12 mi alınmalı 11 mi

Bu konuyu okuyanlar

Selehattin11

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
1- Dolby visionı ne için kullanacağından dolayı fark edebilir
2- Tasarım göreceli bir kavramdır siz 11 pro derseniz ben 12 derim
3- 5G'yi şu anda ve önümüzdeki bir kaç yıl her ne kadar kullanamayacak olsakta 3-4 yıl sonra kullanabileceğimizi düşünüyorum (o zamana tlfunuzu değiştirirsiniz dersiniz ama ne kadar giderse o kadar kullanmayı düşünüyorum)
4-İşlemci olarak evet çok büyük bir fark yok ama kullandıkça önümüzdeki yıllarda daha iyi anlaşıacak
5- Korumayı show olarak görüyorsanız bir şey diyemeyeceğim. Dediğiniz gibi kılıf+ekran koruyucu ile kullanılıyor ama yine de ikisinin de yetmediği durumlar olabiliyor. Ayrıca gerçekten daha başarılı şov mov değil. Neden daha korumalısı varken diğerini kullanayım ki
6-Su için bir şey söylemeyeceğim burda haklısınız.
7-ekranlara gelince
11pro 458 ppi yoğunlukta 2436 x 1125 piksel çözünürlük sunarken
12 460 ppi yoğunlukta 2532 x 1170 piksel çözünürlük sunuyor.
8-Zaten profesyonel bir fotoğrafçı olmadınız sürece 10 bit gerekli değil ben sadece bir + olarak söyledim. (başka bir cihaza aktarıldığında (10bit destekleyen) fark bariz bir şekilde görülür.
9-Kamera da diyafram farkı düşük ışıkta kendini gösterecektir bilmiyorsanız söyleyeyim.
1- Dolby visionun ne işe yarayacağı hakkında bi fikrim yok. Büyük bir fark sunmayacağını tahmin ediyorum sadece. Belki bir gün kullanma imkanım olursa farkı gözlerimle görebilirim
2-Tasarımı tim cook'a sorsak büyük ihtimalle 11 pro diyecektir. Ama 12 sizce daha iyiyse bana bir şey söylemek düşmez
3-5g 4 yıl sonra gelse bile 4 yıl sonra o cihazı bugün kullandığımız şekilde kullanamayacağımız açık büyük ihtimalle değiştirmek için fırsat kolluyor oluruz. 5g aramak için bence çok erken ilerisi bile meçhul
4- işlemci olarak bugüne kadar apple ın yaptığı en ufak güncelleme olabilir performans anlamında. Ben zaman içinde farkın açılacığını pek sanmıyorum günümüzde bile a11 ile a13 arasında hissedilir fark olmadığını söyleyen kullanıcılar mevcut
5- korumaya şov dememin sebebi ciddi bir düşme durumunda 4 katın pek kurtarıcı olmayacağını düşünmem. Bana reklammış gibi geliyor fakat bir drop test izleyip bilgi edinirsem iyi olacak
7- ekran konusunda 11 pro daha iyi dememin sebebi hdr hariç max parlaklık seviyesinin 12 pro serisiyle birebir aynı olması (dolayısıyla 12 den yüksek). 12 ile 11 pro arasında ekran boyut farkı da var ve bu farkın çözünürlüğe yansıması gayet doğal.
8- başka cihazlara aktarma konusunda haklısınız.
9-Kamerada diyaframın etki etmeyeceği gibi bir iddiam zaten yok. Sadece bu durumun fotoğraf kalitesine ciddi bir etkisi olmayacağını savundum bu kadar. Fakat deneyip görmek lazım