Soru 14 yaşında elektronik sigara içmek yasal mı?

Bu konuyu okuyanlar

Lionel Canatar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Arkadaşlar normal sigaranın 18 yaş sınırı olduğunu biliyorum, sadece elektronik sigaranın yaş sınırının kaç olduğunu bilmiyorum çünkü çevremde 15-16 yaşında insanlar var elektronik sigara içiyor, elektronik sigaranın yaş sınırı kaç ben 14 yaşındayım içebilir miyim? Yaş sınırı kaç? Boşuna başımı belaya sokmak istemiyorum buraya sorayım dedim yasal değilse içmem.

niyazi5859

Dekan
Reaksiyon puanı
5,096
Arkadaşlar normal sigaranın 18 yaş sınırı olduğunu biliyorum, sadece elektronik sigaranın yaş sınırının kaç olduğunu bilmiyorum çünkü çevremde 15-16 yaşında insanlar var elektronik sigara içiyor, elektronik sigaranın yaş sınırı kaç ben 14 yaşındayım içebilir miyim? Yaş sınırı kaç? Boşuna başımı belaya sokmak istemiyorum buraya sorayım dedim yasal değilse içmem.
Yasal değil. Sana bir tavsiye vereyim arkadaşların içiyor diye içme. Çok kötü bir şey.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,321
Elektronik sigara satışı ve içmesi zaten yasal değil. Hele ki 14 yaşında bir genç için hiç yasal değil.

Yasallıktan ziyade vücudunuza zarar. Kullanmayın ve kullandırtmayın.

niyazi5859

Dekan
Reaksiyon puanı
5,096
Ülkemizde ne yazık ki bakkallar küçük çocuklara sigara alkol ne varsa veriyor karına bakıyor. 6 aydan 1 yıla kadar hapis deniyor da denetlenmediği için kimsenin umrunda değil :D

Martin Archimbaud

Profesör
Reaksiyon puanı
3,656
Ülkemizde ne yazık ki bakkallar küçük çocuklara sigara alkol ne varsa veriyor karına bakıyor. 6 aydan 1 yıla kadar hapis deniyor da denetlenmediği için kimsenin umrunda değil :D
En iyi örneği sanayiler. Ustalar sürekli çocukları sigara almaya gönderdiği için tekeli/bakkalı işleten kişi sorgulamıyor bile. Gözümün önünde ciddi ciddi 10 yaşında olduğunu tahmin ettiğim bir çocuk bile sigara almıştı. Ustaya mı aldı kendisine mi aldı belli değil. :)

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,714
Sigaraya hiç bulaşma derim, kötü arkadaş ortamından da uzak dur derim.

interintro

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Akla fikre bak; yasal değilse içmem :D

Ya biri merak edip misal bilmem ne yese sen de hemen ona mı özeneceksin, bi kişi de aklı başında kalsın ya...

Akıllı değiliz anladım ama deli de değiliz direkt ahmak gibi bi şeyiz herhalde.

İsimyok08

Profesör
Reaksiyon puanı
6,108
Türkiye'de yaşın pek bir önemi yok. Şu ana kadar hiç sigara içtiğinden dolayı yasal anlamda başı belaya giren birisini görmedim. Ama az bir şey aklın varsa içme. İlerde içtiğin güne küfür edersin.