11 Pro Mu 12 Mini mi ?

Bu konuyu okuyanlar

Can77

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Bence en büyük fark yeni trende geçiş, şuan Apple 12 serisi ile yeni bir tasarım trendine giriyor. 11 ler ise eski seride kalıyor, birçok geliştirme 12 ve sonrası için özel olacak. o yüzden 12 mini diyorum.
Doğru bir bakış açısı, bu yönden düşünmemiştim hiç

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
iPhone 11'de kullandığım ağ ile iPhone 12'de kullandığım ağ aynı ağ (WiFi).

iPhone 11, 1 dakikada 20 internet sitesi yükledi ise,
iPhone 12, 1 dakikada 30 internet sitesi yüklüyor.

Aralarındaki fark bu, gözlemlediğim kadarıyla.
Bunlar çok olası şeyler, tabii ki A14 daha hızlı ama günlük hayatı çok da etkilemez. Bana göre ek bir kamera, daha iyi bir pil ve malzeme kalitesi daha cazip geliyor.

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
S20 gibi tasarım harikası cihaz varken, X, 11, 12 gibi birbiri ile aynı cihazları satın almakta ne bilim...

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Arkadaşalar merhaba bir konuda fikrinizi istiyorum. iphone 11 pro almayı düşünüyorum fakat 12 mini ile fiyatları çok benzer olduğu için arada kaldım. Sizce 11 pro mu almalıyım yoksa 12 mini ?
iPhone 11 Pro nun artısı
Daha parlak ekran
Daha iyi portre modu ve 2x zoom
Malzeme kalitesi
Daha iyi pil ömrü

iPhone 12 Mini nin artısı
Daha iyi ana kamera
ana kamerada gece modu biraz daha iyi
Ön ve ultra geniş açılı kamerada gece modunun olması
4K 30FPS Dolby vision hdr
Daha iyi işlemci
İnce ve hafif tasarım
Ekran kasa oranının yüksek olması

fuatm

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Konu sahibi olarak keşke bir anket açsaydınız güzel olabilirdi , hiç düşünmeden diyebilirim ki 12 mini . 12 Ailesi A14 Bionic ile hem 1 yıl önde hem de daha güçlü , Zevk anlamında ise bence köşeli tasarım çok daha iyi . Sonuç olarak performans ve yenilik olarak baktığımızda 12 Mini NET olarak kazanıyor.

gloster

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
11 pro adı üstünde pro bir cihazdır, harika bir çelik kasası, üçlü kamera sistemi telefoto dahil, tek elde kullanılabilecek harika bir ekran büyüklüğü, ve 11,12mini, ve 12 ye göre daha uzun giden bir şarj süresi 12 mini ye göre artısıdır.
1 yıl fazla güncelleme denilmiş iphone da güncelleme sıkıntısı yok 6-7 yıl sonra elindeki telefon kalırsa tabi ha 12 ha 11 pro olmuş farketmez tam tersi çelik kasanın aliminyum kasadan daha uzun ömürlü olacağı kesin,
11 pro fiyat olarak 12 miniyle yakın fiyatlarda değil 12 fiyatlarıyla yakın hatta daha fazla 10700 lerde bulunursa kesinlikle alınacak bir cihaz.

Son düzenleme:

Can77

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
iPhone 11 Pro nun artısı
Daha parlak ekran
Daha iyi portre modu ve 2x zoom
Malzeme kalitesi
Daha iyi pil ömrü

iPhone 12 Mini nin artısı
Daha iyi ana kamera
ana kamerada gece modu biraz daha iyi
Ön ve ultra geniş açılı kamerada gece modunun olması
4K 30FPS Dolby vision hdr
Daha iyi işlemci
İnce ve hafif tasarım
Ekran kasa oranının yüksek olması
dostum güzel açıklamışsın teşekkürler ama 11 pronun ekran kasa oranı daha iyi değil mi ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Konu sahibi olarak keşke bir anket açsaydınız güzel olabilirdi , hiç düşünmeden diyebilirim ki 12 mini . 12 Ailesi A14 Bionic ile hem 1 yıl önde hem de daha güçlü , Zevk anlamında ise bence köşeli tasarım çok daha iyi . Sonuç olarak performans ve yenilik olarak baktığımızda 12 Mini NET olarak kazanıyor.
teşekkürler..

11 pro adı üstünde pro bir cihazdır, harika bir çelik kasası, üçlü kamera sistemi telefoto dahil, tek elde kullanılabilecek harika bir ekran büyüklüğü, ve 11,12mini, ve 12 ye göre daha uzun giden bir şarj süresi 12 mini ye göre artısıdır.
1 yıl fazla güncelleme denilmiş iphone da güncelleme sıkıntısı yok 6-7 yıl sonra elindeki telefon kalırsa tabi ha 12 ha 11 pro olmuş farketmez tam tersi çelik kasanın aliminyum kasadan daha uzun ömürlü olacağı kesin,
11 pro fiyat olarak 12 miniyle yakın fiyatlarda değil 12 fiyatlarıyla yakın hatta daha fazla 10700 lerde bulunursa kesinlikle alınacak bir cihaz.
teşekkürler dostum

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
dostum güzel açıklamışsın teşekkürler ama 11 pronun ekran kasa oranı daha iyi değil mi ?

teşekkürler..

teşekkürler dostum
İki cihazda çok iyi,iki cihazda seni fazlası ile memnun eder.Senin için batarya performansı mı daha önemli?(11 Pro nun avantajı) Dolby vision hdr video çekmek mi daha önemli? (12 mininin avantajı) Fotoğraf yada video da daha fazla zooma sahip olmak mı önemli? (11 Pro nun avantajı) Bütün lenslerde gece modunu kullanmak mı önemli? (12 mininin avantajı)

Reaksiyon puanı
6,381
Bu iki cihaz fiyatları ve verdikleri deneyim açısından çok çok benzer. O yüzden önceliklerinize bağlı.

Kamera - 12 mini
Ekran - 11 Pro
Performans - İkisi de günlük kullanımda eşit
Batarya performansı - 11 Pro
1 yıl daha uzun bir ömür - 12 mini (Bu güncellemeyi bir yıl daha fazla alacağı için, yoksa aslında ikisini de eşit sürede kullanabilirsiniz)
Tasarım - 12 mini (Bu konu kişisel tabii ki ama daha hafif, daha ince ve sert kenarlar ile elinizde daha güven verici ve sağlam şekilde durduğu için yazıyorum)

Tabii bunların yanında bir de küçük ekran olayı var, 12 mini gerçekten küçük bir boyuta sahip. Şahsen 5.4" boyutun gerçekten küçük olduğunu düşünüyorum. Ve her ne kadar bir şey olmaz ya gibi dursa da gerçekten küçük ekran çok şey değiştiriyor.

Yani kısacası bu ikisi arasında 11 Pro öneririm. Her ne kadar çoğu konuda geride olsa da sıradan bir kullanıcı için çok küçük farklarla geride. Tüm lenslerde gece modu kullanmak veya sensör OIS'İ gibi normal bir kullanıcının pek de önemsemeyeceği konularda geride. Yani deneyimde sizi 12 mini kadar memnun edecektir.

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

İPHONE 15 PRO MAX 512 GB BLUE TİTANYUM KULLANICISI
Reaksiyon puanı
4,121
Arkadaşalar merhaba bir konuda fikrinizi istiyorum. iphone 11 pro almayı düşünüyorum fakat 12 mini ile fiyatları çok benzer olduğu için arada kaldım. Sizce 11 pro mu almalıyım yoksa 12 mini ?

İphone 11 Pro almanızı tavsiye ederim :)

Can77

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30

Bu iki cihaz fiyatları ve verdikleri deneyim açısından çok çok benzer. O yüzden önceliklerinize bağlı.

Kamera - 12 mini
Ekran - 11 Pro
Performans - İkisi de günlük kullanımda eşit
Batarya performansı - 11 Pro
1 yıl daha uzun bir ömür - 12 mini (Bu güncellemeyi bir yıl daha fazla alacağı için, yoksa aslında ikisini de eşit sürede kullanabilirsiniz)
Tasarım - 12 mini (Bu konu kişisel tabii ki ama daha hafif, daha ince ve sert kenarlar ile elinizde daha güven verici ve sağlam şekilde durduğu için yazıyorum)

Tabii bunların yanında bir de küçük ekran olayı var, 12 mini gerçekten küçük bir boyuta sahip. Şahsen 5.4" boyutun gerçekten küçük olduğunu düşünüyorum. Ve her ne kadar bir şey olmaz ya gibi dursa da gerçekten küçük ekran çok şey değiştiriyor.

Yani kısacası bu ikisi arasında 11 Pro öneririm. Her ne kadar çoğu konuda geride olsa da sıradan bir kullanıcı için çok küçük farklarla geride. Tüm lenslerde gece modu kullanmak veya sensör OIS'İ gibi normal bir kullanıcının pek de önemsemeyeceği konularda geride. Yani deneyimde sizi 12 mini kadar memnun edecektir.
Çok teşekkür ederim çok açıklayıcı bi yazı olmuş

Son mesajlar