuk günü bile tutuyor oradaki 1 gün demeniz kullanıma bağlı olarak değil mi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekran 60hzde kullanır büyük ihtimal şarj ömrü için. Bide ios16da batarya sorunları çözüldümü ona göre erkenden aldıracağım

Applemania

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,461

14pro rahat bi şekilde 1 gün çıkartıyor değilmi? Çünkü telefon zor şartlar arasında çalışmak sürekli arama,ekran süreside uzun olacak çünkü 8 plus rahat gecirtiyor babamın bir gününü 14 pro herhalde daha fazla geçirir dimi? Çünkü 8plus bazen 1bucuk günü bile tutuyor oradaki 1 gün demeniz kullanıma bağlı olarak değil mi?

Ekran 60hzde kullanır büyük ihtimal şarj ömrü için. Bide ios16da batarya sorunları çözüldümü ona göre erkenden aldıracağım
Yoğun kulllanım varsa 14 Pro max almanı tavsiye ederim.14 Pro bir günü çıkarır çıkarmasına ama yoğun kullanımda bir ihtimal şarj isteyebilir çünkü always on display ve 2000nit gibi pil tüketen unsurlar var.Hocam sen beni dinle 14 Pro max al.Birde o cihazı sakın 60hz da kullanmak gibi bir hata yapma derim.120hz daki akıcılıktan sonra 60hz gerçekten kasıyor ve güzel durmuyor.

irsuya

beyond negative diff
Emektar
Reaksiyon puanı
2,947

14 Pro ile bir günü çıkartırsın, 60 Hz'e almana gerek yok.

quaes510

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Yoğun kulllanım varsa 14 Pro max almanı tavsiye ederim.14 Pro bir günü çıkarır çıkarmasına ama yoğun kullanımda bir ihtimal şarj isteyebilir çünkü always on display ve 2000nit gibi pil tüketen unsurlar var.Hocam sen beni dinle 14 Pro max al.Birde o cihazı sakın 60hz da kullanmak gibi bir hata yapma derim.120hz daki akıcılıktan sonra 60hz gerçekten kasıyor ve güzel durmuyor.
Ekran tazeleme hızı pili yemiyormu? Always on displayle zaten işimiz olmaz diye düşünüyorum ve zaten pro ile max arasında büyük bi fiyat farkında yok peki son soruma gelelim. Bu cihazı 1 2 ay sonra almaktı daha mantıklı şimdimi? (Fiyat önemli değil değişir o zaten)

Applemania

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,461
Ekran tazeleme hızı pili yemiyormu? Always on displayle zaten işimiz olmaz diye düşünüyorum ve zaten pro ile max arasında büyük bi fiyat farkında yok peki son soruma gelelim. Bu cihazı 1 2 ay sonra almaktı daha mantıklı şimdimi? (Fiyat önemli değil değişir o zaten)
Ekran tazeleme hızı adaptif yani sürekli 120hz çalışmadığı için çok pil tüketmiyor ama 14 Prolarda ekran kalitesi çok iyi.Ekranın 2000nit olması pil tüketebilir.Yoğun kullanım için 14 Pro max alın kafanız rahat olsun.Cihazı satın alma olayına gelince bir an önce almaya bakın.Enflasyondan dolayı fiyatlar sürekli artıyor.

Son düzenleme:

quaes510

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

Applemania

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,461
Optimizedendolayı shortsta bi video görmüştüm 12 mini ve 14pro max uygulama açma hızında 1 2 sn daha hızlı 12 mini açıyordu o yüzden sordum tam stabile çalışıyor mu diye.
12 mini kronik ısınma sorunu olan oyuncak telefonu andıran bir cihaz.İos 16 şu anda oturmadığı için sana öyle geliyor olabilir.

Mr.Tyln

Öğrenci
Reaksiyon puanı
29
O kadar pahalılarki girip bakamadık bile farklarına

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,326

Batarya
Sana Detay Vermeden Basit Olarak Şunu Diyeyim. 14 Plus Cihazından Uzak Dur. Onu Alıcağın Paraya Git 13 Pro Max Al Daha Memnun Kalırsın Bu İlk Bilgi.

İkinci Olarakta 14 Pro Ve 14 Pro Max Aynı Cihazlar Tek Fark Pil Ve Ekran Boyutu Olarak Gözükmekte. Pil Kapasitesi Büyük Ekranı Büyük Bir Cihaz İstiyorsan 14 Pro Max. Ekranı Küçük Daha Ergonomik Ve Ortalama Pil Deneyimine Sahip Bir Cihaz İstiyorsan. 14 Pro Tercih Edebilirsin. Saygılarımla.